Amfetamina w podłokietniku

Amfetamina w podłokietniku

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Września, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna schował w swoim samochodzie 112 gramów amfetaminy. Za ten czyn grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie patrolu ulicy Wrocławskiej we Wrześni 22 lutego br. przed północą policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli Mercedesa, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zjechał na parking. Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, sprawiał wrażenie jakby chciał aby kontrola się już zakończyła.

Mundurowi zaczęli podejrzewać, że kierowca może coś ukrywać. W związku z tym przeprowadzili kontrole osobistą, podczas której znaleźli w kurtce 22-letniego mieszkańca gminy Września zwiniętą czarną folię. Po rozpakowaniu, okazało się, że znajduje się niej biały proszek.

Po tym znalezisku policjanci przeszukali Mercedesa i ujawnili kolejne substancje. W podłokietniku znajdowała się rękawiczka, w której mundurowi znaleźli zbitą kulę białego proszku. Po przeprowadzeniu testu potwierdziło się, że całość to amfetamina o wadze 112 gramów.

Dodatkowo policjanci sprawdzili, że 22-latek kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. W związku z tym zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Września został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Podczas przesłuchania 22-latka w Prokuraturze Rejonowej we Wrześni przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Previous Potrafię, nie boję się, ratuję życie
Next Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Komendant podziękował odchodzącym na emeryturę

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka uroczyście pożegnał policjantów i pracowników Policji, którzy w ostatnim czasie odeszli na emeryturę. Spotkanie było okazją do podziękowania za ich dotychczasowe zaangażowanie

Wiadomości 0 Comments

PRZESTRZEGAMY PRZED OSZUSTWAMI METODĄ „NA POLICJANTA”

Policjanci z Poznania przypominają i przestrzegają przed oszustami, którzy dzwonią do mieszkańców i podając się za policjanta, próbują wyłudzić pieniądze. W ostatnich dniach było 9 takich sytuacji – we wszystkich

Leszno 0 Comments

Leszno – jakie zmiany czekają uczniów od września

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miejskiej, na której wiceprezydent Piotr Jóźwiak przedstawiał plany zmian w leszczyńskiej oświacie. Zmiany są odpowiedzią na rządową reformę oświaty, uwzględniają też

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!