Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na terenie miasta i powiatu poznańskiego sprawdzili drogi i ulice prowadzące do placówek oświatowo-wychowawczych. Głównym celem ich działań było skontrolowanie oznakowania przejść dla pieszych w rejonach szkół i przedszkoli oraz organizacja ruchu w miejscach najbardziej uczęszczanych przez dzieci.

Zakończenie wakacji i powrót do szkoły to wyzwanie nie tylko dla dzieci i młodzieży przed którymi stoją nowe wyzwania i cele, ale również czas wytężonej pracy policjantów, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach.

Działania przeprowadzone przez poznańską drogówkę odbyły się we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu i Oddziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.

Funkcjonariusze sprawdzili istniejąca infrastrukturę drogową ze szczególnym zwróceniem uwagi na czytelność oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto poddali kontroli stan techniczny urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. Policjanci zaznaczyli, że  kontrolą objęte zostały drogi znajdujące się przy szkołach, przedszkolach i żłobkach, ze szczególnym uwzględnieniem dróg prowadzących przede wszystkim do szkół podstawowych.

Celem tych działań było wyeliminowanie jakichkolwiek nieprawidłowości powstałych w wyniku zaniedbań ze strony zarządców dróg oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Policjanci poinformowali, że takie działania będą kontynuowaniem, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Previous Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków
Next Zaatakował nożem 2 osoby - został zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Potrafię, nie boję się, ratuję życie

POTRAFIĘ, NIE BOJĘ SIĘ, RATUJĘ ŻYCIE! To nazwa wspólnej inicjatywy pilskich policjantów i strażaków pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pile. Akcja skierowana do mieszkańców powiatu pilskiego, miała na celu zapoznanie

Wiadomości 0 Comments

Nietypowa kontrola drogowa

Nietypowo zakończyła się kontrola drogowa podjęta przez funkcjonariusze z Zespołu ds Nieletnich. Policjanci zatrzymali pojazd, który holował inne auto. Badanie testerem narkotykowym wykazało obecność marihuany w organizmie 24-latka, siedzącego za

Wiadomości 0 Comments

Idealne miejsce dla ucznia

Zbliża się rok szkolny, a co za tym idzie, już niedługo uczniowie powrócą do szkolnych ławek. Aby czas nauki mijał w przyjemnych warunkach, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie sal dydaktycznych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!