KROTOSZYN – ARESZT DLA MĘŻCZYZNY DZIAŁAJĄCEGO METODĄ „NA POLICJANTA”

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 23-latek zatrzymany przez krotoszyńskich kryminalnych. Mężczyzna podejrzany jest o udział w grupie zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy metodą „na policjanta”. Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się 1 sierpnia br., kiedy to do mieszkania krotoszynianki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Stwierdził on, że znaleziono jej podrobiony dowód osobisty w związku z czym jej konto w banku jest zagrożone i że ma natychmiast wypłacić wszystkie pieniądze z konta, po czym na umówione hasło przekazać je innemu funkcjonariuszowi policji. Kobieta uczyniła, tak jak jej przykazano. Poszła do banku, wypłaciła pieniądze po czym na skrzyżowaniu ul. Zacisze z ul. Rawicką nieznanemu mężczyźnie przekazała znaczną sumę pieniędzy.

Wtedy to sprawa nabrała biegu i krotoszyńscy policjanci zaczęli pracować nad sprawą. Funkcjonariusze realizując ją zatrzymali 23 – latka, którego rola polegała na odbieraniu pieniędzy wyłudzonych od pokrzywdzonych osób. W toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalono, że na terenie naszego województwa i nie tylko doszło do podobnych czynów, dokonanych między innymi przez tego oszusta.

Sąd wobec mężczyzny za popełnione czyny zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna tego czynu dopuścił się w warunkach recydywy Sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia albo do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a więc do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wskazuje na to, że w powyższy proceder zamieszanych jest więcej osób, dlatego sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Previous ZŁOTÓW - WRACAŁ Z IMPREZY. PO DRODZE UKRADŁ SAMOCHÓD
Next Pomoc domowa – profesjonalistka, która zadba o porządek w domu

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska 0 Comments

IMGW – ostrzeżenie pogodowe dla Wielkopolski

Ostrzeżenie nr 38 PIB Biura Prognoz Meteorologicznych Zespołu w Poznaniu dnia 22.06.2016 r. Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/2 Obszar: województwo wielkopolskie Ważność: od godz. 13:00 dnia 23.06.2016 do godz. 18:00 dnia 26.06.2016

Wiadomości 0 Comments

Turek – Chłopiec wypadł z okna, trwa operacja

Czterolatek wypadł z okna mieszkania mieszczącego się na 2 piętrze w bloku, przy ul. Browarnej. W domu byli rodzice oraz siostra chłopca. Trwają ustalenia, jak doszło do tego zdarzenia, jednak

Wiadomości 0 Comments

Telefony Xiaomi Redmi Note

Chińczycy należą do jednych z producentów nowoczesnych smartfonów. W Chinach działa kilka firm specjalizujących się w projektowaniu i sprzedaży nowoczesnych telefonów komórkowych, wśród nich jest założona w 2010 roku firma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź