Lampy stojące i wiszące do kuchni – kiedy je wybrać?

Lampy stojące i wiszące do kuchni – kiedy je wybrać?

Wybór lampy do naszej kuchni determinuje wiele czynników. Planowany styl, ilość środków jakie możemy przeznaczyć na urządzenie kuchni są ważne ale kluczowym czynnikiem wpływającym na nasz wybór będzie metraż kuchni. Od niego zależy jakie i ile sprzętów w niej się znajdzie. Inaczej urządzimy przecież małą kuchnię a inaczej dużą. Ilość i rodzaj lamp będzie więc zależał od wielkości kuchni. Kiedy i które z nich wybrać?

Wiszące lampy do małej kuchni

Mała kuchnia to mała przestrzeń do urządzenia. Nie oznacza to, że nie możemy użyć wyobraźni i nie urządzimy świetnie wyglądającej, małej kuchni! Niemniej przy kuchni o małym metrażu najważniejsza jest jej funkcjonalność. Z tej przyczyny dobrym rozwiązaniem jest oświetlić ją lampą  wiszącą. Oświetla ona kuchnię punktowo, jednak przy małym metrażu nie powinno być to problemem. Dzięki szerokiemu wyboru modeli lamp wiszących, z łatwością dobierzemy ten odpowiedni do naszej małej kuchni. Możemy wybrać lampę z abażurem w stonowanym kolorze, lub dla odmiany w kolorze wyrazistym lub też ozdobionym designerskim wzorem. W małej kuchni industrialnej sprawdzą się lampy w abażurach drucianych. Dobrze rozświetlimy małą kuchnię wiszącą lampę w formie listwy z czterema tkwiącymi w niej odsłoniętymi żarówkami. Mała kuchnia nie oznacza nudy i może być bardzo dobrze oświetlona, dzięki czemu nie będzie problemu z przygotowaniem w niej posiłków i miło spędzi się w niej czas.

Stojące lampy do dużej kuchni

Duża kuchnia powinna być już dodatkowo oświetlona. Zazwyczaj w dużych kuchniach instaluje się dodatkowe lampy w postaci kinkietów. Możemy ów schemat przełamać dodając do wystroju kuchni lampę stojącą. Lampy stojące widuje się raczej w salonach, jednak odpowiednio dobrana, będzie nietuzinkową ozdobą dużej kuchni. Powinniśmy dobrze wybrać jej ustawienie. Najlepiej przy stole kuchennym, przy którym rodzina spożywa posiłki. W zależności od stylu czy motywu przewodniego wystroju możemy wybrać lampy stojące na jednej nodze lub na trzech. Metalowe lub na nogach drewnianych. Do industrialnej dużej kuchni idealnie będzie pasować lampa bez abażuru, stojąca na przypominających drut nogach, zwieńczona dużym kloszem z przyciemnianego szkła. Jeśli jednak wystrój kuchni tego wymaga, możemy łatwo dobrać odpowiednią lampę stojącą z abażurem. Wachlarz dostępnych kształtów i kolorów abażurów lamp stojących sprawia, że uda się wybrać odpowiednią do dużej kuchni. Będzie świetnie pełnić funkcje zarówno użytkowe jak i dekoracyjne.

Wiszące lampy do dużej kuchni

Dużą kuchnię, podobnie jak małą, oświetlamy głównie z sufitu. Jako, że duża kuchnia ma dodatkowe źródła światła, możemy na suficie umiejscowić lampę wiszącą. Oświetla ona kuchnię wprawdzie punktowo, jednak problem ten rozwiązywany jest przez obecność dodatkowych lamp właśnie. Lampa w kuchni wisieć powinna mniej więcej nad stołem. Dobrać ja powinniśmy według stylu w pomieszczeniu. Wybór lampy wiszącej do kuchni powinien być przemyślany, będzie ona zapalana w niej zawsze jako pierwsza i jako taka pierwsza zwróci uwagę gości. Na szczęście wybór wiszących lamp, które nadadzą się do zawieszenia w kuchni jest po prostu ogromny. Tutaj znajdziesz rozmaite rozwiązania https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/. Lampy z abażurem to klasyka, możemy wybrać jeden duży abażur lub lampę z większą ich ilością ale mniejszymi. Przy wyborze drugiego wariantu mamy większe pole do popisu jeśli chodzi o aranżację wystroju kuchni, a to ze względu na możliwość odpowiedniego doboru koloru abażurów zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Możemy też przełamać cały wystrój urozmaicając go wiszącą lampą z abażurem w rzucające się w oczy wzory. Industrialną dużą kuchnię bardzo dobrze rozświetli żarówka umieszczona w abażurze w kształcie kraty z drutu. Stylu doda też forma pośrednia między wyżej wymienionymi. Tą formą jest czarny druciany abażur częściowo tylko owinięty czarnym materiałem. Dodajmy do tego retro żarówki i mamy idealną lampę wiszącą do kuchni industrialnej, w której znaczącym elementem jest drewno. Możliwości w sferze designu są wręcz niemal nieograniczone jeśli chodzi o wiszące lampy do kuchni.

Previous Witamina C z dzikiej róży
Next Jak robić sok w domu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Telefony Xiaomi Redmi Note

Chińczycy należą do jednych z producentów nowoczesnych smartfonów. W Chinach działa kilka firm specjalizujących się w projektowaniu i sprzedaży nowoczesnych telefonów komórkowych, wśród nich jest założona w 2010 roku firma

Wiadomości 0 Comments

TRAGICZNY WYPADEK Z UDZIAŁEM PIESZEGO

Kaliscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem pieszego, do którego doszło na drodze powiatowej nr 4609, w miejscowości Nakwasin Stary. W wyniku tego

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Zaginęło rodzeństwo z Poznania

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda poszukują zaginionego rodzeństwa: 33-letniej Moniki Dudy oraz jej przyrodniego brata Michała Jankowskiego lat 17. Zaginieni ostatni raz widziani byli 22 czerwca na ul.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź