16. EDYCJA FESTYNU „NIEBIESCY DZIECIOM” ZA NAMI

16. EDYCJA FESTYNU „NIEBIESCY DZIECIOM” ZA NAMI

W Parku Kasprowicza w Poznaniu odbyła się 16. Edycja festynu „Niebiescy dzieciom”. Na uczestników czekała moc atrakcji. Wszystko po to, by zachęcić jak największą ilość osób do oddania honorowo krwi i zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Szesnasta edycja festyny pn. „Niebiescy dzieciom” za nami. Na wszystkich, którzy przyszli 2 września do Parku Kasprowicza przy poznańskiej Arenie czekała moc atrakcji. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Poznaniu, którą jak co roku wsparła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i wiele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń i ludzi dobrego serca. Swoją cegiełkę dołożył również NSZZP woj. Wielkopolskiego.

Motywem przewodnim była zbiórka jak największej ilości krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. Wolontariusze Drużyny Szpiku tłumaczyli i wyjaśniali wszelkie kwestie związane z rejestracją i samą procedurą pobrania szpiku, który może uratować życie choremu na białaczkę.

Dla najmłodszych nie brakowało miejsc, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności jako policjant, strażak czy żołnierz. Każdy z gości mógł dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat funkcjonowania poszczególnych służb oraz zobaczyć jak wygląda współczesny sprzęt. Policjanci z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu zaprezentowali swoje możliwości podczas prezentacji dynamicznego zatrzymania przestępców w pojazdach. Natomiast pluton Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu dali popis musztry policyjnej, którą na co dzień wykorzystują podczas swojej służby. Miłośnicy zwierząt mogli zobaczyć i pogłaskać policyjne konie i psy służbowe. Na policyjnych stoiskach można było oznakować swój rower w ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower”. Najmłodsi poprzez zabawę poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najodważniejsi mogli spotkać się z policyjnym technikiem kryminalistyki i zostawić swoje odciski palców.

Przy okazji tych wszystkich atrakcji najważniejszym było przypomnienie, że taki drobny gest jak oddanie krwi czy rejestracja jako potencjalny dawca szpiku może mieć ogromne przełożenie na zdrowie i życie drugiego człowieka. Podczas tego popołudnia 21 osób oddało krew, a 33 osoby zostały zarejestrowane w bazie dawców szpiku.

Wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia się tego festynu jak również gościom, którzy nas odwiedzili, dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Previous POLICJANCI ZABEZPIECZYLI BLISKO 32 TYS. SZTUK PAPIEROSÓW I 8 KG TYTONIU
Next Wykończenie oraz wyposażenie drewnianego tarasu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci podczas wakacji zatrzymali 63 osoby poszukiwane

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie wakacji zostały zatrzymane 63 osoby poszukiwane od kilku miesięcy, a nawet

Wiadomości 0 Comments

Asysty wojskowej nie będzie, ale jest ogromny plus sporu o nią

Prezydent Jacek Jaśkowiak wystąpił w poniedziałkowym programie Tomasza Lisa. Spór, który toczył się wokół asysty wojskowej na obchodach 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56 wydaje się zakończony. Prezydent oznajmił, że asysty

Wiadomości 0 Comments

Elegancka oprawa pracy dyplomowej

Praca dyplomowa to dzieło, którego przedstawienie i omówienie na egzaminie dyplomowym, jak również przekazanie do wcześniejszej recenzji, akceptacji i późniejszej oceny, gwarantuje ukończenie szkoły czy uczelni, jak też zyskanie danego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź