Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Czy wiesz, że kształt Twojej twarzy powinien być ważnym czynnikiem determinującym wybór konkretnej fryzury? Zapewne nie będziesz miał większego problemu z określeniem swojego kształtu twarzy. Z naszej strony możesz liczyć na krótki poradnik omawiający typy fryzur dopasowane do poszczególnych kształtów twarzy. Przygotowane przez nas informacje z pewnością pomogą Ci w stworzeniu efektownej stylizacji.

Idealne fryzury dla owalnej twarzy

Jeśli Twoja twarz ma kształt owalny, to możesz czuć się szczęśliwcem. Dlaczego? Ponieważ będzie do niej pasować większość fryzur. Styliści uznają owalną twarz za idealną, ponieważ w trakcie jej stylizacji nie trzeba ukrywać oraz uwydatniać żadnych szczegółów. Z drugiej strony dobór fryzury dla owalnej twarzy jest także sporym wyzwaniem. Stylista musi wybrać cięcie, które nie zaburzy idealnych proporcji. Podczas wyboru fryzury powinieneś unikać poszerzania boków. Taki zabieg poszerza twarz i sprawia, że staje się ona zbyt okrągła.

Perfekcyjne cięcie dla kwadratowej twarzy

Czego wymaga kwadratowa twarz? Przede wszystkim potrzebne jest jej wydłużenie. Dlatego wybierając fryzurę, skup się na stylizacjach z krótko ostrzyżonymi bokami. Pozostawienie na górnej części głowy dłuższych włosów także pomoże w wydłużeniu twarzy. Nie każdy lubi mieć bardzo krótko wygolone boki. W takiej sytuacji najlepiej skrócić je do takiej długości, aby nie poszerzały twarzy.

Stylizacja dla trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz cechuje się spiczastym podbródkiem i szerokim czołem. W tym przypadku celem stylisty jest optyczne zwężenie czoła. Dobrym pomysłem będzie także wyhodowanie dłuższego zarostu w celu poszerzenia dolnej części twarzy. Warto też zostawić na głowie nieco dłuższe włosy i stworzyć z nich artystyczny nieład. Alternatywą może być grzywka, która będzie częściowo zakrywać czoło.

Fryzura dla podłużnej twarzy

Styliści uważają podłużną twarz za modyfikację kwadratowej. Przy wyborze fryzury należy uważać, aby dodatkowo nie wydłużyć twarzy. Dlatego też nie jest zalecane zbyt „agresywne” skracanie boków, którym uzyskuje się właśnie efekt wydłużenia. Górna część fryzury może pozostać nieco uniesiona, co optycznie poszerzy całą twarz. Jeśli Twoja twarz ma podłużny kształt, to powinieneś unikać zapuszczania zarostu, ponieważ powoduje on efekt odwrotny do zamierzonego.

Stylizacja dla okrągłej twarzy

Pod względem zalecanych zabiegów fryzjerskich okrągła twarz jest zbliżona do kwadratowej. Wskazane jest w tym przypadku skrócenie boków oraz zostawienie większej ilości włosów na górze. Czym zatem różnią się stylizacje dla twarzy okrągłej i kwadratowej? Okrągła buzia wymaga zaostrzenia konturów. W tym celu warto wykorzystać fale, nierówności i różnego rodzaju zawijasy.

Wiesz już zatem, jaka fryzura pasuje do Twojej twarzy. Teraz ktoś będzie musiał wcielić w życie Twój plan. Idealnym miejscem będzie salon fryzjerski Appo Hair. Pracownia mieszcząca się w Poznaniu gwarantuje unikalne połączenie zdolności i poczucia estetyki stylistów z otwartością na sugestie i potrzeby klientów.

Previous Drukowanie własnego kalendarza
Next Co się dzieje jeśli zabraknie płynu chłodzącego?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czym jest zatrucie alkoholowe?

Zatrucie alkoholowe jest poważną – a czasem śmiertelną – konsekwencją picia dużych ilości alkoholu w krótkim czasie. Picie zbyt dużej ilości alkoholu zbyt szybko może mieć wpływ na oddychanie, tętno,

Life&Style 0 Comments

Szukamy okazji na akcesoria do łazienki – na co zwracamy uwagę?

Wyposażając łazienkę należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór akcesoriów. Poza kwestiami estetycznymi wypada zadbać o funkcjonalność, tak, aby pomieszczenie było nie tylko piękne, ale również wygodne w użytkowaniu. Na rynku

Life&Style 0 Comments

Jakie kosmetyki zasługują na miano ekologicznych?

W XXI wieku dużego znaczenia nabiera bycie eko. Jest to trend, który wkracza w coraz więcej obszarów naszego życia. Coraz więcej osób stara się nie tylko prowadzić zdrowy styl życia,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź