Kiedy zajdziesz i nie zajdziesz w ciąże

Kiedy zajdziesz i nie zajdziesz w ciąże

Na świecie istnieje kilkadziesiąt różnych sposobów, aby pomóc kobiecie uniknąć zajścia w ciążę podczas seksu. Niektóre z nich są niezawodne, inne niezbyt dobre, ale praktycznie żadna z metod antykoncepcji nie daje 100% gwarancji ochrony przed ciążą. Aby zapobiec niechcianym ciążom, musisz wiedzieć, która metoda antykoncepcji jest dla ciebie odpowiednia.

Co to jest antykoncepcja?

Seks bez zabezpieczenia to stosunek płciowy, podczas którego żaden z partnerów nie stosuje antykoncepcji. Możesz zajść w ciążę w wyniku stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Dziewczyna może zajść w ciążę tylko w wyniku stosunku płciowego bez zabezpieczenia, podczas którego genitalia (penis) mężczyzny dotykają genitaliów dziewczyny. Ciąża jest możliwa, jeśli plemniki dostaną się do pochwy dziewczyny. Dziewczyna może zajść w ciążę podczas stosunku w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego, a nawet podczas jej okresu. Nie ma dni w 100% bezpiecznych, kiedy dziewczyna nie może zajść w ciążę. Dziewczyna może zajść w ciążę już podczas pierwszego seksu.

Jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Choć może to zabrzmieć smutno, najlepszym sposobem zapobiegania niechcianym ciążom, które działają w 100% przypadków, jest odmowa seksu lub abstynencja. Wszystkie inne metody antykoncepcji (z wyjątkiem operacji na genitaliach) nie dają stuprocentowej gwarancji, że nie zajdziesz w ciążę. Jednak niektóre środki zaradcze, jeśli są stosowane prawidłowo, pomogą ci nie zajść w ciążę w 99% przypadków.

Jak możesz zapobiec ciąży?

Przede wszystkim musisz wybrać dokładnie taką metodę, która jest dla ciebie odpowiednia. Tak więc istnieją 2 główne metody antykoncepcji:

  • Metody barierowe tworzą barierę, przez którą plemniki nie mogą dostać się do macicy dziewczynki.
  • Metody hormonalne zmieniają pracę genitaliów, zapobiegając zajściu w ciążę.

Skąd wiesz, która metoda jest odpowiednia w konkretnym przypadku? Nie ma jednej metody antykoncepcji, która byłaby odpowiednia dla wszystkich dziewcząt. Każda metoda ma swoje wady i zalety. Wiedząc o nich, możesz wybrać odpowiednią dla siebie metodę ochrony przed ciążą.

Na przykład prezerwatywa nie pozwala plemnikom na penetrację pochwy i macicy. Idealna dla par, które uprawiają seks rzadziej niż raz w tygodniu. Idealna do seksu z przypadkowymi lub nieznanymi partnerami. Chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Środki plemnikobójcze w połączeniu z prezerwatywą są idealne dla par, które uprawiają seks rzadziej niż raz w tygodniu. Zabija wirusy i bakterie, chroniąc przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Tabletki antykoncepcyjne w momencie przyjęcia zmieniają prace genitaliów. Idealna dla dziewczyn, które nie zapomną o zażywaniu tabletek na czas. Prawidłowo stosowana jest jedną z najbardziej niezawodnych metod antykoncepcji. Pomaga przywrócić regularny cykl menstruacyjny (jeśli masz nieregularne miesiączki). Pomoże złagodzić ból podczas menstruacji.

Niektóre tabletki mogą pomóc w leczeniu trądziku i tłustej skóry. Istnieje możliwość odroczenia okresów, jeśli są one w danym momencie niepożądane. Nie wpływa na możliwość zajścia w ciążę i urodzenia dziecka w przyszłości. Przed użyciem należy skonsultować się z ginekologiem. Tabletki musisz brać codziennie, nawet jeśli tego dnia nie uprawiasz seksu.

Dowiedz się więcej na https://aloezdrowystyl.pl/

Previous Tłumaczenia języka hiszpańskiego
Next W jaki sposób działa gaźnik samochodowy – poradnik

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwy kierowca wjechał w płot i zasnął

Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszy mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z Jarocina. 38-latek miał w sobie 4 promile. W tym wstanie wjechał w ogrodzenie posesji i

Poznań 0 Comments

Aerofestival w Poznaniu – dziesiątki powietrznych statków na naszym niebie

Już jutro powitamy gwiazdy polskiego i światowego lotnictwa w Poznaniu. Organizatorzy zapewniają widzom 720 minut pokazów oraz 20 000 m² wystawy statycznej, obecność grup pokazowych i solistów z 8 krajów

Wiadomości 0 Comments

ZATRZYMANY ZA FAŁSZOWANIE RECEPT

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch za posługiwanie się podrobionymi receptami, jednego za ich fałszowanie. Podejrzany wystawiał recepty na silne leki psychotropowe i przeciwbólowe. Teraz mężczyźni odpowiedzą za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź