Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na terenie miasta i powiatu poznańskiego sprawdzili drogi i ulice prowadzące do placówek oświatowo-wychowawczych. Głównym celem ich działań było skontrolowanie oznakowania przejść dla pieszych w rejonach szkół i przedszkoli oraz organizacja ruchu w miejscach najbardziej uczęszczanych przez dzieci.

Zakończenie wakacji i powrót do szkoły to wyzwanie nie tylko dla dzieci i młodzieży przed którymi stoją nowe wyzwania i cele, ale również czas wytężonej pracy policjantów, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach.

Działania przeprowadzone przez poznańską drogówkę odbyły się we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu i Oddziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.

Funkcjonariusze sprawdzili istniejąca infrastrukturę drogową ze szczególnym zwróceniem uwagi na czytelność oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto poddali kontroli stan techniczny urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. Policjanci zaznaczyli, że  kontrolą objęte zostały drogi znajdujące się przy szkołach, przedszkolach i żłobkach, ze szczególnym uwzględnieniem dróg prowadzących przede wszystkim do szkół podstawowych.

Celem tych działań było wyeliminowanie jakichkolwiek nieprawidłowości powstałych w wyniku zaniedbań ze strony zarządców dróg oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Policjanci poinformowali, że takie działania będą kontynuowaniem, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Previous Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków
Next Zaatakował nożem 2 osoby - został zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska 0 Comments

IMGW – ostrzeżenie pogodowe dla Wielkopolski

Ostrzeżenie nr 38 PIB Biura Prognoz Meteorologicznych Zespołu w Poznaniu dnia 22.06.2016 r. Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/2 Obszar: województwo wielkopolskie Ważność: od godz. 13:00 dnia 23.06.2016 do godz. 18:00 dnia 26.06.2016

Wiadomości 0 Comments

Prezydent Jaśkowiak przyznaje – będzie walczył o Poznań z całą Europą

„Razem powalczmy dla Poznania w rowerowej rywalizacji miast!” – tak na facebook’owym profilu, prezydent Jaśkowiak zachęca Poznaniaków do wzięcia udziału w Cycling Challenge. Cycling Challenge to wyzwanie stawiane przed mieszkańcami

Wiadomości 0 Comments

Leszno – uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Lesznie odbędą się uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Oto szczegółowy program: – godz. 16.15 – złożenie kwiatów i oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego przy Obelisku Armii

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!