16. EDYCJA FESTYNU „NIEBIESCY DZIECIOM” ZA NAMI

16. EDYCJA FESTYNU „NIEBIESCY DZIECIOM” ZA NAMI

W Parku Kasprowicza w Poznaniu odbyła się 16. Edycja festynu „Niebiescy dzieciom”. Na uczestników czekała moc atrakcji. Wszystko po to, by zachęcić jak największą ilość osób do oddania honorowo krwi i zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Szesnasta edycja festyny pn. „Niebiescy dzieciom” za nami. Na wszystkich, którzy przyszli 2 września do Parku Kasprowicza przy poznańskiej Arenie czekała moc atrakcji. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Poznaniu, którą jak co roku wsparła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i wiele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń i ludzi dobrego serca. Swoją cegiełkę dołożył również NSZZP woj. Wielkopolskiego.

Motywem przewodnim była zbiórka jak największej ilości krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. Wolontariusze Drużyny Szpiku tłumaczyli i wyjaśniali wszelkie kwestie związane z rejestracją i samą procedurą pobrania szpiku, który może uratować życie choremu na białaczkę.

Dla najmłodszych nie brakowało miejsc, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności jako policjant, strażak czy żołnierz. Każdy z gości mógł dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat funkcjonowania poszczególnych służb oraz zobaczyć jak wygląda współczesny sprzęt. Policjanci z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu zaprezentowali swoje możliwości podczas prezentacji dynamicznego zatrzymania przestępców w pojazdach. Natomiast pluton Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu dali popis musztry policyjnej, którą na co dzień wykorzystują podczas swojej służby. Miłośnicy zwierząt mogli zobaczyć i pogłaskać policyjne konie i psy służbowe. Na policyjnych stoiskach można było oznakować swój rower w ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower”. Najmłodsi poprzez zabawę poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najodważniejsi mogli spotkać się z policyjnym technikiem kryminalistyki i zostawić swoje odciski palców.

Przy okazji tych wszystkich atrakcji najważniejszym było przypomnienie, że taki drobny gest jak oddanie krwi czy rejestracja jako potencjalny dawca szpiku może mieć ogromne przełożenie na zdrowie i życie drugiego człowieka. Podczas tego popołudnia 21 osób oddało krew, a 33 osoby zostały zarejestrowane w bazie dawców szpiku.

Wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia się tego festynu jak również gościom, którzy nas odwiedzili, dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Previous POLICJANCI ZABEZPIECZYLI BLISKO 32 TYS. SZTUK PAPIEROSÓW I 8 KG TYTONIU
Next Wykończenie oraz wyposażenie drewnianego tarasu

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

CBŚP -Mogli wyłudzić ponad 68 mln zł z funduszu UE

Prawie 300 policjantów z CBŚP i KWP w Poznaniu brało udział w rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o wyłudzenie pożyczek ze środków Unii Europejskiej na łączną kwotę

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Poznań: Miał wezwać pomoc, a zniknął z telefonem. Policja odzyskała urządzenie, poszukuje sprawcy

Policja z Poznania poszukuje osoby, która prawdopodobnie ma związek z kradzieżą telefonu na ul. Podgórnej. Personalia i adres sprawcy są znane policjantom, jednak nie przebywa on w swoim miejscu zamieszkania.

Kalisz 0 Comments

Udaremnione oszustwo

Godną pochwały postawą wykazali się pracownicy jednej z placówek bankowych działających na terenie Kalisza. Dzięki ich czujności 76-letnia kobieta nie padła ofiarą przestępstwa. Łatwowierność seniorki chcieli wykorzystać oszuści, działający metodą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź