Najlepsze obroty do polki samochodowej

Najlepsze obroty do polki samochodowej

Zużycie paliwa jest jednym z tych istotnych aspektów, który zaprząta głowę kierowcom. Jednak szybka jazda i wolna jazda mogą mieć wpływ na zużycie paliwa. Zwracając uwagę na kilka powodów, możesz zwiększyć ogólną oszczędność paliwa w samochodzie.  

Szybka jazda a wolna jazda: Który jest lepszy?

Ustalenie, czy powinieneś jechać wolno, czy szybko, może być nieco trudne, ponieważ w tej dyskusji biorą udział różne czynniki. Dowiedzmy się więc, jaki jest dla Ciebie najlepszy wybór.

Prawie każdy pojazd ma wskaźnik, który wskazuje na wpływ prędkości środkowej, wolnej i dużej na zużycie paliwa silnikowego. Normalny silnik wymaga obrotu o około tysiąc trzy tysiące obrotów na minutę. Nawet po przejechaniu bardzo niskiej prędkości, i tak będzie nadal na niższym biegu. Oznacza to, że obracasz wiele obrotów na minutę, w konsekwencji spalając więcej paliwa przy każdym wtrysku paliwa. Siła oporu drogowego (jest to suma sił oporu toczenia i oporu podnoszenia) do 50 km / h praktycznie nie zależy od prędkości, ale wraz z dalszym wzrostem zaczyna rosnąć. Siła oporu powietrza zależy od kwadratu prędkości: wraz ze wzrostem tego ostatniego znacznie wzrasta. Stąd wniosek: im wyższa prędkość, tym większa całkowita siła oporu, tym więcej mocy wymaga silnik. Możesz poruszać się szybko, pokonując znaczny opór lub możesz powoli, minimalizując je. W tym drugim przypadku zwykły samochód osobowy może przejechać 100 km wzdłuż autostrady, zużywając tylko 2 litry paliwa. Jednak w tym celu konieczne będzie zastąpienie standardowego silnika urządzeniem o niskiej mocy. Z jednej strony nikt nie lubi jechać zbyt wolno, z drugiej – przy pewnym spadku mocy silnika jazda staje się po prostu niebezpieczna.

Zasady ekonomicznej jazdy

Zasada numer 1. Nie ogrzewać pojazdu na miejscu. Podczas jazdy silnik nagrzewa się szybciej, zmniejszając zużycie paliwa.

Zasada numer 2. Hamuj jak najmniej. Aby to zrobić, utrzymuj dużą odległość od pojazdów jadących z przodu, przewiduj rozwój sytuacji na drodze.

Zasada numer 3. Przy wyższych prędkościach preferuj wyższe biegi, nie obracaj silnika powyżej 2500-3000 obr / min, nigdy nie otwieraj przepustnicy o więcej niż 70%.

Zasada numer 4. Na pustej drodze bez sygnalizacji świetlnej przyspiesz dynamicznie na 1. i 2. biegu i natychmiast przełącz na 5. bieg. Dzięki temu szybko zaczniesz oszczędzać paliwo na najwyższym biegu.

Zasada numer 5. Podczas hamowania silnikiem całkowicie zwolnij pedał przyspieszenia. Tylko w tym przypadku dopływ paliwa do silnika zostanie zatrzymany.

Zasada numer 6. Zminimalizuj prędkość obrotową silnika podczas uruchamiania. W ten sposób nie tylko oszczędzasz paliwo, ale także zwiększasz przyczepność.

Zasada numer 7. Unikaj jazdy w korkach. Ze względu na pracę na biegu jałowym i niską wydajność zużycie na 1 km przebiegu może wzrosnąć ponad dwukrotnie.

Zasada numer 8. Zazwyczaj lepiej jest podróżować dłuższą trasą bez postojów niż krótką z częstymi światłami.

Większość silników współczesnych samochodów można nazwać nadmiernie żarłocznymi: w końcu raczej pomagają samochodowi rozwijać dużą prędkość niż oszczędzać paliwo. Tymczasem znając charakterystykę silnika, możesz sprawić, by działał tak wydajnie, jak to możliwe. Zewnętrzna charakterystyka prędkości pracy każdego silnika pokazuje, w jaki sposób moc, moment obrotowy i określone zużycie paliwa zależą od prędkości przy maksymalnym dopływie paliwa.

Zobacz również czym wyróżniają się w procesie polerowania produkty marki Manzerna – http://kabel.net.pl/menzerna/ppky/polerowanie-z-uzyciem-produktow-menzerna.html  >>

Previous Klucze dynamometryczne – dlaczego warto je kalibrować?
Next Luksusowe urządzenia od firmy Apple

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Automotive

Zakup używanego auta to zawsze ryzyko. Jeśli chcesz je zminimalizować, to koniecznie sprawdź VIN w Internecie. Poznasz prawdziwe dane techniczne, zobaczysz jak auto zostało fabrycznie skonfigurowane, oraz dowiesz się, czy

Motoryzacja 0 Comments

AC do starego samochodu – czy to się opłaca?

Chcesz objąć ochroną ubezpieczeniową swój samochód, ale zastanawiasz się nad opłacalnością takiego rozwiązania z uwagi na wiek auta? Zanim zaczniesz wybierać atrakcyjną polisę AC sprawdź, czy jest to w ogóle

Motoryzacja 0 Comments

KIA LOTOS RACE 2016 – 3. runda na torze w Poznaniu

Po dwóch zagranicznych występach z rzędu zawodnicy Mistrzostw Polski Kia Picanto będą mieli okazję zaprezentować się przed polską publicznością podczas rundy na Torze Poznań (04-05.06). „Wiadomo, że tu wszyscy chcą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź