Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na terenie miasta i powiatu poznańskiego sprawdzili drogi i ulice prowadzące do placówek oświatowo-wychowawczych. Głównym celem ich działań było skontrolowanie oznakowania przejść dla pieszych w rejonach szkół i przedszkoli oraz organizacja ruchu w miejscach najbardziej uczęszczanych przez dzieci.

Zakończenie wakacji i powrót do szkoły to wyzwanie nie tylko dla dzieci i młodzieży przed którymi stoją nowe wyzwania i cele, ale również czas wytężonej pracy policjantów, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach.

Działania przeprowadzone przez poznańską drogówkę odbyły się we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu i Oddziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.

Funkcjonariusze sprawdzili istniejąca infrastrukturę drogową ze szczególnym zwróceniem uwagi na czytelność oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto poddali kontroli stan techniczny urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. Policjanci zaznaczyli, że  kontrolą objęte zostały drogi znajdujące się przy szkołach, przedszkolach i żłobkach, ze szczególnym uwzględnieniem dróg prowadzących przede wszystkim do szkół podstawowych.

Celem tych działań było wyeliminowanie jakichkolwiek nieprawidłowości powstałych w wyniku zaniedbań ze strony zarządców dróg oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Policjanci poinformowali, że takie działania będą kontynuowaniem, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Previous Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków
Next Zaatakował nożem 2 osoby - został zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WYPEŁNILI ROTĘ ŚLUBOWANIA POLICJANTA

27 czerwca br. sierż. sztab Artur Szczepankiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego i st. sierż. Robert Szałkiewicz z Wydziału Prewencji konińskiej Policji stanęli przed nie lada wyzwaniem. Otrzymali informację od oficera

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali poszukiwane małżeństwo

Policyjni poszukiwacze z Gniezna wspólnie z funkcjonariuszami z grupy realizacyjnej zatrzymali 39-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Zatrzymana została również jego 37-letnia żona. Para prawdopodobnie, chcąc uniknąć zasądzonej kary, nie stawiła

Kalisz 0 Comments

WCHODZĄC NA ZAMARZNIĘTY ZBIORNIK WODNY ZAWSZE RYZYKUJESZ

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2017” policjanci Wydziału Prewencji kontrolują rejony zbiorników wodnych, tłumacząc dzieciom i ich opiekunom, jakie konsekwencje może mieć chodzenie po zamarzniętych rzekach i stawach. W trakcie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!