Areszt za 30 tysięcy porcji amfetaminy

Areszt za 30 tysięcy porcji amfetaminy

Policjanci ze Środy zatrzymali trzech mężczyzn zajmujących się sprzedażą znacznych ilości narkotyków. Nie było wątpliwości, że w ostatnich miesiącach przestępcy handlowali amfetaminą. Ilości środków psychotropowych można było liczyć w tysiącach porcji. Grupie handlarzy grozi od roku do 10 lat więzienia.

Policyjni detektywi ze Środy Wlkp. w ostatnim czasie rozpracowali kolejny narkotykowy proceder. Wszystkie ustalenia kierowały funkcjonariuszy na ślad mieszkańca małej miejscowości pod Środą. Śledczy byli pewni, że 33-latek handluje środkami psychotropowymi. Zaplanowane zatrzymanie miało miejsce na jednej ze stacji benzynowych w nocy 24 marca br. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku. Okazało się, że pod ubraniem ukrył kilogram zabronionej substancji. Przeprowadzona analiza wykazała, że to amfetamina, której można było przygotować 10 tysięcy porcji. Z uwagi na charakter czynu sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt.

Taki sam środek zapobiegawczy zastosowany został wobec kolejnego mężczyzny powiązanego z narkotykową działalnością . Dwa dni później 26 marca kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca Środy. Zebrany przez detektywów materiał pozwolił udowodnić, że młody średzianin handlował znacznymi ilościami substancji psychotropowych od ponad czterech miesięcy. Kryminalni ustalili, że mężczyzna w tym czasie zbył amfetaminę w ilości wystarczającej do przygotowania blisko 30 tysięcy porcji tego narkotyku. W obrót białym proszkiem zamieszanym był również ojciec młodego zatrzymanego, który również usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz osiągania z tego procederu korzyści majątkowych. Kary za tego rodzaju czyny są surowe i przewidują od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Grupa śledczych pracująca nad całą sprawą wskazuje, że może ona mieć charakter rozwojowy i nie wyklucza kolejnych zatrzymać osób mających związek z tą grupa przestępczą.

Previous Zatrzymany z elementami broni
Next Wyłudzali kredyty, trafili do aresztu

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Swarzędz – Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na terenie ETC Swarzędz

27 czerwca na terenie ETC w Swarzędzu doszło do śmiertelnego wypadku przy pracy. Ofiarę przygniotły szyby, które spadły z samochodu. Tragedia rozegrała się podczas rozbiórki sklepu. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

DWA ZARZUTY I ARESZT ZA NAPAD NA TAKSÓWKARZA

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 22-latek z Gniezna. Prokuratura zarzuca mu, że we wtorek nad ranem napadł na jednego z miejscowych taksówkarzy, ranił go nożem powodując powierzchowną ranę o

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Policjanci zabezpieczyli ponad 2,3 kg marihuany oraz zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 3 osoby i zabezpieczyli ponad 2.3 kg marihuany oraz zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 300 tys.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź