KOŚCIAN – SPRAWCY Z ZARZUTAMI, SPRZĘT ODZYSKANY

Na początku sierpnia policjanci z Kościana otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do remontowanego ratusza w mieście. Nieznani sprawcy z pomieszczenia, gdzie był przechowywany sprzęt budowlany, ukradli dwa profesjonalne młoty udarowe. Właściciel firmy remontowej wycenił wartość strat na kwotę 7000 zł. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a sprzęt został odzyskany.

Na początku sierpnia policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do ratusza w Kościanie. Nieznani sprawcy po wyłamaniu zabezpieczeń, ukradli dwa młoty udarowe z pomieszczenia magazynowego. Zebrane dowody, godziny analiz zgromadzonego materiału, współpraca ze Strażą Miejską, w tym również sprawdzenie nagrań z miejskiego i prywatnego monitoringu doprowadziły do dwóch mężczyzn.

Młodszy został zatrzymany 23 sierpnia i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Podejrzany to 30-letni mieszkaniec woj. lubuskiego. Drugi sprawca usłyszał ten sam zarzut w środę 28 sierpnia. 37-latek z terenu woj. dolnośląskiego również przyznał się do przedstawionego zarzutu.

Skradzione urządzenia zostały odzyskane, mimo, że jeden młot prawie znalazł nabywcę w lombardzie.

Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Radosław Nowak/MŚ

Previous KONIN – POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW POBICIA I KRADZIEŻY
Next Policjanci zatrzymali sprawców pobicia i kradzieży

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Organizacja biurka

Miejscem pracy i to jak ono jest zorganizowane decyduję o tym jaka jest wydajność pracownika. Organizacja pracy W niektórych państwach istnieje zawód który określa się mianem „profesjonalny organizator”. Osoba taka

Gniezno 0 Comments

Pędził samochodem w terenie zabudowanym 142 km/h

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Gniezna zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Mercedes, który przekroczył w obszarze zabudowanym dopuszczalną prędkość o 92 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Ponadto będzie musiał

Poznań 0 Comments

Rzucali petardami, wywołali pożar auta

Poznańscy policjanci zatrzymali za podpalenie auta dwóch mężczyzn. 20 i 21-latek położyli petardę na zaparkowanym aucie co doprowadziło do jego pożaru. Do zatrzymania mężczyzn przyczyniła się obywatelska postawa mieszkanki Poznania.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź