Czy warto oszczędzać na zakupie palet?

Czy warto oszczędzać na zakupie palet?

Palety dostępne na rynku są rozmaitej jakości. Oczywiście niższa cena oznacza często gorszą jakość. Warto postawić na optymalną proporcję jakości do ceny i rozejrzeć się za paletami, które są produkowane zgodnie ze standardami i zostały wyposażone w odpowiednie certyfikaty. Z tego względu polecane są nowe i używane palety euro. Na jakim poziomie są ustalane ich ceny?

Palety według standardów europejskich

Palety ułatwiają pracę w magazynach, hurtowniach, dużych sklepach i fabrykach. Firmy transportowe nie mogą się bez nich obejść. Są niezwykle przydatne w takich miejscach jak magazyny wysokiego składowania. Sprawiają, że przechowywanie, przenoszenie i transport towarów są o wiele prostsze i przebiegają sprawnie. Popularne palety euro w Poznaniu są łatwo dostępne. Są to palety najczęściej wykorzystywane w Polsce i innych krajach europejskich. W wielu przypadkach stosuje się palety o standaryzowanych rozmiarach 800 x 1200 mm. Palety Euro są produkowane również w wymiarach 1200 x 1000 mm, 1000 x 1200 mm oraz 800 x 600 mm.

Dlaczego palety z oznaczeniem EUR są droższe?

Wszyscy zainteresowani mogą bez problemu kupić europalety w Poznaniu. Wystarczy odwiedzić stronę Tefra, aby sprawdzić, jakie palety są dostępne. Każda paleta euro ma oznaczenie EUR na jednym z boków. Dzięki temu symbolowi wiadomo, że paleta jest atestowana, a to przekłada się na gwarancję jakości. Wytwarzaniem europalet mogą zajmować się jedynie producenci, którzy otrzymali licencję EPAL (European Pallet Association). Nie tylko produkcja jest objęta odpowiednimi wymogami, ale również naprawa palet. Jeżeli paleta euro będzie naprawiana przez firmę nieposiadającą licencji, wówczas straci status europalety. Wyraźne uszkodzenia również dyskwalifikują taką paletę. Producenci i firmy zajmujące się naprawą muszą przestrzegać określonych norm, ponieważ w przeciwnym razie utracą licencję. Palety, które są naprawiane zgodnie z wymogami są dodatkowo oznaczane gwoździem z napisem EPAL. Na rynku dostępne są palety różnego rodzaju. Już po cenie można się zorientować, które mają atesty, a które nie. Cena europalety kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu złotych. Paletę pozbawioną certyfikatów można kupić nawet za 10 złotych. Warto pamiętać, że koszt pojedynczej palety obniża się wraz z zakupem większej liczby palet. Z ceny około 50 zł można zejść do kwoty 45 zł za jedną paletę. Oczywiście używane palety zawsze kosztują mniej.

Co wpływa na cenę palet?

Oznaczenie EUR wskazuje na wysoką jakość palet, co automatycznie podnosi cenę, ale ogólnie cena palet zależy od kilku czynników. Wpływa na to wielkość i waga, a także stan techniczny. Każda nowa europaleta zalicza się do najdroższych wariantów na rynku. Wśród palet używanych stosuje się podział gatunkowy od I do III stopnia, gdzie gatunek I jest równoznaczny z najlepszym stanem technicznym. Palety gatunku II odznaczają się ciemniejszym kolorem i drobnymi uszkodzeniami. Najniższa jakość i jednocześnie cena dotyczy palet gatunku III. Warianty ostatniego gatunku charakteryzują się ciemną barwą i widocznymi wadami, ale mogą być z powodzeniem używane.

Previous Ulotki reklamowe z Internetu
Next Czyszczenie tapicerki samochodowej

Może to Ci się spodoba

Leszno 0 Comments

PONAD 150 POLICJANTÓW ZABEZPIECZAŁO ŻUŻLOWY FINAŁ

Ponad 16 tysięcy fanów żużla spotkało się na leszczyńskim Smoczyku, aby kibicować drużynom z Leszna i Wrocławia podczas finału ekstraligi żużlowej. Nad ich bezpieczeństwem czuwało ponad 150 policjantów z Leszna

Wiadomości 0 Comments

Poznań – festyn na Ostrowie Tumskim pełen zdrowia i kolorów

Ostrów Tumski odwiedziły dziś dziesiątki poznańskich rodzin. Stare mury okalające Katedrę stały się niecodziennym tłem dla miasteczka zdrowia oraz atrakcji przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Dziecka. Poznaniacy mogli zbadać m.in.:

Policjanci zatrzymali 29-latka, który okradł swoją matkę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 29-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież pieniędzy w kwocie ponad 4 tys. złotych oraz karty bankomatowej swojej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź