Areszt dla rozbójników

Areszt dla rozbójników

Słupeccy policjanci dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali sprawców, którzy przy użyciu noża napadli na jedną ze stacji paliw w Słupcy. Kilka dni po rozboju trzech młodych mężczyzn z powiatu konińskiego trafiło w ręce Policji. Sąd Rejonowy w Słupcy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch z nich na najbliższe trzy miesiące. Trzeci czeka jeszcze na przesłuchanie. Grozi im nawet 15 lat więzienia.

Do napadu doszło wczesnym rankiem w niedzielę 13 maja br. Zamaskowany kominiarką mężczyzna, nożem sterroryzował pracownika stacji, po czym zabrał ponad 1000 zł z kasy. Uciekł wraz ze wspólnikami, którzy czekali na niego w zaparkowanym nieopodal samochodzie.

Powiadomieni o rozboju policjanci  natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dwa dni później, dwóch z nich było już w rękach słupeckich kryminalnych. Trzeci ukrywał się przed organami ścigania, jednak szybko dołączył do swoich kolegów do policyjnego aresztu.

Podejrzanymi o popełnienie tego poważnego przestępstwa okazali się mieszkańcy powiatu konińskiego w wieku 25, 22 i 19 lat.  Policjantom udało się odzyskać część ukradzionych pieniędzy.

Co ciekawe cała trójka odpowie również za próbę dokonania innego rozboju. Jak ustalili prowadzący sprawę śledczy, nieodpowiedzialni mężczyźni próbowali wcześniej swoich sił w Kole. Tego samego dnia, w którym napadli na stację w Słupcy, próbowali zrabować pieniądze, stosując ten sam schemat działania na jednej z tamtejszych stacji paliw. Celu nie osiągnęli z uwagi na opór pracownika. Po nieudanym „skoku” postanowili obrabować słupecką stację.

Previous 10-latek za kierownicą samochodu
Next Udaremnione oszustwo

Może to Ci się spodoba

Kino plenerowe, koncerty, sport – Dni Konina w ten weekend

Mieszkańcy Konina rozpoczną świętowanie w piątek na Bulwarze Nadwarciańskim. Tam właśnie odbędzie się seans filmowy pod gwiazdami. Na kolejny dzień zaplanowano koncerty w Amfiteatrze. Zagrają i zaśpiewają Liber, Mateusz Ziółko

Leszno 0 Comments

Nawoził i wentylował domową plantację marihuany – został zatrzymany przez policjantów

Policjanci z Leszna zlikwidowali domową plantację marihuany. Jej właściciel od kilkunastu tygodni w garażu domu jednorodzinnego hodował ponad 20 krzewów marihuany. 46-latek z Leszna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu

Kalisz 0 Comments

W Kaliszu trwa budowa trybun i areny sportowej

Obiekt sportowy ma powstać na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Łódzkiej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 26 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trybuny arena oraz infrastruktura towarzysząca będą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź