Młodzieżowe drużyny pożarnicze – jaki sprzęt powinny posiadać?

Młodzieżowe drużyny pożarnicze – jaki sprzęt powinny posiadać?

Młodzieżowe drużyny pożarnicze powstają w celu zachęcenia młodych ludzi do tego niezwykle potrzebnego zawodu. Nastoletni ochotnicy mają ogromny wkład w szerzenie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zachęcają do pamiętania o zasadach profilaktyki pożarów, a także wspomagają pracowników OSP. Młodzi wolontariusze potrzebują odpowiedniego sprzętu, który pozwoli im doskonalić swoje umiejętności i przygotować się do zawodu strażaka. Jaki sprzęt powinna posiadać młodzieżowa drużyna pożarnicza?

Czym zajmuje się młodzieżowa drużyna pożarnicza?

Warto zaznaczyć, że do MDP mogą dołączyć nastolatki w wieku 12 – 18 lat. Działalność tych drużyn działa na zasadzie wolontariatu, w trakcie którego młodzi ludzie uczą się o zagadnieniach związanych z szerzeniem ochrony przeciwpożarowej pod względem wpływu na środowisko. Członkinie i członkowie drużyny mają obowiązek uczestniczyć w zbiórkach i szkoleniach, często biorą udział w specjalnych zawodach biegu strażaków, gdzie ćwiczą swoje umiejętności strażackie. W regulaminie i statucie MDP znajdziemy także zalecenia, aby nastolatki z drużyny zachęcały znajome osoby do zaznajomienia się z przepisami i działały społecznie w zakresie przeciwdziałania pożarom. Nawet, jeżeli nastolatki z MDP nie zdecydują się na kontynuowanie zawodu strażaka w dorosłym życiu, wiedza zdobyta w młodzieżówce przyda im się na każdym etapie życia i pomoże zachować spokój w kryzysowych sytuacjach. W trakcie szkoleń mogą zdobywać takie specjalności jak mechanik sprzętu pożarniczego, opiekun dzieci czy ratownik-sanitariusz.

Niezbędny sprzęt dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Dobry sprzęt strażacki dla dzieci musi być funkcjonalny i dopasowany do ich potrzeb. Elementy wyposażenia powinny być wytrzymałe i lekkie, aby nastolatki mogły pewnie i swobodnie wykorzystywać je podczas ćwiczeń szkoleniowych. Jakiego rodzaju elementy wyposażenia są niezbędne dla MDP?

  • Odpowiednie stroje – dopasowane do wieku młodego wolontariusza. Będą to na przykład mundurki koszarowe dla młodszych dzieci czy specjalne bluzy MDP dla starszych osób z drużyny. Stroje muszą zapewniać swobodę ruchów i być jednocześnie przewiewne, jak i chronić w trakcie szkoleń.
  • Hełmy i czapki – przydatne nie tylko w czasie szkoleń, ale także w trakcie biegów strażackich. Sprzęt na zawody strażackie dla MDP będzie zabezpieczał dzieci i nastolatki w trakcie realizacji kolejnych wyzwań i etapów zawodów.
  • Sprzęt – w tej kategorii wyróżniamy wiele rodzajów sprzętu. Do zawodów i szkoleń niezbędne są poprzeczki i płotki na tor przeszkód, drabiniaste ściany, tarcze nalewowe czy tunele. Do sztafety musimy także zapewnić gaśnicę.

W Strefie 998 znajdziesz wybór różnych akcesoriów i sprzętów dedykowanych MDP.

Previous Narzędzia ręczne: jakie są?
Next Wyciskarki wolnoobrotowe do wyciskania soku z całych owoców

Może to Ci się spodoba

Leszno 0 Comments

Policjanci przechwycili nielegalny spirytus

Leszczyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który przewoził dostawczym volkswagenem 450 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili miejsce magazynowania nielegalnego alkoholu. Mężczyźnie grozi do nawet do

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Na A2 ogromny korek, utrudnienia potrwają jeszcze ok. 6 godzin

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na autostradzie A2 (307 km +100), w Kozankach Wielkich cysterna z paliwem zjechała na lewy pas i uderzyła w filar wiaduktu. Prawdopodobna

Leszno 0 Comments

Leszno – jakie zmiany czekają uczniów od września

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miejskiej, na której wiceprezydent Piotr Jóźwiak przedstawiał plany zmian w leszczyńskiej oświacie. Zmiany są odpowiedzią na rządową reformę oświaty, uwzględniają też

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź