Kalkulator OC – skuteczny sposób na tańszą polisę

Kalkulator OC – skuteczny sposób na tańszą polisę

Obowiązkowe OC to obok przeglądu jeden z mniej lubianych wydatków właścicieli pojazdów mechanicznych. Przy bezszkodowej jeździe zazwyczaj nie odczuwamy, że w ogóle jesteśmy ubezpieczeni, a jednak trzeba mieć środki na wysoką opłatę. Jak dobrze byłoby dysponować narzędziem, które pomoże znaleźć tańszą polisę… Zaraz! Przecież ono już istnieje! Poznaj kalkulator OC.

Jak można oszczędzić na OC

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że dzięki stronom w rodzaju najtaniejuagenta.pl oszczędza się na OC? Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz. Zacznijmy od garści faktów.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla posiadaczy zarejestrowanych pojazdów mechanicznych – motorów, ciągników czy aut osobowych. Za brak ważnej polisy OC grożą kary w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych, a także istnieje ryzyko, że jeśli dojdzie do wypadku, trzeba będzie pokryć wszystkie szkody z własnej kieszeni.

Polisę OC oferuje wiele, nawet kilkadziesiąt firm. Część z nich jest powszechnie znana, jak PZU, i funkcjonuje zarówno w Internecie, jak i poprzez sieć punktów stacjonarnych prowadzonych przez agentów ubezpieczeniowych. Jednak wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoje polisy telefonicznie lub przez Internet, co także przekłada się na koszty i wygodę klientów.

Z formalnego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia, w której firmie wykupisz OC. Ustawa wyraźnie wskazuje, że ubezpieczenie ma działać zawsze w identycznym zakresie niezależnie od ceny. Czym zatem kierować się przy wyborze towarzystwa? Wyłącznie ceną.

Skoro interesuje Cię tańsze OC, trzeba po prostu znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Ale jak to zrobić w takim gąszczu firm? Tu właśnie na scenie pojawia się kalkulator OC, czyli strona, na której można przeprowadzić prostą i szybką symulację. Na podstawie wprowadzonych danych witryna wskazuje, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie najtańszą, czyli najlepszą ofertę OC.

Jak używać kalkulatora OC i oszczędzać

Skoro wpisujesz w przeglądarkę hasła w rodzaju kalkulator OC ubezpieczenie OC – najtaniejuagenta.pl jest stroną, która powinna Cię szczególnie zainteresować. Wejdź na nią, żeby przekonać się, jak proste jest oszczędzanie na obowiązkowej polisie.

Wystarczy, że wypełnisz formularz służący do ustalenia, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie najlepszą (czytaj: najtańszą) ofertę. Dlaczego strona chce poznać tak wiele danych? Odpowiedź jest prosta: są one niezbędne do przeprowadzenia wiarygodnej symulacji.

Wysokość składki OC jest ustalana zawsze na podstawie indywidualnych danych. Liczy się m.in. wiek kierowcy oraz to, od ilu lat posiada prawo jazdy. Siłą rzeczy ubezpieczyciela interesuje wiek, przebieg, model czy wersja silnika i wyposażenia pojazdu. Zniżki za bezszkodową jazdę gwarantują do 60% upustu od ostatecznej ceny, a firmy są zainteresowane nawet takimi detalami jak to, czy parkujesz samochód na prywatnej posesji, czy ulicy.

Spokojnie, dane wpisywane w formularzu są chronione przed nieautoryzowanym dostępem. Swoją drogą, i tak musisz je podać, gdy ubiegasz się o ubezpieczenie w danej firmie. Lepiej jednak przeprowadzić jedną, porównawczą symulację niż odwiedzać kolejnych agentów albo sprawdzać oferty strona po stronie, towarzystwo po towarzystwie. Poświęcisz na to maksymalnie kilka-kilkanaście minut.

Przekonaj się, że oszczędności w zależności od wybranego ubezpieczyciela sięgają nawet kilkuset złotych. Skoro tak wiele czynników ma wpływ na cenę OC, lepiej poszukać najkorzystniejszej oferty, żeby nie przepłacać bez żadnych dodatkowych korzyści. Zrób symulację na komputerze lub smartfonie, o dowolnej porze dnia lub nocy.

Previous Klassische Holzstühle
Next Jak pomóc ukochanemu w walce z nałogiem?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Wybieramy najlepsza polerkę samochodową

Oprócz corocznej kontroli i łagodnego stylu jazdy, regularna i profesjonalna pielęgnacja samochodu może pomóc w utrzymaniu wartości pojazdu. Korzystanie z odpowiednich środków i narzędzi do pielęgnacji samochodu jest podstawowym warunkiem

Motoryzacja 0 Comments

Seat Toledo -udana synteza elegancji coupé z wszechstronnością kombi

Seat Toledo to bardzo udane auto rodzinne, charakteryzujące się dużą ilością przestrzeni we wnętrzu kabiny, świetnym wyposażeniem i bardzo ciekawą linią nadwozia. Całość uzupełniają sprawdzone, oszczędne i ekologiczne silniki Volkswagena.

Motoryzacja 0 Comments

Od marca przejazd A2 kosztuje więcej

Już od środy (1 marca) zapłacimy więcej za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin. Dla kierowców samochodów osobowych oraz motocykli koszt przejazdu 150 km wzrośnie o 3

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź