Areszt dla rozbójników

Areszt dla rozbójników

Słupeccy policjanci dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali sprawców, którzy przy użyciu noża napadli na jedną ze stacji paliw w Słupcy. Kilka dni po rozboju trzech młodych mężczyzn z powiatu konińskiego trafiło w ręce Policji. Sąd Rejonowy w Słupcy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch z nich na najbliższe trzy miesiące. Trzeci czeka jeszcze na przesłuchanie. Grozi im nawet 15 lat więzienia.

Do napadu doszło wczesnym rankiem w niedzielę 13 maja br. Zamaskowany kominiarką mężczyzna, nożem sterroryzował pracownika stacji, po czym zabrał ponad 1000 zł z kasy. Uciekł wraz ze wspólnikami, którzy czekali na niego w zaparkowanym nieopodal samochodzie.

Powiadomieni o rozboju policjanci  natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dwa dni później, dwóch z nich było już w rękach słupeckich kryminalnych. Trzeci ukrywał się przed organami ścigania, jednak szybko dołączył do swoich kolegów do policyjnego aresztu.

Podejrzanymi o popełnienie tego poważnego przestępstwa okazali się mieszkańcy powiatu konińskiego w wieku 25, 22 i 19 lat.  Policjantom udało się odzyskać część ukradzionych pieniędzy.

Co ciekawe cała trójka odpowie również za próbę dokonania innego rozboju. Jak ustalili prowadzący sprawę śledczy, nieodpowiedzialni mężczyźni próbowali wcześniej swoich sił w Kole. Tego samego dnia, w którym napadli na stację w Słupcy, próbowali zrabować pieniądze, stosując ten sam schemat działania na jednej z tamtejszych stacji paliw. Celu nie osiągnęli z uwagi na opór pracownika. Po nieudanym „skoku” postanowili obrabować słupecką stację.

Previous 10-latek za kierownicą samochodu
Next Udaremnione oszustwo

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. I.J.Paderewskiego w Kaliszu Pani Izabela Kotkowska podpisali list intencyjny. Dzięki temu kaliscy policjanci swoim doświadczeniem oraz

Wiadomości 0 Comments

ZATRZYMANY ZA SFAŁSZOWANE PRAWO JAZDY

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali sfałszowane prawo jazdy kierującemu Citroenem. 31- letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp. utrzymywał, że egzamin na prawo jazdy zdawał we Lwowie i

Kalisz 0 Comments

POLICJANCI NA PODIUM PÓŁMARATONU

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu byli współorganizatorami „II Cross Półmaratonu Murowaniec – Baster Run 2017”. Na linii startu stanęło blisko 150 miłośników biegania. Puchar z rąk Komendanta Miejskiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!