Latanie bez skrzydeł – loty w tunelu aerodynamicznym

Latanie bez skrzydeł – loty w tunelu aerodynamicznym

Zawsze marzyło ci się latanie? Teraz możesz spełnić swoje marzenie! Zarezerwuj już teraz lot w tunelu aerodynamicznym i baw się dobrze!

Latanie beze skrzydeł? To możliwe! Nie musimy wcale korzystać z samolotu albo ze spadochronu – wystarczy tunel aerodynamiczny. Tego rodzaju konstrukcje pozwalają nam na doznanie wyjątkowego uczucia latania w przestworzach. Czym dokładnie są aerotunele i jak możemy w nich latać?

Tunel aerodynamiczny – co to jest?

Zasadniczo, najczęściej tunele aerodynamiczne wykorzystywane są w badaniach aerodynamiki doświadczalnej. Można dzięki nim sprawdzić opływ gazu albo cieczy wokół jakiegoś obiektu, na przykład samochodu czy samolotu. Takie tunele aerodynamiczne mają poziomy kształt.

Istnieje jeszcze jeden typ aerotuneli, a mianowicie pionowe tunele aerodynamiczne. W tym przypadku wentylatory umiejscowione są inaczej i pozwalają na generowanie ruchu powietrza z dołu do góry. Właśnie takie konstrukcje stosowane są w ćwiczeniach spadochronowych – teraz może korzystać z nich również każdy z nas.

Na czym polega latanie w tunelu aerodynamicznym?

Wentylatory znajdujące się w tunelu aerodynamicznym są w stanie rozpędzić strugi powietrza do prędkości nawet 310 kilometrów na godzinę. Taka prędkość jest wystarczająca do tego, aby unieść w górę dorosłą osobę. Efekt jest wtedy podobny do swobodnego spadania w trakcie skoku ze spadochronem.

Swobodnym spadaniem określamy spadanie bez otwartego jeszcze spadochronu, czyli od razu po wyskoku z samolotu aż do wysokości około 1500 metrów nad ziemią. Czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku. Przy skoku spadochronowym z 3000 metrów to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund.

W przypadku tunelu aerodynamicznego czas swobodnego spadania jest jeszcze dłuższy i właściwie możemy wydłużać go dowolnie, dokupując kolejne loty. Minimalny czas lotu to najczęściej 3 minuty – wobec tego nie jest to wcale tak krótki czas, biorąc pod uwagę czas swobodnego spadania w przypadku skoków spadochronowych.

Kto może brać udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

Jedną z dużych zalet lotów tego rodzaju jest ich łatwa dostępność. Przez długi czas tunel aerodynamiczne były dostępne tylko dla osób trenujących skakanie ze spadochronem i spadochroniarzy. Jednak w ostatnich latach zaczęło powstawać wiele tunelu, które są dostępne dla każdego zainteresowanego taką rozrywką.

Nie ma również ograniczeń wiekowych – w locie w tunelu aerodynamicznym mogą wziąć udział nie tylko osoby pełnoletnie, ale również dzieci i młodzież. Najmłodszy uczestnik lotu w Polsce miał 2 lata!

Do lotu w tunelu aerodynamicznym nie potrzebujemy żadnego wcześniejszego przygotowania – szkoleń, badań lekarskich czy treningów. Po prostu rezerwujemy odpowiadający nam termin. Na miejscu przechodzimy krótkie szkolenie bezpieczeństwa i odbieramy wyposażenie – kombinezon, kask, gogle.

Wykonaj rezerwację już teraz!

Jeśli także zainteresowały cię loty w tunelach aerodynamicznych, swoją rezerwację można wykonać już teraz – przez internet. Z lotów można obecnie skorzystać także w Lesznie, gdzie niedawno powstał jeden z najnowocześniejszych tuneli aerodynamicznych FreeFlyCenter. To najszerszy obiekt tego rodzaju w Europie, dlatego może zmieścić się w nim nawet większa grupa osób, aby razem trenować różne podniebne figury.

Gdy chcemy rozpocząć swoją przygodę, musimy przygotować się na koszt 239 złotych za 2 minuty lotu. Dzieci płacą mniej – cena wynosi wtedy 219 złotych. Można też wykupić pakiety lotów i wtedy ceny są jeszcze niższe. Dokładne informacje dostępne są pod adresem: https://leszno.profly.pl/.

Previous Samochodem po Wielkopolsce
Next Dobry wybór fotelika samochodowego

Może to Ci się spodoba

Mecz Polska – Niemcy większość Wielkopolan obejrzy w domach

Niewiele miast Wielkopolski zdecydowało się w tym roku na organizowanie stref kibica. Ci włodarze, którzy jednak postanowili umożliwić fanom piłki nożnej wspólne oglądanie Euro 2016 mają powód do dumy. Na

Poznań dofinansuje żużlowców

Miasto przeznaczy 350 tysięcy złotych na dofinansowanie Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla. To wynik zmian w budżecie podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Kwota, którą poznańscy radni zdecydowali się dołożyć do funduszy PSŻ

Piotr Matuszewski z Kalisza – pierwszy w historii Polski mistrz Europy juniorów w tenisie

Mistrzostwa Europy Juniorów w tenisie odbyły się Klosters, w Szwajcarii. 18 – letni kaliszanin, Piotr Matuszewski oraz Kacper Żuk z Warszawy mistrzowsko zagrali w finale debla. To pierwszy tak duży

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!