Gładka skóra dzięki mikrodermabrazji

Gładka skóra dzięki mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to specyficzny zabieg, który pozwala utrzymać cerę w dobrej kondycji, jeśli tylko jest wykonywany w sposób regularny i prawidłowy. Jego działanie pozwala na uzyskanie efektu lekkiego peelingu, poprawia kolor skóry i zwalcza wszelkiego rodzaju zmarszczki, a także pobudza skórę do regeneracji. Do niedawna jeszcze mikrodermabrazja wykonywana była tylko przez lekarzy, ale obecnie rozwój technik jej prowadzenia pozwolił na przeniesienie tego zabiegu do zwykłych salonów kosmetycznych. Najogólniej rzecz biorąc, mikrodermabrazja to mechaniczne ścieranie zewnętrznych warstw skóry, co w żaden sposób nie jest niebezpieczne dla pacjentki poddającej się temu zabiegowi.

Epilacja laserowa zabieg

Przebieg zabiegu mikrodermabrazji

Typowa mikrodermabrazja trwa od dwóch do czterech kwadransów. Zaczyna się od dokładnego oczyszczenia i odpowiedniego zdezynfekowania naskórka, po czym prowadzi się jego złuszczanie. Wykorzystywana jest do tego tak zwana diamentowa głowica, która równocześnie działa jak element eliminujący naskórek i go wyłapujący. Bardzo często można usłyszeć porównania działania głowicy do małego odkurzacza, którego największą wadą jest dźwięk powstający w czasie pracy. Wcale nie nieprzyjemny. Po prostu innych wad nie ma. Zabieg jest oczywiście bezbolesny, a dla zapewnienia maksymalnego efektu na koniec stosuje się delikatną maseczkę. Ma ona na celu złagodzenie delikatnego podrażnienia, przez które skóra może być lekko zaczerwieniona przez około dobę.

Gładka skóra

Podstawowym powodem wykonywania tego zabiegu jest oczywiście regularne czyszczenie i wygładzanie skóry, co zapewnia jest ładny, zdrowy wygląd. Bardzo często mikrodermabrazja wykorzystywana jest w charakterze wstępu do innych zabiegów kosmetycznych, ponieważ skóra po jego przejściu znacznie lepiej chłonie inne składniki kosmetyczne.

Dla kogo jest ten zabieg?

Z mikrodermabrazji skorzystać może każda osoba, która nie jest do końca zadowolona z wyglądu swojej twarzy. Mikrodermabrazja jest w stanie zwalczać przebarwienia, zmarszczki, a nawet trądzik. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie problemy z naskórkiem. Mikrodermabrazja jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które chciałyby zmniejszyć widoczność swoich blizn, wyeliminować zaskórniki, zmniejszyć zmarszczki lub zwęzić pory, jak również dla tych osób, którym nie pdoodba się nierównomierne ubarwienie ich twarzy.

W jakich sytuacjach unikać mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja nie powinna być stosowana w przypadku osób cierpiących na choroby skóry oraz u osób z niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi. Wszelkie owrzodzenia, nadżerki i wysypki, ale także duże znamiona mogą być poważnymi przeciwwskazaniami. Nie można też wykonywać zabiegu na skórze podrażnionej lub posiadającej świeże blizny.

Jak długo utrzymuje się efekt mikrodermabrazji?

Czas utrzymywania się efektów zależy głównie od cech indywidualnych każdej osoby. Zazwyczaj efekty widać nawet do pół roku po zabiegu, ale jeśli skóra nie jest odpowiednio pielęgnowana, kolejny zabieg będzie musiał być wykonany wcześniej.

Previous Skuteczna pomoc podatkowa
Next Samochodem po Wielkopolsce

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kilka słów o tym, jak dbać o wzrok i zdrowie oczu

Narząd wzroku jest jednym z najbardziej skomplikowanych układów w ciele człowieka. Każdej sekundy oczy przetwarzają setki ważnych informacji, dzięki którym nasze funkcjonowanie staje się prostsze. Bez zmysłu wzroku codzienna egzystencja

Life&Style 0 Comments

Co na podłogę? Przegląd możliwości

Wybór podłogi to jeden z ważniejszych elementów urządzania wnętrz. To inwestycja, która musi być przemyślana, ponieważ ma służyć na dłużej – podłogę ciężko wymienić po miesiącu użytkowania. Podczas wybierania podłogi

Life&Style 0 Comments

Oszczędny Polak na zakupach – cel: sklep spożywczy

Można przeżyć bez nowego gadżetu czy sezonowej wymiany garderoby, ale z pewnością nie da się przeżyć bez jedzenia i picia – truizm, ale z drugiej strony ta ‘oczywista oczywistość’ daje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź