Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na terenie miasta i powiatu poznańskiego sprawdzili drogi i ulice prowadzące do placówek oświatowo-wychowawczych. Głównym celem ich działań było skontrolowanie oznakowania przejść dla pieszych w rejonach szkół i przedszkoli oraz organizacja ruchu w miejscach najbardziej uczęszczanych przez dzieci.

Zakończenie wakacji i powrót do szkoły to wyzwanie nie tylko dla dzieci i młodzieży przed którymi stoją nowe wyzwania i cele, ale również czas wytężonej pracy policjantów, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach.

Działania przeprowadzone przez poznańską drogówkę odbyły się we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu i Oddziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.

Funkcjonariusze sprawdzili istniejąca infrastrukturę drogową ze szczególnym zwróceniem uwagi na czytelność oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto poddali kontroli stan techniczny urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. Policjanci zaznaczyli, że  kontrolą objęte zostały drogi znajdujące się przy szkołach, przedszkolach i żłobkach, ze szczególnym uwzględnieniem dróg prowadzących przede wszystkim do szkół podstawowych.

Celem tych działań było wyeliminowanie jakichkolwiek nieprawidłowości powstałych w wyniku zaniedbań ze strony zarządców dróg oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Policjanci poinformowali, że takie działania będą kontynuowaniem, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Previous Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków
Next Zaatakował nożem 2 osoby - został zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

FAŁSZYWY WNUCZEK ZATRZYMANY PODCZAS ZASADZKI

Czujność pokrzywdzonej i natychmiastowa reakcja policjantów z Leszna doprowadziły do zatrzymania oszusta metodą „na wnuczka”. To 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Mężczyzna przyszedł do domu kobiety odebrać kilkanaście tysięcy złotych na

Leszno 0 Comments

Leszno w hołdzie Bohaterom Poznańskiego Czerwca ’56

Leszczyński samorząd upamiętni 60. rocznicę Czerwca’56. Miasto odda hołd bohaterom społecznego zrywu przeciw komunistycznej władzy. 28 czerwca br. o godz. 6.30 na terenie miasta uruchomione zostaną wszystkie syreny alarmowe. Emitować

Poznań 0 Comments

Sukces policjantów w turnieju piłki nożnej

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajęli I miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Okazji Rocznicy Zakończenia Walk o Poznań. W zawodach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź