KROTOSZYN – ARESZT DLA MĘŻCZYZNY DZIAŁAJĄCEGO METODĄ „NA POLICJANTA”

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 23-latek zatrzymany przez krotoszyńskich kryminalnych. Mężczyzna podejrzany jest o udział w grupie zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy metodą „na policjanta”. Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się 1 sierpnia br., kiedy to do mieszkania krotoszynianki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Stwierdził on, że znaleziono jej podrobiony dowód osobisty w związku z czym jej konto w banku jest zagrożone i że ma natychmiast wypłacić wszystkie pieniądze z konta, po czym na umówione hasło przekazać je innemu funkcjonariuszowi policji. Kobieta uczyniła, tak jak jej przykazano. Poszła do banku, wypłaciła pieniądze po czym na skrzyżowaniu ul. Zacisze z ul. Rawicką nieznanemu mężczyźnie przekazała znaczną sumę pieniędzy.

Wtedy to sprawa nabrała biegu i krotoszyńscy policjanci zaczęli pracować nad sprawą. Funkcjonariusze realizując ją zatrzymali 23 – latka, którego rola polegała na odbieraniu pieniędzy wyłudzonych od pokrzywdzonych osób. W toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalono, że na terenie naszego województwa i nie tylko doszło do podobnych czynów, dokonanych między innymi przez tego oszusta.

Sąd wobec mężczyzny za popełnione czyny zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna tego czynu dopuścił się w warunkach recydywy Sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia albo do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a więc do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wskazuje na to, że w powyższy proceder zamieszanych jest więcej osób, dlatego sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Previous ZŁOTÓW - WRACAŁ Z IMPREZY. PO DRODZE UKRADŁ SAMOCHÓD
Next Pomoc domowa – profesjonalistka, która zadba o porządek w domu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH W SZEREGACH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI

Po raz trzeci w tym roku w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na

Kalisz 0 Comments

PO RAZ KOLEJNY „KALISZ ŚWIECI PRZYKŁADEM”

III rajd rolkowo-rowerowy „Kalisz Świeci Przykładem” za nami. Blisko 400 miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego włączyło się w przedsięwzięcie, którego współorganizatorami byli Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Urząd Miejski oraz

Policjanci zabezpieczyli narkotyki

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mieszkańców gminy Budzyń. Funkcjonariusze ujawnili przy jednym z mężczyzn oraz w jego pojeździe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź