KUPNO SAMOCHODU W 5 KROKACH [PORADNIK]

KUPNO SAMOCHODU W 5 KROKACH [PORADNIK]

Jest w życiu wiele rzeczy które budzą w nas skrajne emocje. Albo je kochamy, albo nie możemy ich znieść.

Jest w życiu wiele rzeczy które budzą w nas skrajne emocje. Albo je kochamy, albo nie możemy ich znieść. Jedną z nich niewątpliwie są zakupy, a dokładnie inwestycje, które opiewają na wysoką kwotę, niosąc jednocześnie wysoki czynnik ryzyka. Czy nie tak jest z zakupem nowego samochodu? Ceny przeważnie zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych, nie są to zatem przelewki. Choć rynek ma charakter reprezentowanego przez kilka koncernów częściowego monopolu, wybór i tak nie jest mały, a na pierwszy rzut oka ciężko dostrzec różnice.

Jeśli jesteś osobą, która kocha kupować samochody, być może nimi handluje, na pewno masz wiele sprawdzonych rozwiązań. Jeśli z kolei jesteś z grupy osób, które najchętniej miałyby to już za sobą, radzimy jak kupić raz a dobrze!

Krok 1: Określ swoje potrzeby

Dziś niemal każda marka oferuje co najmniej jeden model z każdego segmentu. W ofercie znajdziemy zatem zarówno małe trzydrzwiowe samochody miejskie, limuzyny typu sedan, podwyższone SUV-y czy terenowe Crossovery. Zastanów się czy częściej jeździsz po mieście czy w długich trasach? Czy będziesz podróżował sam czy z rodziną, psem i bagaże?. Te czynniki wiele zmieniają. Jeśli na przykład zamierzasz użytkować pojazd żeby dojeżdżać do pracy, rozsądniej będzie kupić małe auto, nawet ze słabszym, ale potrzebującym mniej paliwa silnikiem. Na częste podróże z kolei warto zadbać o dodatkowe wyposażenie jak np. tempomat.

Krok 2: Szukaj opinii

Zdecydowałeś się już na konkretny typ samochodu, teraz trudniejsze zadanie: czas wybrać markę i model. Tutaj nie ma złotej reguły. Odwołuj się do własnych doświadczeń, pytaj znajomych i rodzinę, wreszcie – szukaj informacji w internecie (pamiętaj jednak, że te często są przesadzone w jedną ze stron lub nieobiektywne).

Krok 3: Określ budżet

Oczywiście o tym, ile pieniędzy jesteś gotowy przeznaczyć na zakup, powinieneś pomyśleć już na samym początku. Teraz jednak należy pokusić się o bardziej szczegółową analizę finansów. Najczęściej podawane przez dealera ceny dotyczą podstawowej wersji, a zatem każde ulepszenie i dodatkowe wyposażenie będzie dodatkowo płatne. Jeśli wiesz już, co chciałbyś dodać do swojego przyszłego samochodu, łatwiej będzie określić jego koszt. Pomocnym narzędziem na tym etapie są konfiguratory online, takie rozwiązanie proponuje swoim klientom na przykład salon Škoda Centrum Poznań (ul. Głogowska / Wajsówny 7 w Poznaniu). Dzięki nim w czasie rzeczywistym wprowadzasz zmiany w ofercie – natychmiast zobaczysz cenę i modelowy podgląd samochodu.

Krok 4: Oglądaj i próbuj

Wiesz już jaki samochód chcesz, wiesz ile możesz na niego wydać i w co go wyposażyć. Nie pozostaje nic innego, niż się przejechać! Jazdę próbną oferują oczywiście wszystkie poważne salony. Żeby wyjść naprzeciw klientom, także w tej kwestii pojawiają się nowoczesne rozwiązania. Wspomniany już salon Škoda Centrum Poznań proponuje klientom interaktywny formularz online. To Ty decydujesz jakim samochodem i kiedy chcesz się przejechać, zostawiasz dane i czekasz na zaproszenie. Potem wystarczy zameldować się na Głogowskiej / Wajsówny 7 w Poznaniu i testować. Po jeździe testowej przychodzi moment na ostateczną decyzję

Krok 5: Kup!

Powodzenia!

Previous Wigilia firmowa - pomyśl o niej już teraz!
Next Kosze na śmieci Simple Human

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Seat Toledo -udana synteza elegancji coupé z wszechstronnością kombi

Seat Toledo to bardzo udane auto rodzinne, charakteryzujące się dużą ilością przestrzeni we wnętrzu kabiny, świetnym wyposażeniem i bardzo ciekawą linią nadwozia. Całość uzupełniają sprawdzone, oszczędne i ekologiczne silniki Volkswagena.

Motoryzacja 0 Comments

Samochód w firmie – leasing a wynajem długoterminowy

Funkcjonujące w naszym kraju firmy, które zajmują się leasingiem i wynajmem aut w naszym kraju dają klientom bardzo wiele możliwości już nie tylko w zakresie finansowania pojazdów, ale coraz częściej

Motoryzacja 0 Comments

Dobry wybór fotelika samochodowego

Młodzi rodzice, których pociecha przyszła na świat zaopatrują się w wysokiej jakości wózek, łóżeczko oraz inne akcesoria, które będą wspierały oraz budowały potrzebę bezpieczeństwa małego członka rodziny. Rodzice są więc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź