Najlepsze pomysły na randkę w Poznaniu

Najlepsze pomysły na randkę w Poznaniu

Stolica Wielkopolski ma wiele do zaoferowania w kwestii spędzania wolnego czasu. W mieście działają popularne termy, a do dyspozycji poznaniaków są fantastyczne restauracje czy parki. Wiele popularnych miejsc sprawdza się także na spotkania z ukochaną lub ukochanym. Jeśli nie macie pomysłów, co moglibyście razem robić, śpieszymy z pomocą! Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na randkę w Poznaniu.

Spróbujcie czegoś nowego

Próbowanie razem rzeczy, których do tej pory żadne z was nie robiło, to jeden z najlepszych pomysłów na randkę – zarówno pierwszą, jak i setną. Dzięki temu możecie się lepiej poznać lub przełamać codzienną rutynę. Jeżeli do tej pory słuchaliście tylko muzyki popularnej, to może wybierzecie się do opery? Jeśli jeszcze nie udało wam się spróbować oryginalnych dań kuchni zagranicznej, na przykład włoskiej, wybierzcie się do miejsca serwującego te przysmaki. W Poznaniu warto odwiedzić restaurację włoską Estella, gdzie skosztujecie nie tylko znanego wszystkim spaghetti bolognese, ale również innych dań z makaronem, z mięsem wołowym lub cielęcym oraz owoców morza. W mieście funkcjonuje całe mnóstwo restauracji oferujących dania kuchni z różnych zakątków świata – z Azji, Ameryki oraz wielu państw Europy.

Poczujcie się jak turyści

Jeżeli mieszkacie w Poznaniu od dłuższego czasu, to prawdopodobnie znacie to miasto jak własną kieszeń. Spróbujcie odkryć je na nowo, tym razem z perspektywy turystów. Odwiedźcie wszystkie najpopularniejsze miejsca w Poznaniu i udawajcie, że widzicie je po raz pierwszy w życiu. Co możecie zobaczyć?

  • Stary Rynek – pamiętajcie, żeby być na rynku punktualnie o 12:00 – tylko wtedy uda wam się zobaczyć koziołki na ratuszu miejskim!
  • Rogalowe Muzeum – tylko tu dowiecie się więcej o rogalach świętomarcińskich.
  • Zamek Cesarski – ten zamek został zbudowany na początku XX wieku, a obecnie znajdują się w nim kino, teatr, bary, kawiarnie oraz muzea.
  • Ostrów Tumski – to miejsce historyczne, w którym zakładano początki polskiej państwowości. Znajduje się tutaj najstarsza w Polsce katedra oraz kilka muzeów, między innymi Brama Poznania.
  • Galeria Miejska Arsenał – jedną z największych atrakcji tego miejsca jest Fotoplastykon Poznański.
  • Plac Wolności – to jeden z centralnych placów Poznania. Tuż przy nim znajduje się Muzeum Narodowe.

Ucieknijcie z miejskiej dżungli

Poznań ma na szczęście do zaoferowania wiele parków i zieleńców. Nawet w centrum da się znaleźć całkiem sporo zieleni i miejsc, w których można spędzić czas wśród natury. Odwiedźcie Park Wilsona, na którego terenie znajduje się Palmiarnia Poznańska, istniejąca w tym miejscu już od ponad stu lat. Zobaczycie tu różne gatunki roślin, a także ryb pochodzących z całego świata. Możecie wybrać się także nad Jezioro Maltańskie, skąd kolejką można dojechać do Nowego Zoo. Fantastycznym miejscem na randkę w Poznaniu jest także Park Cytadela, który jest największym parkiem w okolicy, oraz Park Sołacki ze wspaniałymi alejkami spacerowymi.

Previous Smartfony Apple iPhone
Next Narkotyki w myjni samochodowej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zaginęło rodzeństwo z Poznania

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda poszukują zaginionego rodzeństwa: 33-letniej Moniki Dudy oraz jej przyrodniego brata Michała Jankowskiego lat 17. Zaginieni ostatni raz widziani byli 22 czerwca na ul.

Wiadomości 0 Comments

Kolejny sukces policji w walce ze złodziejami samochodów

Policjanci zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżami pojazdów z terenu Polski oraz Czech. Jeden z mężczyzn został zatrzymany na terenie Czech, drugi na terenie powiatu poznańskiego. Mężczyźni dokonywali kradzieży

Zdecydowane działania przeciwko dopalaczom

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie 13 marca br. przeprowadzili działania wymierzone w handel dopalaczami. Żeby wejść do sklepu – mundurowi musieli wyważać drzwi. Zabezpieczone specyfiki zostaną przebadane. Dopalacze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź