Działka po budowie domu – jak uprzątnąć i zorganizować tę przestrzeń

Działka po budowie domu – jak uprzątnąć i zorganizować tę przestrzeń

Choć budowa nowego domu to dla większości z nas spełnienie marzeń, pozostawiony po całym przedsięwzięciu bałagan może przyprawić o zawroty głowy. Właśnie dlatego jego uprzątnięcie należy odpowiednio zaplanować.

Zacznij od największych odpadów

Niezależnie od wielkości budowanego przez nas domu, gruz i inne odpady są nie do uniknięcia. Jednak należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju odłamki ceramiki, czy inne pozostałości pobudowlane nie mogą być składowane na naszej posesji. W tym celu najlepiej postawić na profesjonalne kontenery na odpady oraz wywóz śmieci. Dzięki nim szybko i sprawnie uporządkujesz wszystkie zalegające śmieci i nie będziesz musiał obawiać się mandatu.

Zwróć uwagę na ogród

Choć sam remont dotyczy naszego domu, często wpływa także na stan takich miejsc, jak na przykład ogród. Jeżeli mamy do czynienia z budową wykonywaną na nowej działce, często musimy jeszcze zaplanować jego dokładny kształt oraz wielkość. Wówczas musimy liczyć się z koniecznością wykarczowania niechcianych przez nas roślin oraz zorganizowania ich utylizacji. W tym przypadku również możemy postawić na wywóz śmieci. W Poznaniu jest to obszar działania firmy skip- recycling, która zajmie się nie tylko samymi śmieciami, ale także odpadami pobudowlanymi czy zielonymi.

W przypadku, gdy na Twojej posesji posługiwano się dość ciężkim sprzętem, warto również postawić na usługi profesjonalnej firmy zajmującej się architekturą krajobrazu, która pomoże Ci nie tylko wyrównać teren, ale także zaplanuje optymalne zagospodarowanie przestrzeni. W końcu poza domem i ogrodem warto również zająć się uprzątnięciem podjazdu oraz okolicznej przestrzeni.

Ścieżki i płot

Tego typu zajęcia to zdecydowanie zwieńczenie całego procesu budowy, jednak mimo swojego końcowego charakteru, również mogą spowodować nieco zamieszania. W przypadku inwestycji w ogrodzenie domu musimy przede wszystkim sprawdzić w  siedzibie gminy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrany przez nas płot czy ogrodzenie będą spełniały wszystkie wymogi prawne. Natomiast w przypadku inwestycji w kostkę wyrównującą teren naszej posesji, postaw przede wszystkim na zamówienie materiałów u firmy, która zajmie się jej położeniem. Często materiały kupowane bez konsultacji z firmą wykonawczą okazują się niedopasowane do wymagań terenu.

Previous Amarylis w doniczce lub szkle - idealny kwiat domowy
Next Tłumacz języka angielskiego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Udaremnione oszustwo

Godną pochwały postawą wykazali się pracownicy jednej z placówek bankowych działających na terenie Kalisza. Dzięki ich czujności 76-letnia kobieta nie padła ofiarą przestępstwa. Łatwowierność seniorki chcieli wykorzystać oszuści, działający metodą

Wiadomości 0 Comments

W cieniu Poznańskich Krzyży

Poznań podsumowywał dziś wtorkowe uroczystości. Wielomiesięczne przygotowania, mnóstwo artystycznych, sportowych, społecznych wyzwań realizowanych z dużym powodzeniem i ogromne chęci, by należycie uczcić pamięć Bohaterów Poznańskiego Czerwca 1956 roku zeszły nieco

Wiadomości 0 Comments

ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO 2 LISTAMI GOŃCZYMI

Gnieźnieńscy policjanci kryminalni zatrzymali 41-latka. Gnieźnianin poszukiwany był 2 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Zatrzymany zgodnie z dyspozycją sądu trafił do Zakładu Karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź