Dużo, smacznie, w dobrym stylu – Cacao Republika

Dużo, smacznie, w dobrym stylu – Cacao Republika

Niewielka kawiarnia w bocznej uliczce przy Starym Rynku przyciągnęła mój wzrok estetycznym ogródkiem i kwiatami puszącymi się w oknach. Gdy ma się dość ulicznego zgiełku i kelnerów pokrzykujących i biegających pomiędzy licznymi stolikami ustawionymi na ogródkach, takie zaciszne miejsce wydaje się wybawieniem.

Republika Cacao – ul. Zamkowa, Poznań

Na „coś słodkiego” wybrałam się z dwuletnim synem i jego tatą. Kawiarnia nie jest duża, liczy zaledwie kilka stolików. Stolik pod oknem był zajęty przez dwie starsze panie i energicznego mężczyznę w podobnym wieku, który wyjątkowo dbał o dobre samopoczucie swoich dam. My zajęliśmy miejsce bliżej barku.

Republica Cacao8

Jak w starym kinie

Pomieszczenie ma swój niepowtarzalny charakter. Ściany ozdobione są fotografiami stylizowanymi na lata 40-te. Babcina komoda i barek w starym stylu sprawiają, że wnętrze jest bardzo przytulne. Podobnie działają obfite pęki świeżych kwiatów w wazonach – moje ulubione mieczyki. Ciemny brąz mebli i obicie siedzeń w ceglastym kolorze są mocną opozycją dla niebieskich jak na Prowansji drzwi w głębi sali. Słońce dociera tu w przedziwny sposób odbijając się o mury kamienicy po drugiej stronie ulicy. Jednym słowem – w Republice Cacao panuje niezwykle kameralny nastrój.

Republica Cacao6

 

Poznaniacy zdają się cenić takie miejsca, gdyż wkrótce po wyjściu towarzystwa siedzącego pod oknem, do kawiarni zawitała para zakochanych i grupa młodych osób, których na swój użytek nazywam start-upowcami.

Dużo i słodko

To miejsce, w którym króluje kakao. Z przekory zamówiłam sernik truskawkowy, mężczyźni – murzynka i gorącą czekoladę. Porcje ogromne! Gdyby nie to, że kochamy dobre jedzenie, pewnie pozostawilibyśmy część na talerzach. Słodkie truskawki, kruche ciasto i bita śmietana wyglądały tak apetycznie, że zapomniałam o dawkowaniu kalorii. Poza tym, nie ma nic tak zachęcającego do kolejnego kęsa, jak aromat gęstej, ciemnej czekolady. Łakomstwo i wyśmienity smak ciast ostatecznie zwyciężyły.

republica cacao4

Czystość

Zanim weszliśmy do Republiki Cacao, odwiedziliśmy restaurację na Starym Rynku. Pomimo pysznych dań, jakie są tam serwowane, nie mogę polecić jej Państwu (przynajmniej do czasu, gdy obsługa nie zacznie usuwać kurzu z lamp i mnóstwa bibelotów poustawianych na półkach). To właśnie teoretycznie ozdobne przedmioty z reguły zdradzają zamiłowanie restauratorów do czystości.

W kawiarni na Zamkowej jest naprawdę czysto. Obicia siedzeń wyglądają jak nowe, nie są ani zabrudzone, ani wytarte. Liczne ozdobne talerze i szpargały umiejscowione na komodzie – bez najmniejszych śladów kurzu, podobnie jak urządzenia znajdujące się za barkiem. Obszerna toaleta mieszcząca się za tajemniczymi niebieskim drzwiami, także lśniła czystością.

Obsługa

Gości obsługiwały dwie młode dziewczyny schludnie ubrane, dyskretne i bardzo miłe. Cenię sobie tego rodzaju nienachalną obsługę. Nie miałam wrażenia, że muszę czekać długie minuty na złożenie zamówienia, krótko i trafnie polecono nam ciasta i czekoladę. Z pewnością niewielka liczba stolików ułatwia sprawne serwowanie słodkości. Dzięki temu czułam, że mój komfort jest dla gospodarzy kawiarni bardzo ważny i to warto docenić.

Poleca Anna Nowak

Republica Cacao2

Fotografie: Cacao Republika

Previous Leszno – pozyskano blisko 1,4 mln zł na realizację miejskich projektów
Next Poznań – strzelał z wiatrówki do samochodów [aktualizacja]

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Polscy mężczyźni dopiero uczą się, czym jest moda

Macademian Girl uważa, że polscy mężczyźni powinni z większą odwagą podchodzić do kwestii ubioru. Jej zdaniem Polacy dopiero uczą się mody i nie potrafią wyrażać siebie poprzez strój. Za stylowych mężczyzn blogerka

Life&Style 0 Comments

Oszczędny Polak na zakupach – cel: sklep spożywczy

Można przeżyć bez nowego gadżetu czy sezonowej wymiany garderoby, ale z pewnością nie da się przeżyć bez jedzenia i picia – truizm, ale z drugiej strony ta ‘oczywista oczywistość’ daje

Life&Style 0 Comments

Głodny? Czas zamówić pizzę!

Niekiedy nie mamy kompletnie siły, czasu, czy po prostu chęci gotować i nikt nie jest nas w stanie do tego zmusić. Nie musimy wówczas przymierać głodem, bowiem w prosty sposób

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!