Działka po budowie domu – jak uprzątnąć i zorganizować tę przestrzeń

Działka po budowie domu – jak uprzątnąć i zorganizować tę przestrzeń

Choć budowa nowego domu to dla większości z nas spełnienie marzeń, pozostawiony po całym przedsięwzięciu bałagan może przyprawić o zawroty głowy. Właśnie dlatego jego uprzątnięcie należy odpowiednio zaplanować.

Zacznij od największych odpadów

Niezależnie od wielkości budowanego przez nas domu, gruz i inne odpady są nie do uniknięcia. Jednak należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju odłamki ceramiki, czy inne pozostałości pobudowlane nie mogą być składowane na naszej posesji. W tym celu najlepiej postawić na profesjonalne kontenery na odpady oraz wywóz śmieci. Dzięki nim szybko i sprawnie uporządkujesz wszystkie zalegające śmieci i nie będziesz musiał obawiać się mandatu.

Zwróć uwagę na ogród

Choć sam remont dotyczy naszego domu, często wpływa także na stan takich miejsc, jak na przykład ogród. Jeżeli mamy do czynienia z budową wykonywaną na nowej działce, często musimy jeszcze zaplanować jego dokładny kształt oraz wielkość. Wówczas musimy liczyć się z koniecznością wykarczowania niechcianych przez nas roślin oraz zorganizowania ich utylizacji. W tym przypadku również możemy postawić na wywóz śmieci. W Poznaniu jest to obszar działania firmy skip- recycling, która zajmie się nie tylko samymi śmieciami, ale także odpadami pobudowlanymi czy zielonymi.

W przypadku, gdy na Twojej posesji posługiwano się dość ciężkim sprzętem, warto również postawić na usługi profesjonalnej firmy zajmującej się architekturą krajobrazu, która pomoże Ci nie tylko wyrównać teren, ale także zaplanuje optymalne zagospodarowanie przestrzeni. W końcu poza domem i ogrodem warto również zająć się uprzątnięciem podjazdu oraz okolicznej przestrzeni.

Ścieżki i płot

Tego typu zajęcia to zdecydowanie zwieńczenie całego procesu budowy, jednak mimo swojego końcowego charakteru, również mogą spowodować nieco zamieszania. W przypadku inwestycji w ogrodzenie domu musimy przede wszystkim sprawdzić w  siedzibie gminy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrany przez nas płot czy ogrodzenie będą spełniały wszystkie wymogi prawne. Natomiast w przypadku inwestycji w kostkę wyrównującą teren naszej posesji, postaw przede wszystkim na zamówienie materiałów u firmy, która zajmie się jej położeniem. Często materiały kupowane bez konsultacji z firmą wykonawczą okazują się niedopasowane do wymagań terenu.

Previous Amarylis w doniczce lub szkle - idealny kwiat domowy
Next Tłumacz języka angielskiego

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

PIŁKA NOŻNA PASJĄ WIELKOPOLSKICH POLICJANTEK

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu od roku ma swoją drużynę piłki nożnej składającą się z przedstawicielek płci pięknej. Choć reprezentacja piłkarska wielkopolskich policjantek jest młodą drużyną, ma na swoim koncie

Poznań 0 Comments

Zatrzymany po pościgu, w bagażniku łom i przedmioty w kolorze złota

Policjanci z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu ruszyli w pościg za kierowcą, który nie chciał się zatrzymać do kontroli drogowej. Okazało się, że nie posiadał prawa jazdy, a w bagażniku

Poznań 0 Comments

„MAJÓWKA U ZAMOJSKICH” – RODZINNY FESTYN Z BEZPIECZEŃSTWEM W TLE

Policjanci wzięli udział w festynie pn. „Majówka u Zamoyskich, który odbył się na terenie Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy. Program wydarzenia był niezwykle bogaty czym zainteresował

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź