„DWIE STRONY SIECI” – EDUKACJA NA TEMAT CYBERZAGROŻEŃ

„DWIE STRONY SIECI” – EDUKACJA NA TEMAT CYBERZAGROŻEŃ

Poznańscy policjanci w ramach projektu: „Dwie strony sieci” spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu. Podczas spotkania rozmawiano o cyberzagrożeniach.

15 maja br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Jeżyce spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w sieci oraz cyberzagrożeniach, jakie można spotkać w wirtualnym świecie.

W trakcie prelekcji policjanci poruszyli tematy związane z umiejętnym i rozważnym sposobem korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na kwestie związane z formami cyberprzemocy polegającymi na rozsyłaniu kompromitujących zdjęć, nękaniu, grożeniu, szantażowani w sieci oraz podszywaniu się pod inną osobę na portalach społecznościowych, blogach, czy też komunikatorach społecznych. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na sposoby rozpoznawania i radzenia sobie ze zjawiskiem cyberprzemocy.

Na zakończenie spotkania mundurowi poruszyli kwestie prawne związane z odpowiedzialnością osób nieletnich za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji.

Młodzież jednogłośnie przyznała, że przekazywanie im wiedzy o niebezpieczeństwach w Internecie jest im niezbędna.

Previous Seat Toledo -udana synteza elegancji coupé z wszechstronnością kombi
Next PRZESTRZEGAMY PRZED OSZUSTWAMI METODĄ "NA POLICJANTA"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI NA OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego. Delegacje służb mundurowych złożyły kwiaty pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa oraz wzięły udział

Poznań 0 Comments

Społeczne ogrody w Poznaniu

Dolna Wida, Łazienna, Srafitek, Garbary/Małe Garbary to ulice proponowane jako miejsca, gdzie mają powstać społeczne ogrody. Takie ogrody cieszą już mieszkańców innych miast, np. Gorzowa Wielkopolskiego, czy Bydgoszczy. Są to

Leszno 0 Comments

FIKCYJNA KRADZIEŻ SAMOCHODU I ZARZUTY DLA DWÓCH OSÓB

Zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań usłyszała 42-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, która zawiadomiła leszczyńską Policję o fikcyjnej kradzieży samochodu wraz z towarem, wartego ponad 100 tysięcy złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź