Areszt za usiłowanie zabójstwa

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę, który zaatakował dwie osoby, zadając im kilka ciosów młotkiem. 48-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 marca br., kilka minut po godz. 19.00, w jednym z mieszkań na terenie Jarocina. Jak ustalili mundurowi, którzy zostali wezwani na interwencję, mężczyzna po wyważeniu drzwi od mieszkania wszedł do jego wnętrza i tam młotkiem zaatakował znajdujących się w nim kobietę i mężczyznę. 48-latek zadał swoim ofiarom po kilka ciosów młotkiem.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali napastnika przed drzwiami mieszkania. Wewnątrz znaleźli dwie osoby z widocznymi obrażeniami głowy. Na miejsce natychmiast wezwali zespół pogotowia ratunkowego. Pokrzywdzeni w wyniku odniesionych obrażeń, w ciężkim stanie, trafili do szpitala.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zgromadzony materiał nie budził wątpliwości, że zatrzymany 48-letni mieszkaniec gminy Jarocin działał z zamiarem zabójstwa. W piątek w prokuraturze rejonowej usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa, dzień później sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za to przestępstwo, którego dopuścił się podejrzany, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Previous Policjanci wynieśli dwóch mężczyzn z pożaru
Next Potrafię, nie boję się, ratuję życie

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Prokuratura: akt oskarżenia wobec 20-latka z Kalisza, sprawcy fałszywego alarmu bombowego

Po serii alarmów bombowych na terenie całej Wielkopolski i kosztownych ewakuacjach przeprowadzanych w zagrożonych budynkach użyteczności publicznej, warto obserwować jakie konsekwencje są wyciągane wobec sprawców fałszywych alarmów. 22 marca w

Wiadomości 0 Comments

Zgłosił fikcyjną kradzież

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 47-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna zawiadomił o kradzieży pieniędzy oraz biżuterii i oszacował straty na kwotę ponad 12 tys. złotych.

Leszno 0 Comments

WYŁUDZILI KREDYTY NA BLISKO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali pięć osób, mających związek z wyłudzaniem kredytów na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska. Wszyscy są mieszkańcami województwa lubuskiego w wieku od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź