Ablacyjny laser frakcyjny

Ablacyjny laser frakcyjny

Wpływ na wygląd naszej skóry ma ogromna masa czynników. Zmiany potrądzikowe, blizny pourazowe, rozstępy, bruzdy, zmarszczki czy cellulit – wszystkie są efektem naturalnych lub losowych przyczyn. Nie zawsze łatwo nam je zaakceptować, więc szukamy sposobów na ich zniwelowanie, by przywrócić skórze gładkość i jędrność. Co zrobić, jeżeli zawodzą same kremy, maseczki czy preparaty maskujące? W jaki sposób pobudzić organizm do odbudowy komórek naszej zewnętrznej, reprezentatywnej warstwy ochronnej? Czy to możliwe? Zapraszamy do lektury!

Odnowienie tkanek poprzez kontrolowane uszkodzenie skóry

Już tysiące lat temu poszukiwano sposobów na odnowienie swojego wyglądu. Przykładowo Turcy chcieli opalać skórę ogniem, wywołując w ten sposób złuszczenie naskórka i prowokując skórę do produkcji nowych komórek. Współcześnie w cywilizowanych krajach tak radykalnych metod się nie stosuje. Jednak kontrolowane uszkodzenie skóry w celu wywołania efektu regeneracji to stosowana obecnie technika dająca dobre, trwałe rezultaty. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie ablacyjnego lasera frakcyjnego.

Jak działa laser frakcyjny?

Podczas zabiegu, wiązka lasera ablacyjnego, skierowana na wyznaczoną powierzchnię, zostaje wchłonięta przez wodę zawartą w komórkach. Woda ta błyskawicznie uzyskuje wysoką temperaturę i poprzez wyparowanie (ablację) powoduje mikrouszkodzenia skóry. Uszkodzenie jest kontrolowane, a powstające podczas tego procesu maleńkie szczeliny są równomiernie rozmieszczone.

Co dalej? 

Szok cieplny angażuje najsilniejsze aktywatory naprawy w uszkodzonych tkankach, pobudzając organizm do samouzdrawiania i regeneracji. W miejscu poddanym zabiegowi rozpoczyna się produkcja elastyny i kolagenu, które warunkują napięcie, grubość i elastyczność skóry. Niechciane blizny się goją, a skóra uzyskuje silne, powierzchniowe odświeżenie.

Czy zabieg jest bezpieczny? 

Nie tylko bezpieczny, ale też bardzo skuteczny. W Klinice Murano zabiegi wykonuje doświadczony i wykwalifikowany specjalista, który dzięki nowoczesnej technologii, sprawuje pełną kontrolę nad czasem, obszarem i odpowiednią intensywnością działania lasera. Zabieg wykazuje się dużo większą skutecznością, niż na przykład peelingi kosmetyczne i jest od nich bardziej komfortowy.

W jakich przypadkach warto go zastosować?

Ablacyjny laser frakcyjny jest wskazany w wielu przypadkach, kiedy konieczne jest odbudowanie uszkodzonej lub niewłaściwej struktury skóry. Poleca się go szczególnie do:

 • regeneracji napiętej skóry,
 • wygładzenia zmarszczek,
 • odmłodzenia cery i innych partii ciała,
 • usuwania zmian pigmentacyjnych i przebarwień,
 • niwelowania potrądzikowych i pourazowych blizn,
 • redukcji rozstępów,
 • usuwania cellulitu.

W jakich przypadkach nie należy stosować tej metody?

Tak jak w przypadku innych zabiegów, należy liczyć się z możliwością przeciwwskazań, dlatego trzeba przede wszystkim poinformować lekarza o przebytych zabiegach, chorobach czy urazach. Główne przeciwwskazania to:

 • ekspozycja na słońce i korzystanie z solarium krócej niż dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem,
 • przerwanie ciągłości skóry lub skaleczenie w miejscu zabiegu,
 • stosowanie światłouczulających leków i kremów,
 • stan infekcji bakteryjnej np. opryszczki,
 • choroba nowotworowa,
 • okres ciąży i karmienia piersią.

Dowiedz się więcej na: https://klinikamurano.com/oferta_laser-frakcyjny,-ablacyjny-co2_50.html

Previous Rower o wartości 12.500 euro odzyskany przez poznańskich policjantów
Next Policjanci zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez Polskich znaków akcyzy

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kosze na śmieci Simple Human

Chcąc utrzymać czystość w domu czy firmie trzeba poświęcić na to sporo uwagi oraz czasu. Niestety zachowanie porządku wcale nie jest łatwe, miłe i przyjemne, a do tego wymaga systematyczności

Life&Style 0 Comments

Zanieczyszczone powietrze sprzyja otyłości?

Mamy obecnie do czynienia z prawdziwą epidemią otyłości, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Nasz kraj nie ma w tym kontekście powodów do dumy. Według alarmującego raportu Instytutu Żywności i Żywienia,

Life&Style 0 Comments

Sposób poznaniaków na relaks w upalne dni

Mieszkańcy Poznania, którzy tęsknią za wypoczynkiem nad wodą, od jutra będą mieć plażowe atrakcje na wyciągnięcie ręki. 1 czerwca zostaną otwarte miejskie Plaże Miejskie w Poznaniu. Do tych, działających już

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź