Areszt za nielegalne posiadanie broni oraz groźby niebezpiecznym narzędziem wobec policjanta

Areszt za nielegalne posiadanie broni oraz groźby niebezpiecznym narzędziem wobec policjanta

Leszczyńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch mieszkańców Lubina. Jeden z nich groził policjantowi odłamkiem szkła. Drugi z kolei został zatrzymany za nielegalne posiadanie broni wraz z amunicją oraz narkotyki. Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował 33 i 22-latka na okres dwóch miesięcy.

29 lipca br. nad ranem dyżurny leszczyńskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o kłótni pomiędzy wczasowiczami, podczas której doszło do wybicia szyb na terenie ośrodka wypoczynkowego w Boszkowie. Policjanci natychmiast zostali skierowani na miejsce. W trakcie przejazdu odebrali kolejne zgłoszenie. Właściciel jednego z klubów w Boszkowie zawiadomił o rozpyleniu gazu na terenie ogródka zewnętrznego.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili, że jedna z osób, która uczestniczyła w sprzeczce ukryła się na terenie domku letniskowego. Podczas przeszukania pomieszczeń, w jednym z nich zauważyli mężczyznę, który widząc zbliżających się policjantów próbował uciec przez okno, w którym powybijane zostały szyby. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna który zauważył podbiegających stróżów prawa, wziął do ręki odłamek szkła i energicznie skierował go na wysokość klatki piersiowej interweniującego policjanta.

Mundurowi szybko obezwładnili agresora, który na domiar złego podawał fałszywe dane osobowe. Jak się okazało miał ku temu powody. Zatrzymany 22-latek poszukiwany był na podstawie kilku nakazów doprowadzenia.

W międzyczasie wezwane do pomocy dodatkowe patrole policji, przeczesywały teren letniska za mężczyzną, który rozpylił gaz. Z relacji świadków i zabezpieczonych zapisów monitoringów ustalono jego rysopis, a także tożsamość. Co więcej świadkowie zdarzenia poinformowali policjantów, że uciekinier do pasa spodni miał założoną kaburę na broń.

Policyjna obława nabrała tempa. Funkcjonariusze zabezpieczyli odnalezioną broń palną wraz z amunicją. W trakcie czynności z udziałem zatrzymanego 22-latka, który zaatakował policjanta, do komendy zgłosił się mężczyzna. Początkowo informował dyżurnego, że jest kuzynem doprowadzonego i chce mu przekazać rzeczy osobiste. Jego wygląd nie pozostawił wątpliwości, że jest to ten sam mężczyzna, który rozpylił gaz i uciekł.

Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 33-letni brat zatrzymanego wcześniej mieszkańca Lubina. Podczas przeszukania samochodu, którym się poruszał, zabezpieczono magazynek do broni. Oprócz tego u 33-latka znaleziono amfetaminę.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili im zarzuty m.in. posiadania broni i amunicji bez zezwolenia, zmuszania do zaniechania czynności służbowych funkcjonariusza oraz posiadanie środków odurzających.

1 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie zastosował wobec podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za posiadanie broni oraz amunicji bez zezwolenia grozi do 8 lat.

Previous Policjanci zatrzymali 4 osoby i zabezpieczyli 7 kilogramów narkotyków
Next Kolejny sukces policji w walce ze złodziejami samochodów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNY MISTRZ W KICKBOXINGU

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu post. Rafał Sawerwain zdobył Mistrzostwo Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Zawody odbyły się w połowie czerwca br. w podkarpackim Nisku. Spośród 133 zawodników

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany podpalacz

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim ustalili i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który w marcu tego roku na terenie miasta dokonał kilku podpaleń. Straty jakie spowodował oszacowane zostały na ponad

Wiadomości 0 Comments

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę, który zaatakował dwie osoby, zadając im kilka ciosów młotkiem. 48-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź