PO RAZ KOLEJNY „KALISZ ŚWIECI PRZYKŁADEM”

PO RAZ KOLEJNY „KALISZ ŚWIECI PRZYKŁADEM”

III rajd rolkowo-rowerowy „Kalisz Świeci Przykładem” za nami. Blisko 400 miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego włączyło się w przedsięwzięcie, którego współorganizatorami byli Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Urząd Miejski oraz stowarzyszenie „Rolki Kalisz”. Głównym celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, a także rozpowszechnianie używania odblasków, jako elementu poprawiającego bezpieczeństwo na drodze.

Rajd już po raz trzeci organizowany jest z myślą o mieszkańcach Kalisza, którzy lubią aktywnie wypoczywać. Rowerzyści i rolkarze z roku na rok coraz liczniej uczestniczą w imprezie. W tym roku na starcie pojawiło się blisko 400 osób, w tym liczne grono najmłodszych mieszkańców naszego miasta wspieranych przez swoich opiekunów.

Ci uczestnicy rajdu, którzy jako pierwsi stawili się na „linii startu”, otrzymali kamizelki odblaskowe. W ten sposób policjanci i urzędnicy chcieli przypomnieć wszystkim, o tym jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku są elementy odblaskowe. Funkcjonariusze rozmawiając z uczestnikami rajdu zachęcali do korzystania z odblasków. Chcieli, aby każdy miał świadomość, że pieszy czy rowerzysta, który porusza się po nieoświetlonej drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny. Nawet w terenie zabudowanym i przy świetle lamp, człowiek korzystający z odblasków, poruszający się wzdłuż drogi, czy przechodzący przez jezdnię jest o wiele lepiej widoczny. To, że pieszy czy rowerzysta widzi samochód, nie oznacza, że kierujący dostrzeże niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Punktualnie o 19:30 rolkarze i cykliści wyruszyli na trasę rajdu. Odblaskowy korowód przejechał głównymi ulicami Kalisza. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, dla których sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Niezwykle ważnym elementem było prawidłowe zabezpieczenie dużych, newralgicznych skrzyżowań, podczas przejazdu kolumny rolkarzy i rowerzystów.

Uczestnicy wyposażeni w elementy odblaskowe, bezpiecznie dotarli do celu. Również Ci najmłodsi wspierani przez swoich rodziców, pokonali trasę liczącą ponad 12 kilometrów. Impreza miała swój finał na terenie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, gdzie organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Tutaj też policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej znakowali jednoślady wszystkim chętnym.

Na zakończenie uczestnikom rajdu za aktywny udział w imprezie podziękowali Wiceprezydent Miasta Kalisza Karolina Pawliczak oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł.insp. Witold Goździelewski.

Previous WYSYŁAŁ NARKOTYKI KURIEREM. ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next PIŁKA NOŻNA PASJĄ WIELKOPOLSKICH POLICJANTEK

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Leszno – uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Lesznie odbędą się uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Oto szczegółowy program: – godz. 16.15 – złożenie kwiatów i oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego przy Obelisku Armii

Wiadomości 0 Comments

Poznań – poświęcono figurę Chrystusa

Wczoraj odbyła się uroczystość poświęcenia figury Chrystusa, która w poniedziałek została sprowadzona do Poznania. Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości. Obrzędy odbyły się w asyście wojska, przy dźwiękach hymnu narodowego oraz

Wiadomości 0 Comments

Wyszła z domu 25 czerwca, zaginionej poszukują policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce poszukują zaginionej 77-letniej Stanisławy Lis. 25 maja br. w godzinach wczesno porannych, kobieta wyszła z domu na terenie osiedla Strzeszyn Grecki w Poznaniu. Do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!