Auta flotowe – czym jeżdżą pracownicy firm?

Auta flotowe – czym jeżdżą pracownicy firm?

Samochód służbowy niezależnie od marki musi być wygodny i niezawodny. Jakie auta wybierają zazwyczaj polskie firmy? O tym piszemy w naszym artykule.

Polscy przedsiębiorcy i właściciele firm stanowią sporą część krajowego rynku nowych samochodów. Ich preferencje, jeśli chodzi o kupowane auta, kształtują nie tylko to, jak wygląda czołówka najczęściej wybieranych modeli w Polsce, ale także to, jak prezentuje się w ostatnich latach drogowy krajobraz.

Powszechnie wiadomo, że auto flotowe musi być na tyle duże, aby mogło przewieźć kilka osób oraz sensowny bagaż, ale też na tyle zgrabne, aby nie było problemu z jego zaparkowaniem. Co za tym idzie, najczęściej wybierane przez firmy są auta kompaktowe, które spełniają obydwa te wymogi. Regularnie wśród kupowanych samochodów pojawia się flota Skody, Volkswagena, Kii czy też Toyoty. To właśnie te marki stanowią większość parkingów flotowych, niezależnie od tego, czym zajmuje się dana firma. Można wręcz powiedzieć, że jeśli spotkamy gdzieś kompaktowy wóz jednej z wymienionych marek w białym lub srebrnym kolorze i z warszawskim numerem rejestracyjnym, to na 90% będzie to samochód służbowy.

Czym zatem wyróżnia się flota Skody na tle innych marek obecnych w Polsce? Z pewnością sporo robi stosunek ceny do jakości. Przy zachowaniu przystępnych cen poszczególnych modeli czeski producent oferuje dobre i ładne samochody, które nie stracą za wiele na wartości w krótkim czasie ich użytkowania. Także wykorzystywane w nich rozwiązania techniczne są na najwyższym poziomie, co sprawia, że kierowca takiego auta ma wrażenie, jakby siedział w znacznie droższym pojeździe, niż wynikałoby to z jego faktycznej ceny.

Inną kwestią jest oswojenie z marką – Skoda na polskim rynku obecna jest od wielu lat, a z Rejsu dobrze wiemy, że Polacy lubią dobrze znane melodie. Nie inaczej jest z samochodami – marki widziane na polskich drogach od dłuższego czasu cieszą się większym zainteresowaniem, niż rzadziej spotykani producenci pokroju Lexusa czy Infiniti.

Flota Skody to także różnorodność oferowanych modeli. Mamy tutaj bowiem nie tylko miejskie autka takie jak Citigo czy Fabia, ale też kompakty pokroju Rapida i Octavii, SUV-y, którymi są Karoq i Kodiaq, oraz oczywiście limuzyna klasy premium – Superb. Dopóki ktoś nie potrzebuje auta dostawczego do zadań specjalnych lub niesamowicie szybkiego wozu sportowego, samochodowe propozycje Skody powinny odpowiadać oczekiwaniom większości kierowców w Polsce.

Skoda od lat okupuje najwyższe miejsca w rankingach sprzedaży w Polsce. Za ten stan rzeczy odpowiadają w tym samym stopniu klienci detaliczni, jak i przedsiębiorcy kupujący samochody firmowe. Można z tego wysnuć wniosek, że auta czeskiej marki sprawdzają się jako idealne samochody dla przeciętnego Polaka. Mało która firma motoryzacyjna potrafi trafić w gust samochodowy polskiego obywatela, a Skodzie już od kilku lat się to udaje i końca nie widać. Ciekawi nas, czy flotowa flota Skody będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie, czy jednak cały czas właściciele firm będą wybierać te same, dobrze znane modele.

Previous Oszustwo na legendę z happy endem
Next Policjanci zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Pracodawcy poszukują studentów i osób tuż po studiach

Niskie bezrobocie sprawia, że przedsiębiorstwa coraz chętniej przyjmują do pracy osoby młode, studentów ostatnich lat oraz absolwentów tuż po szkołach, bez doświadczenia. W I kwartale liczba ofert staży i praktyk kierowanych do

Strefa Biznesu 1Comments

Atrakcyjny leasing samochodowy? Zobacz wyprzedaż, która Cię zaskoczy

Nawet 70% przedsiębiorców decyduje się na leasing samochodowy. To korzystna oferta, której atrakcyjność podnosi… wyprzedaż rocznika. Dzięki niej można nie tylko rozbudować flotę pojazdów firmowych, ale i sporo zyskać. Sprawdź,

Strefa Biznesu 0 Comments

Meble biurowe LOBOS – do gabinetu i do sal pracowniczych

Odpowiednie wyposażenie przestrzeni biurowej jest szalenie ważne! Nie tylko musi to być przestrzeń, w której można wygodnie pracować, ale i która będzie do tej pracy motywowała. Przestrzeń biurowa musi być

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź