Młodzieżowe drużyny pożarnicze – jaki sprzęt powinny posiadać?

Młodzieżowe drużyny pożarnicze – jaki sprzęt powinny posiadać?

Młodzieżowe drużyny pożarnicze powstają w celu zachęcenia młodych ludzi do tego niezwykle potrzebnego zawodu. Nastoletni ochotnicy mają ogromny wkład w szerzenie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zachęcają do pamiętania o zasadach profilaktyki pożarów, a także wspomagają pracowników OSP. Młodzi wolontariusze potrzebują odpowiedniego sprzętu, który pozwoli im doskonalić swoje umiejętności i przygotować się do zawodu strażaka. Jaki sprzęt powinna posiadać młodzieżowa drużyna pożarnicza?

Czym zajmuje się młodzieżowa drużyna pożarnicza?

Warto zaznaczyć, że do MDP mogą dołączyć nastolatki w wieku 12 – 18 lat. Działalność tych drużyn działa na zasadzie wolontariatu, w trakcie którego młodzi ludzie uczą się o zagadnieniach związanych z szerzeniem ochrony przeciwpożarowej pod względem wpływu na środowisko. Członkinie i członkowie drużyny mają obowiązek uczestniczyć w zbiórkach i szkoleniach, często biorą udział w specjalnych zawodach biegu strażaków, gdzie ćwiczą swoje umiejętności strażackie. W regulaminie i statucie MDP znajdziemy także zalecenia, aby nastolatki z drużyny zachęcały znajome osoby do zaznajomienia się z przepisami i działały społecznie w zakresie przeciwdziałania pożarom. Nawet, jeżeli nastolatki z MDP nie zdecydują się na kontynuowanie zawodu strażaka w dorosłym życiu, wiedza zdobyta w młodzieżówce przyda im się na każdym etapie życia i pomoże zachować spokój w kryzysowych sytuacjach. W trakcie szkoleń mogą zdobywać takie specjalności jak mechanik sprzętu pożarniczego, opiekun dzieci czy ratownik-sanitariusz.

Niezbędny sprzęt dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Dobry sprzęt strażacki dla dzieci musi być funkcjonalny i dopasowany do ich potrzeb. Elementy wyposażenia powinny być wytrzymałe i lekkie, aby nastolatki mogły pewnie i swobodnie wykorzystywać je podczas ćwiczeń szkoleniowych. Jakiego rodzaju elementy wyposażenia są niezbędne dla MDP?

  • Odpowiednie stroje – dopasowane do wieku młodego wolontariusza. Będą to na przykład mundurki koszarowe dla młodszych dzieci czy specjalne bluzy MDP dla starszych osób z drużyny. Stroje muszą zapewniać swobodę ruchów i być jednocześnie przewiewne, jak i chronić w trakcie szkoleń.
  • Hełmy i czapki – przydatne nie tylko w czasie szkoleń, ale także w trakcie biegów strażackich. Sprzęt na zawody strażackie dla MDP będzie zabezpieczał dzieci i nastolatki w trakcie realizacji kolejnych wyzwań i etapów zawodów.
  • Sprzęt – w tej kategorii wyróżniamy wiele rodzajów sprzętu. Do zawodów i szkoleń niezbędne są poprzeczki i płotki na tor przeszkód, drabiniaste ściany, tarcze nalewowe czy tunele. Do sztafety musimy także zapewnić gaśnicę.

W Strefie 998 znajdziesz wybór różnych akcesoriów i sprzętów dedykowanych MDP.

Previous Narzędzia ręczne: jakie są?
Next Wyciskarki wolnoobrotowe do wyciskania soku z całych owoców

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Na i z amfetaminą potrącił policjantkę

Mieszkaniec gminy Gniezno, który podczas Biegu Lechitów nie zastosował się do sygnałów dawanych przez policjantkę, a następnie ją potrącił, odpowie za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto mężczyzna

Wiadomości 0 Comments

Podejrzany o włamanie i kradzież sejfu z zawartością sporej gotówki usłyszał zarzuty

Dzięki współpracy pokrzywdzonych z Policją, zarzut kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia powierzonego samochodu usłyszał 19 letni mieszkaniec gminy Stęszew. Mężczyzna jest podejrzewany m.in. o włamanie do domu u kradzież sejfu,

Wiadomości 0 Comments

CBŚP upublicznia wizerunki pedofili i prosi poszkodowanych o kontakt

Funkcjonariusze poznańskiego CBŚP zatrzymali 15 mężczyzn należących do kilkusetosobowej międzynarodowej siatki pedofilów. Za zgodą sądu zostały upublicznione ich wizerunki. Wszystkie osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt. Policjanci CBŚP z Poznania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź