Drukowanie własnego kalendarza

Drukowanie własnego kalendarza

Kalendarze to nie tylko wspaniałe wakacyjne prezenty dla bliskich, ale także świetny sposób na zebranie pieniędzy na Wakacyjną zbiórkę pieniędzy, a także dobry sposób na promowanie swojej małej firmy. Kupione w sklepie kalendarze mogą być równie drogie, co bezosobowe. Z drugiej strony drukowanie prostego kalendarza ściennego w domu może na dłuższą metę zaoszczędzić sporo gotówki i pozwala na dostosowanie projektu kalendarza do własnych upodobań. Drukowanie kalendarzy w domu jest również zaskakująco łatwe. Może być ono wykonywane z różnym stopniem złożoności, w zależności od posiadanej wiedzy technicznej.

Podczas planowania kalendarza, oto kilka kluczowych punktów wyjścia, które należy rozważyć przed rozpoczęciem.

Format i rozmiar

Kalendarze są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. To, jak wybierzesz układ swojego kalendarza, sprowadza się do zakresu rozważań od odbiorców do budżetu i poczucia estetyki. Możesz osiągnąć dobre wyniki jakościowe drukując standardowe panele na papierze 8″ x 11″ lub iść większe z legalnych rozmiarów liter. Przyjrzyj się rozmiarowi i kształtowi obrazów, które chcesz umieścić w centrum uwagi, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji i weź pod uwagę ilość edycji cyfrowej, którą jesteś gotów umieścić na zdjęciach drukowanych w nieregularnych rozmiarach, aby wyglądały idealnie.

Wybierz właściwe obrazy

Aby uzyskać pożądany efekt, wybierz zdjęcia, które można dopasować do górnego rozmiaru panelu, nie tracąc przy tym zbyt dużej rozdzielczości obrazu. Jednym z trudniejszych czynników przy wyborze zdjęć pstrykniętych bez wyraźnego zamiaru wykonania kalendarza jest dopasowanie ich do konkretnych wymiarów i jakość obrazu, jakiej wymaga drukowanie kalendarza – szczególnie w przypadku odbitek o zbyt dużych lub nieregularnych rozmiarach. Drukowanie zdjęć, których liczba pikseli lub DPI jest zbyt mała, spowoduje, że obraz będzie podrzędny pod względem wyrazistości z powodu pikseli lub rozmycia.

Szablon do drukowania kalendarza

Jasne, możesz przejść do Photoshopa i stworzyć dwunastomiesięczne strony kalendarza, każda z numeracją i własnym zestawem wakacji. Albo możesz zaoszczędzić czas i wybrać wstępnie przygotowany szablon kalendarza na 2016 rok, aby sfinalizować swoje dolne okienko. Prostym rozwiązaniem, które od razu zwróciło moją uwagę są strony z darmowymi szablonami, które oferują różne rozmiary papieru do szybkiego i łatwego użycia. Microsoft Office oferuje również tony szablonów do kalendarzy, nie wspominając o broszurach, wizytówkach i innych formach mediów drukowanych.

Wybierz właściwą drukarkę

Drukarka, którą drukujesz w domu, jest inna niż ta, której będziesz potrzebował dla firmy non-profit lub małej firmy. Na szczęście istnieje drukarka dla wszystkich przedziałów cenowych, a wiele z nich ma wiele zastosowań, od codziennego domowego biura i drukowania zdjęć po produkcję profesjonalnych broszur i ulotek o wysokiej jakości. Oto kilka z naszych ulubionych drukarek dla każdego przedziału cenowego:

  • Epson Artisan 1430 to przystępna cenowo opcja pozwalająca na drukowanie zdjęć w jakości do 13″ x 19″. Urządzenie Artisan z łatwością drukuje na cięższych gatunkach papieru artystycznego, w tym na płótnie. Ta drukarka to doskonały wybór dla początkujących użytkowników, którzy chcą uzyskać solidne odbitki fotograficzne bez niszczenia banku.
  • Canon Pixma Pro-100 daje takie rezultaty, jakich można by oczekiwać od profesjonalnych drukarek wysokiej jakości, które kosztują tysiąc dolarów lub więcej. Linia Pixma Pro została zaprojektowana z myślą o osobach, które oczekują rezultatów wysokiej jakości zdjęć, i jest świetna dla fotografów na długo po ukończeniu kalendarza.
  • 24-calowa drukarka HP DesignJet T120 Color InkJet ePrinter oferuje profesjonalne funkcje jakościowe, takie jak ponadwymiarowa 24-calowa szerokość i rolka papieru do bardzo długich wydruków, a wszystko to w cenie podstawowej dla drukarek wielkoformatowych.

Nie zapomnij o atramencie!

Zauważ, że jest to pierwsza wskazówka, aby uzyskać wykrzyknik? Cóż, jest ku temu powód. Aby uzyskać taki rodzaj wyników, jaki chcesz i potrzebujesz, będziesz potrzebował wystarczająco dużo atramentu, aby upewnić się, że nie skończy ci się tusz. Zdjęcia wymagają dużej ilości atramentu, a proporcje każdego koloru są ważne, aby uzyskać żądany rodzaj wyraźnych, czystych obrazów. Kiedy kolor żółty skończy się, wszystkie kolory na tym ucierpią. Magazynowanie na kartridżach z atramentem zapewni, że nie stracisz swojego rytmu tworzenia kalendarza lub, co gorsza, nie spóźnisz się, gdy kupujący oczekują produktu.

Wybierz odpowiedni papier

Papier, który wybierzesz, wpływa na ostrość i żywość zdjęcia. Wydruki o fotograficznej jakości najlepiej wyglądają na papierze półbłyszczącym w większości przypadków, ale niektóre osoby szukające wyciszonego wyglądu uzyskują świetne rezultaty z grubego, matowego papieru (który może dać efekt podobny do papieru akwarelowego z odpowiednimi zdjęciami). Większość gotowych papierów fotograficznych jest jednostronna, z matowym grzbietem, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie papieru i/lub drukowaniu stron kalendarza dwustronnie. 4inkjets.com oferuje różne rozmiary papieru półbłyszczącego i fotograficznej jakości, dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu.

Bindowanie kalendarza

Mniejsze kalendarze mogą być zszywane, ale jeśli chcesz uzyskać większy i bardziej profesjonalny wygląd, prawdopodobnie znajdziesz się na rynku opraw spiralnych. Domowe maszyny do oprawy spiralnej można kupić stosunkowo niedrogo i służą one do różnych celów w domowym biurze. Albo niech każdy kalendarz zostanie oprawiony w lokalnym punkcie ksero, gdzie można go złożyć niedrogo (i to bez wysiłku).

Więcej na http://wydrukujkalendarz.pl/

Previous Tłuszczak. Co należy o nim wiedzieć?
Next Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wakacje nad Bałtykiem hitem ostatnich lat

Bałtyk od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, nie tylko z Polski. Wynika to z faktu, że wakacje w Polsce to gwarancja bezpieczeństwa, hotele standardem nie odbiegają od tych zachodnioeuropejskich,

Life&Style 0 Comments

Które gry towarzyskie warto kupić?

Jeśli szukasz sposobu na ciekawe spędzenie czasu w grobie rodziny bądź znajomych, postaw na towarzyskie gry planszowe. To doskonały sposób na przełamanie lodów, zapewnienie ciekawej rozrywki, nauczenie się czegoś i

Life&Style 0 Comments

Kołdry obciążeniowe w terapii autyzmu

Autyzm to zaburzenie, które występuje i u dzieci z rzadkimi, poważnymi chorobami umysłowymi, jak i u maluchów z dobrymi zdolnościami poznawczymi. Pierwsze objawy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, w niektórych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź