Metody rekrutacji

Metody rekrutacji

Do najbardziej powszechnych i skutecznych strategii rekrutacji należą:

 

 • Uzyskać skierowania od obecnych pracowników.
 • Uczestniczyć w internetowych serwisach społecznościowych na stronach takich jak LinkedIn, Twitter i Facebook.
 • Stuknij w sieci społecznościowe online i offline obecnych pracowników.
 • Zaoferuj efektywną, informacyjną, ekscytującą korporacyjną stronę rekrutacyjną.
 • Uczestniczyć w osobistych sieciach społecznościowych podczas imprez społecznych i zawodowych.
 • Uczestniczyć i wystawiać się na targach pracy i kariery w szkołach wyższych i na uniwersytetach oraz na imprezach sponsorowanych przez społeczność i organizację.
 • Umieszczać ogłoszenia o pracę w Internecie i na tablicach ogłoszeń o pracę.
 • Reklamować oferty pracy w gazetach i na powiązanych z nimi stronach internetowych.
 • Sponsoruj stypendia, działania, projekty klasowe i wydarzenia w lokalnych szkołach wyższych i uniwersytetach.
 • Umów się na usługi firmy rekrutacyjnej lub headhuntera.
 • Szukaj i korzystaj z innych metod dopasowania pracodawca-pracownik na różnych tablicach ogłoszeń o pracę. (Opcje szybko się zmieniają, a każda strona z ofertami pracy ma swoje specjalne metody, niektóre bardziej skuteczne niż inne).

Kompleksowa lista kroków w rekrutacji pracowników jest dostępna w liście kontrolnej do zatrudniania pracowników.

Upewnij się, że Twój plan i strategie rekrutacji przynoszą pożądane rezultaty. Zaplanuj spotkanie dotyczące planowania rekrutacji, aby zapewnić skuteczne podejście do rekrutacji. Ponadto, użyj swojego zespołu do rekrutacji i spróbuj tych dodatkowych dziesięciu najlepszych wskazówek dotyczących rekrutacji.

Bycie na bieżąco z trendami w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników ma kluczowe znaczenie, ponieważ w nadchodzących latach będziesz walczyć o najlepsze talenty. Przepisy rządowe, standardy branżowe oraz skuteczne kroki i techniki rekrutacji i zatrudniania muszą pozostać na pierwszym miejscu, gdy zatrudniasz pracownika.

Pracodawcom opłaca się być na bieżąco ze zmianami, które zachodzą w branży zasobów ludzkich, zatrudnienia i rekrutacji. Nigdzie nie zachodzi więcej zmian niż w działaniach, które pracodawcy muszą podjąć w procesie zatrudniania.

Potrzeba utrzymania legalności, etyki i powodzenia procesu zatrudniania nabrała nowego znaczenia w świetle tendencji w branży i wymogów prawnych. Pracodawcy muszą być świadomi – a czasami ostrożni – tych sześciu najważniejszych trendów w procesie zatrudniania.

Zaangażowanie EEOC w kryminalne kontrole kontekstowe

Od kilku lat amerykańska Komisja ds. Równości Szans Zatrudnienia (EEOC) utrzymuje, że wykorzystywanie rejestrów aresztowań i wyroków skazujących do podejmowania decyzji związanych z zatrudnieniem jest niezgodne z prawem na mocy tytułu VII w przypadku braku uzasadnionej konieczności biznesowej. Istnieje dychotomia pomiędzy dawaniem ludziom drugiej szansy a tym, że pracodawcy czują się bezpieczniej z zatrudnianymi przez nich ludźmi. Wyniki przyszłych spotkań EEOC będą miały znaczący wpływ na decyzje o zatrudnieniu, jako że liczba zainteresowanych stron w tym obszarze jest większa.

Ekranowanie mediów społecznościowych

Badanie przeprowadzone przez Grupę Aberdeen pokazuje, że 77% pracowników działu kadr, personelu i rekrutujących specjalistów korzysta z witryny internetowej poświęconej karierze w celu pozyskiwania talentów. Treści online, zwłaszcza popularne portale społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter i LinkedIn, stworzyły nowe, bogate źródło informacji dla pracowników działów kadr, rekrutacji i specjalistów ds. pozyskiwania i selekcji kandydatów.

Portale społecznościowe dają możliwość swobodnej identyfikacji pasywnych kandydatów (tych, którzy nie szukają aktywnie nowej pracy), zweryfikowania ich życiorysów, wykrycia niepożądanych zachowań oraz poznania ich umiejętności, osobowości i sprawności kulturowej.

Media społecznościowe jako narzędzie przesiewowe, przynoszące korzyści pracodawcom, stwarzają nowe problemy prawne i powinny być mądrze wykorzystywane, aby uniknąć potencjalnych pułapek.

Nie ma nic złego w odrzuceniu kandydata o cechach osobowych, które spowodują słabe lub niebezpieczne wyniki w pracy. Jest to część mandatu każdej organizacji HR.

Jednak w przypadku, gdy osoby rekrutujące uzyskują takie informacje bezpośrednio, może być trudno udowodnić, że przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu wykorzystano tylko te informacje, które mają znaczenie dla danego stanowiska.

W związku z coraz szybszym przyjmowaniem mediów społecznościowych, w nadchodzących latach to wyzwanie związane z zaopatrzeniem i badaniami przesiewowymi będzie jeszcze większe. Przygotuj się, upewniając się, że Twoje protokoły umożliwią Ci wykorzystanie wartości mediów społecznościowych bez ryzyka dyskryminacji i zaniedbań przy zatrudnianiu pracowników.

Weryfikacja życiorysu opracowanego przez kandydata

Rekrutujący martwią się o dokładność życiorysów, które zalewają ich biurko przy każdej ofercie pracy. Mogą mieć prawo do obaw – ponad jedna trzecia respondentów w ankiecie Harris Interactive uznała, że nieprawdziwe informacje na temat życiorysu mogą być niezwykle korzystne dla osoby poszukującej pracy.

Oszustwa związane z CV prowadzą do wielomilionowej branży weryfikacji zatrudnienia, zaprojektowanej w celu odchwaszczenia produkcji. Jednakże, wiele z tych wysiłków jest marnotrawstwem, ponieważ każdy proces weryfikacji rozpoczyna się od zera, sprawdzając ponownie całe CV, łącznie ze statycznymi częściami, które nie zmieniają się w czasie.

Usługi w zakresie weryfikacji życiorysów osób trzecich są wykorzystywane na rzecz kandydatów na stanowiska pracy, osób rekrutujących, pracodawców i wybranych witryn zarządzania karierą. Weryfikacja poprawności życiorysu, a ostatecznie zapewnienie godnego zaufania znaku jakości strony trzeciej, wnosi nowy poziom zaufania do wszystkich zaangażowanych stron.

W kolejnych latach, przed rozmową kwalifikacyjną, zaczniesz widzieć osoby ubiegające się o pracę, które poświadczą swoje CV i usuną wszelkie rozbieżności, zanim potencjalny pracodawca przeprowadzi własną weryfikację.

W ten sposób mogą oni również uzyskać przewagę konkurencyjną nad innymi osobami poszukującymi pracy na zatłoczonym rynku pracy. Niektórzy kandydaci będą mogli posunąć się tak daleko, że będą mogli przeprowadzić prześwietlenie (w niektórych stanach) korzystając z nowych usług osób trzecich.

Pomaga to nie tylko ograniczyć to, co niektórzy uznaliby za epidemię oszustw związanych z życiorysem, ale także pozwala rekrutującym po raz pierwszy pozyskać wiarygodnych kandydatów z certyfikowanym życiorysem. Oznacza to mniejsze ryzyko zatrudnienia i szybszy czas na obsadzenie stanowisk dla osoby rekrutującej.

Udowodniono, że dobrze opracowany program testowania leków zmniejsza liczbę roszczeń odszkodowawczych pracowników, urazów w pracy i nieobecności w pracy, kradzieży i uszkodzeń mienia, a także może zwiększyć wydajność (SHRM). To ma sens, że takie programy są wprowadzane w życie.

Pracodawcy muszą jednak zrozumieć potencjalne problemy związane z badaniem leków w miejscu pracy, takie jak stale rosnące i czasami sprzeczne przepisy dotyczące stosowania marihuany medycznej – zanim wprowadzą takie programy w swoich organizacjach.

Wszystkie te trendy w rekrutacji i zatrudnianiu przynoszą wyjątkowe wyzwania dla pracowników działów HR, rekrutacji i zatrudnienia. Kształtują one sposób, w jaki myślą o zarządzaniu procesem rekrutacji w przyszłości.

Więcej o rekrutacji przeczytasz TU

Previous Wybieramy biurko dla pierwszoklasisty
Next Amarylis w doniczce lub szkle - idealny kwiat domowy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Poznański Lider Przedsiębiorczości – weź udział w Konkursie

Do 28 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje kandydatury do IV edycji Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Nagrody przyznawane będą w 4 kategoriach: mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa oraz start-up.

Strefa Biznesu 0 Comments

LUX MED inwestuje w markę PROFEMED. Uruchamia placówkę w Poznaniu i planuje kolejne otwarcia

Należąca do Grupy LUX MED marka PROFEMED uruchomiła swoją piątą przychodnię, tym razem w Poznaniu. Jej placówki mają się pojawić również w innych dużych polskich miastach.  – Utworzyliśmy PROFEMED dla naszych klientów, którzy

Strefa Biznesu 0 Comments

Weryfikacja tożsamości przy rozliczeniach PIT on-line

Rozliczenie PIT przez internet od kilku lat ułatwia życie podatnikom. Możliwość uniknięcia kolejek w urzędzie skarbowym czy na poczcie sprawia, że z każdym rokiem składanych jest coraz więcej internetowych deklaracji.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź