Latanie bez skrzydeł – loty w tunelu aerodynamicznym

Latanie bez skrzydeł – loty w tunelu aerodynamicznym

Zawsze marzyło ci się latanie? Teraz możesz spełnić swoje marzenie! Zarezerwuj już teraz lot w tunelu aerodynamicznym i baw się dobrze!

Latanie beze skrzydeł? To możliwe! Nie musimy wcale korzystać z samolotu albo ze spadochronu – wystarczy tunel aerodynamiczny. Tego rodzaju konstrukcje pozwalają nam na doznanie wyjątkowego uczucia latania w przestworzach. Czym dokładnie są aerotunele i jak możemy w nich latać?

Tunel aerodynamiczny – co to jest?

Zasadniczo, najczęściej tunele aerodynamiczne wykorzystywane są w badaniach aerodynamiki doświadczalnej. Można dzięki nim sprawdzić opływ gazu albo cieczy wokół jakiegoś obiektu, na przykład samochodu czy samolotu. Takie tunele aerodynamiczne mają poziomy kształt.

Istnieje jeszcze jeden typ aerotuneli, a mianowicie pionowe tunele aerodynamiczne. W tym przypadku wentylatory umiejscowione są inaczej i pozwalają na generowanie ruchu powietrza z dołu do góry. Właśnie takie konstrukcje stosowane są w ćwiczeniach spadochronowych – teraz może korzystać z nich również każdy z nas.

Na czym polega latanie w tunelu aerodynamicznym?

Wentylatory znajdujące się w tunelu aerodynamicznym są w stanie rozpędzić strugi powietrza do prędkości nawet 310 kilometrów na godzinę. Taka prędkość jest wystarczająca do tego, aby unieść w górę dorosłą osobę. Efekt jest wtedy podobny do swobodnego spadania w trakcie skoku ze spadochronem.

Swobodnym spadaniem określamy spadanie bez otwartego jeszcze spadochronu, czyli od razu po wyskoku z samolotu aż do wysokości około 1500 metrów nad ziemią. Czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku. Przy skoku spadochronowym z 3000 metrów to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund.

W przypadku tunelu aerodynamicznego czas swobodnego spadania jest jeszcze dłuższy i właściwie możemy wydłużać go dowolnie, dokupując kolejne loty. Minimalny czas lotu to najczęściej 3 minuty – wobec tego nie jest to wcale tak krótki czas, biorąc pod uwagę czas swobodnego spadania w przypadku skoków spadochronowych.

Kto może brać udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

Jedną z dużych zalet lotów tego rodzaju jest ich łatwa dostępność. Przez długi czas tunel aerodynamiczne były dostępne tylko dla osób trenujących skakanie ze spadochronem i spadochroniarzy. Jednak w ostatnich latach zaczęło powstawać wiele tunelu, które są dostępne dla każdego zainteresowanego taką rozrywką.

Nie ma również ograniczeń wiekowych – w locie w tunelu aerodynamicznym mogą wziąć udział nie tylko osoby pełnoletnie, ale również dzieci i młodzież. Najmłodszy uczestnik lotu w Polsce miał 2 lata!

Do lotu w tunelu aerodynamicznym nie potrzebujemy żadnego wcześniejszego przygotowania – szkoleń, badań lekarskich czy treningów. Po prostu rezerwujemy odpowiadający nam termin. Na miejscu przechodzimy krótkie szkolenie bezpieczeństwa i odbieramy wyposażenie – kombinezon, kask, gogle.

Wykonaj rezerwację już teraz!

Jeśli także zainteresowały cię loty w tunelach aerodynamicznych, swoją rezerwację można wykonać już teraz – przez internet. Z lotów można obecnie skorzystać także w Lesznie, gdzie niedawno powstał jeden z najnowocześniejszych tuneli aerodynamicznych FreeFlyCenter. To najszerszy obiekt tego rodzaju w Europie, dlatego może zmieścić się w nim nawet większa grupa osób, aby razem trenować różne podniebne figury.

Gdy chcemy rozpocząć swoją przygodę, musimy przygotować się na koszt 239 złotych za 2 minuty lotu. Dzieci płacą mniej – cena wynosi wtedy 219 złotych. Można też wykupić pakiety lotów i wtedy ceny są jeszcze niższe. Dokładne informacje dostępne są pod adresem: https://leszno.profly.pl/.

Previous Samochodem po Wielkopolsce
Next Dobry wybór fotelika samochodowego

Może to Ci się spodoba

Piotr Matuszewski z Kalisza – pierwszy w historii Polski mistrz Europy juniorów w tenisie

Mistrzostwa Europy Juniorów w tenisie odbyły się Klosters, w Szwajcarii. 18 – letni kaliszanin, Piotr Matuszewski oraz Kacper Żuk z Warszawy mistrzowsko zagrali w finale debla. To pierwszy tak duży

Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu dla Kaliszanina

Od 6 do 10 lipca pływacy rywalizowali ze sobą w węgierskim Hódmezővásárhely.  W zawodach brało udział blisko 750 zawodników z 47 krajów. Polscy pływacy zdobyli łącznie 7 medali, zajmując w

Mecz Polska – Niemcy większość Wielkopolan obejrzy w domach

Niewiele miast Wielkopolski zdecydowało się w tym roku na organizowanie stref kibica. Ci włodarze, którzy jednak postanowili umożliwić fanom piłki nożnej wspólne oglądanie Euro 2016 mają powód do dumy. Na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź