PO RAZ KOLEJNY „KALISZ ŚWIECI PRZYKŁADEM”

PO RAZ KOLEJNY „KALISZ ŚWIECI PRZYKŁADEM”

III rajd rolkowo-rowerowy „Kalisz Świeci Przykładem” za nami. Blisko 400 miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego włączyło się w przedsięwzięcie, którego współorganizatorami byli Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Urząd Miejski oraz stowarzyszenie „Rolki Kalisz”. Głównym celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, a także rozpowszechnianie używania odblasków, jako elementu poprawiającego bezpieczeństwo na drodze.

Rajd już po raz trzeci organizowany jest z myślą o mieszkańcach Kalisza, którzy lubią aktywnie wypoczywać. Rowerzyści i rolkarze z roku na rok coraz liczniej uczestniczą w imprezie. W tym roku na starcie pojawiło się blisko 400 osób, w tym liczne grono najmłodszych mieszkańców naszego miasta wspieranych przez swoich opiekunów.

Ci uczestnicy rajdu, którzy jako pierwsi stawili się na „linii startu”, otrzymali kamizelki odblaskowe. W ten sposób policjanci i urzędnicy chcieli przypomnieć wszystkim, o tym jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku są elementy odblaskowe. Funkcjonariusze rozmawiając z uczestnikami rajdu zachęcali do korzystania z odblasków. Chcieli, aby każdy miał świadomość, że pieszy czy rowerzysta, który porusza się po nieoświetlonej drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny. Nawet w terenie zabudowanym i przy świetle lamp, człowiek korzystający z odblasków, poruszający się wzdłuż drogi, czy przechodzący przez jezdnię jest o wiele lepiej widoczny. To, że pieszy czy rowerzysta widzi samochód, nie oznacza, że kierujący dostrzeże niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Punktualnie o 19:30 rolkarze i cykliści wyruszyli na trasę rajdu. Odblaskowy korowód przejechał głównymi ulicami Kalisza. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, dla których sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Niezwykle ważnym elementem było prawidłowe zabezpieczenie dużych, newralgicznych skrzyżowań, podczas przejazdu kolumny rolkarzy i rowerzystów.

Uczestnicy wyposażeni w elementy odblaskowe, bezpiecznie dotarli do celu. Również Ci najmłodsi wspierani przez swoich rodziców, pokonali trasę liczącą ponad 12 kilometrów. Impreza miała swój finał na terenie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, gdzie organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Tutaj też policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej znakowali jednoślady wszystkim chętnym.

Na zakończenie uczestnikom rajdu za aktywny udział w imprezie podziękowali Wiceprezydent Miasta Kalisza Karolina Pawliczak oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł.insp. Witold Goździelewski.

Previous WYSYŁAŁ NARKOTYKI KURIEREM. ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next PIŁKA NOŻNA PASJĄ WIELKOPOLSKICH POLICJANTEK

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNA ESKORTA RODZĄCEJ KOBIETY

Poznański policjant – przewodnik psa służbowego pomógł rodzącej kobiecie błyskawiczne dotrzeć do szpitala. To już kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Do zdarzenia doszło 16 maja br. około godz.

Wiadomości 0 Comments

Mieszkańcy Piły zdecydują jak wydać 3 mln złotych

Rozpoczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Pilanie, którzy ukończyli 16 lat mogą głosować jak zagospodarować 3 mln zł. Głosowanie zakończy się 16 września. Do tego etapu wytypowano 145 zadań,

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI NIELEGALNA UPRAWĘ KONOPI

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 21 doniczek z konopiami w różnym stadium rozwoju. Mężczyźnie grożą 3 lata

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!