Gniezno – sprzedawała buty, ale klientów puściła z torbami

Gniezno – sprzedawała buty, ale klientów puściła z torbami

8 lat więzienia grozi 23-letniej mieszkance Gniezna, która za pośrednictwem portali internetowych oszukała ok. 1000 osób.  Kobieta wystawiała na sprzedaż odzież i obuwie, lecz po zainkasowaniu zapłaty nie wywiązywała się z umowy. Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą.

Pod koniec października 2015 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi przedstawili zarzut oszustwa 23-letniej gnieźniance. Kobieta  za pomocą Internetu wyłudzała pieniądze. Korzystała z dwóch portali ogłoszeniowych, na których podawała dane personalne innych, zmyślonych przez siebie kobiet. Oferowała w atrakcyjnych cenach do sprzedaży obuwie znanych marek oraz kurtki i płaszcze. Towar za który płacili kupujący, nigdy do nich nie dotarł. Wyłudzone pieniądze 23-latka gromadziła na kilku różnych kontach bankowych. Pomimo zastosowania przez prokuratora dozoru policyjnego podejrzana nie zaprzestała przestępczej działalności.

Śledczy zajmujący się przestępstwami gospodarczymi w dalszym ciągu pracowali nad sprawą. Ustalali liczne rachunki bankowe, na które wpływały pieniądze od pokrzywdzonych. Na podstawie zgromadzonych w tej sprawie materiałów, wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Z reguły były to kwoty od 15 do 200 złotych. Policjanci szacują, że pokrzywdzonych może być nawet 1 000 osób z całej Polski.

24 maja br. funkcjonariusze przedstawili 23-latce 40 zarzutów o oszustwo, które w toku prowadzonego dochodzenia będą uzupełniane o dalsze czyny. Z uwagi na nie stosowanie się podejrzanej do wcześniej zastosowanych środków, stróże prawa wystąpili również z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego jakim jest tymczasowy areszt, która to wniosek podtrzymała i skierowała do Sądu Rejonowego w Gnieźnie. Najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi w więzieniu.

 

Previous Wielki Zlot Słowian do 29 maja na Ostrowie Lednickim
Next Kalisz zaprasza na wodne szaleństwa – nowe atrakcje dla dzieci

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Aerofestival – będą dodatkowe autobusy

MPK informuje, że z okazji odbywającej się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja 2016 r. na lotnisku Ławica imprezy Aerofestival 2016 uruchomione zostają dodatkowe linie autobusowe: Linia 131

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

UCIEKAŁ Z NARKOTYKAMI – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Policjanci z Gostynia rozpracowali mężczyznę, który był podejrzewany o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Podejrzany został zatrzymany po pościgu na terenie Leszna przez miejscowych policjantów. Za tego typu przestępstwo

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNA ESKORTA RODZĄCEJ KOBIETY

Poznański policjant – przewodnik psa służbowego pomógł rodzącej kobiecie błyskawiczne dotrzeć do szpitala. To już kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Do zdarzenia doszło 16 maja br. około godz.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!