Do czego może posłużyć kontener?

Do czego może posłużyć kontener?

Kontener kojarzy się z konstrukcją służącą do przewożenia ładunków bądź z prowizorycznym budynkiem służącym jako magazyn czy barak. Tymczasem w kontenerach mogą z powodzeniem urządzić się sklepy, biura czy nawet instytucje użyteczności publicznej.

Kontener nie jest dziś jedynie pojemnikiem wykorzystywanym do transportu towarów drogą morską czy kolejową. Kontenery to także konstrukcje, które w wielu przypadkach mogą zastąpić budynki. Pawilon kontenerowy może być dostosowany do wielu rozwiązań i potrzeb. Może stać się nawet elegancką i funkcjonalną placówką.

Firma w kontenerze?

Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez producentów kontenerów wiele dopiero co powstałych firm ma szansę na szybkie i stosunkowo niedrogie postawienie swojego lokalu lub punktu usługowego. Tworzenie budynku od podstaw jest znacznie bardziej kosztowne niż zakup i postawienie kontenera, poza tym czynsz za lokal w budynku kosztować będzie przedsiębiorcę więcej niż wynajem pawilonu kontenerowego. W takim kontenerze można stworzyć sklep, punkt usługowy lub gastronomiczny, a także biuro. Jest on bowiem w stanie sprostać wszelkim wymaganiom stawianym takim działalnościom. Kontener może zostać wyposażony w instalację elektryczną, ogrzewanie i klimatyzację, w węzeł sanitarny lub aneks kuchenny. Wewnątrz można wstawić ścianki działowe i wyodrębnić pomieszczenia; można go również dowolnie umeblować. Taki pawilon może więc stać się biurem, barem szybkiej obsługi, kawiarenką, kioskiem bądź sklepem.

Nie tylko handel i usługi

To jednak nie koniec możliwości, jakie stwarzają kontenery. Można je bez problemu zaadaptować na potrzeby imprez i innych wydarzeń organizowanych przez miasto czy instytucje kultury. Zestawione kontenery mogą stać się również budynkami użyteczności publicznej, np. żłobkiem, przedszkolem czy biblioteką. To najlepszy sposób na szybkie postawienie tego typu potrzebnych obiektów na terenach, na których na razie ich nie ma, a istnieje wielkie wysokie na nie zapotrzebowanie.

Kontenery można kupić lub wynająć, korzystając z usług takich firm jak Anga. Możliwe jest nie tylko zamówienie jednego z kontenerów standardowych, ale także zaprojektowanie konstrukcji dopasowanej do potrzeb nabywcy czy najemcy. Kwestie takie, jak nietypowe wymiary, kolory, a także konkretny układ wewnętrzny lub wyposażenie pawilonu nie stanowi żadnego problemu. Dzięki tak ogromnej uniwersalności kontenery mogą pełnić wiele rozmaitych funkcji, a jednocześnie wyglądać solidnie i elegancko.

Previous Logistyka przyszłości: Jakie scenariusze przewidują eksperci?
Next Nowocześnie, ekonomicznie i ekologicznie – poznaj carsharing

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wyłudzali kredyty, trafili do aresztu

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 7 osób, którzy fałszując dokumenty, wyłudzali kredyty od różnych placówek bankowych. Straty wstępnie oszacowano na kwotę

Poznań 0 Comments

16. EDYCJA FESTYNU „NIEBIESCY DZIECIOM” ZA NAMI

W Parku Kasprowicza w Poznaniu odbyła się 16. Edycja festynu „Niebiescy dzieciom”. Na uczestników czekała moc atrakcji. Wszystko po to, by zachęcić jak największą ilość osób do oddania honorowo krwi

Wiadomości 0 Comments

Tomasz Lewandowski nowym wiceprezydentem Poznania

Tomasz Lewandowski obejmie stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania od 1 sierpnia. Obecnie urzędujący wiceprezydent – Arkadiusz Stasica będzie nadal pracował na rzecz miasta, zajmie się polityką mieszkaniową działając w zarządzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!