Narzędzia ręczne: jakie są?

Narzędzia ręczne: jakie są?

Narzędzia ręczne Kraków to szeroki wybór akcesoriów, które przydadzą się w każdym domu. Co istotne, nie sięgamy po nie tylko wówczas, gdy wykonujemy remont. W każdym domu trzeba czasem wykonać drobne naprawy, podczas których narzędzia ręczne są po prostu niezastąpione. Okazuje się, że producenci sprzętu tego rodzaju oferują szeroki wybór narzędzi ręcznych o różnym przeznaczeniu. Zobaczmy więc jakie narzędzia ręczne są obecnie dostępne i w co warto się zaopatrzyć.

Młotek

To narzędzie ręczne, od którego warto zacząć. Trudno w ogóle wyobrazić sobie dom, w którym nie ma młotka. To podstawowy element wyposażenia każdej skrzynki narzędziowej. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są różne rodzaje młotków. Doskonałym wyborem jest tak zwany młotek ślusarski. Prawdziwy pan domu powinien mieć w swojej skrzynce na narzędzia dwa takie młotki. Jeden powinien ważyć 0,4 kilograma, drugi zaś około kilogram. To gwarantuje nam zróżnicowaną siłę uderzenia, którą bez problemu można dopasować do tego, co musimy zrobić. Kupując młotki, warto pamiętać, aby wybrać takie, których waga znacząco się różni. Jeśli młotki ważą praktycznie tyle samo, posiadanie dwóch jest zbędnym wydatkiem. Wybierając młotek, warto szukać takiego, który wykonano z jednego odlanego kawałka. Dostępne są również młotki składające się z dwóch elementów: metalowego obucha oraz wykonanego z drewna uchwytu. Są popularne, ale te pierwsze są zdecydowanie lepsze.

Wkrętaki

Tym, czego nie może zabraknąć w żadnej skrzynce narzędziowej są również wkrętaki. Trudno bez nich przykręcić cokolwiek czy skręcić meble. Warto jednak pamiętać, że jeden wkrętak to zdecydowanie za mało. W każdej skrzynce narzędziowej powinien znaleźć się komplet składający się z wkrętaka :krzyżowego; płaskiego ; izolowanego.

Ten pierwszy przyda się nam zdecydowanie najczęściej. Ma końcówkę pasującą bowiem do największej liczby wkrętów. Wkrętak płaski jest niezastąpiony, jeśli planujemy wkręcać śruby mające płaskie nacięcie na łbie. Z kolei wkrętak izolowany pełni również rolę próbnika elektrycznego.

Klucze

W skrzynce narzędziowej niezbędne są również odpowiednie klucze. Świetnym rozwiązaniem, które pozwala na niemałą oszczędność pieniędzy jest zakup kluczy typu 2 w 1. Do takich zalicza się między innymi klucze płasko – oczkowe. Niezbędne są do wykonania drobnych napraw. Warto pamiętać, że klucze dostępne są w różnych rozmiarach.

Akcesoria miernicze

Tym, czego nie może zabraknąć w naszym domu są również akcesoria miernicze. Zalicza się do nich między innymi taśmy miernicze, które dzieli się na dwa rodzaje: miarki zwijane; miarki składane.

Miarki zwijane mają bardzo małe rozmiary, co jest ich niewątpliwym atutem. Taśma ma postać niewielkiego ruloniku, który rozwija się wtedy, kiedy jest to potrzebne. Miarka składana to z kolei tak zwana calówka. Dostępne są calówki drewniane oraz metalowe. Mają one większe rozmiary niż miarki zwijane. Ich przechowywanie jest więc nieco trudniejsze. Najbardziej poręczne są miarki składane do długości dwóch metrów.

Jeśli szukasz najlepszych narzędzi ręcznych marki Festool do usprawnienia swojej pracy, odwiedź stronę przedsiębiorstwa PW Metal i zapoznaj się z poradami sprzedawców. Sprawdź więcej >>

Previous Wybierasz szkolenie otwarte? Zwróć uwagę na ważne kwestie.
Next Młodzieżowe drużyny pożarnicze – jaki sprzęt powinny posiadać?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Auta flotowe – czym jeżdżą pracownicy firm?

Samochód służbowy niezależnie od marki musi być wygodny i niezawodny. Jakie auta wybierają zazwyczaj polskie firmy? O tym piszemy w naszym artykule. Polscy przedsiębiorcy i właściciele firm stanowią sporą część

Strefa Biznesu 0 Comments

Września: Fabryka Volkswagena prawie gotowa, czas kształcić kadry

Budowa fabryki niemieckiego producenta samochodów zmierza ku końcowi. Zrealizowano już 95% prac. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, produkcja ruszy w drugiej połowie tego roku. Ralf Nitzschke, dyrektor Zakładu Crafter

Strefa Biznesu 0 Comments

Pracodawcy poszukują studentów i osób tuż po studiach

Niskie bezrobocie sprawia, że przedsiębiorstwa coraz chętniej przyjmują do pracy osoby młode, studentów ostatnich lat oraz absolwentów tuż po szkołach, bez doświadczenia. W I kwartale liczba ofert staży i praktyk kierowanych do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź