Nowoczesne schody z Wielkopolski

Nowoczesne schody z Wielkopolski

Czasy, w których domy i mieszkania wielopoziomowe wyposażało się w proste klatki schodowe budowane wszędzie na jedną modłę już dawno za nami.  Aktualnie architekci coraz częściej dają ponieść się fantazji, co sprawia, że schody w niektórych domach to bardziej sztuka niż klasyczne budownictwo.

Jakie są rodzaje schodów?

Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo rodzajów schodów. Wyróżniamy schody wewnętrzne i zewnętrzne, zabiegowe, czy modułowe, a poszczególne typy różnicuje również rodzaj materiału z jakiego zostały wyprodukowane. Pierwsze rozróżnienie wiąże się z tym, czy dom lub mieszkanie posiada osobną klatkę schodową, czy też schody są integralną częścią pomieszczeń. Jeszcze jakiś czas temu bardzo powszechną praktyką było projektowanie osobnych klatek schodowych, dlatego w większości domów po schodach chodzi się za drzwiami w specjalnie wytyczonym do tego pionie popularnie zwanym klatką schodową. Schody wewnętrzne natomiast są integralną częścią pomieszczeń, a obecnie produkuje się je w takich wymyślnych wariantach, że można z powodzeniem zaliczyć je również do elementów dekoracyjnych. Jednym z rodzajów są schody zabiegowe czyli specjalny typ charakteryzujący się głównie tym, że w biegu schodów występuje jeden bądź więcej zakrętów. Schody modułowe natomiast montowane są najczęściej w końcowej fazie wykończeniowej – składają się z gotowych elementów, które mocuje się w odpowiednich miejscach. Dodatkowo możemy zdecydować się także na schody kręcone lub vertical, których główną zaletą jest oszczędność miejsca oraz stosunkowo łatwy montaż, który również w tym przypadku może odbywać się w końcowej fazie budowy.

Na jaki typ się zdecydować?

W Wielkopolsce na uwagę zasługuje firma schody24.net.pl, która posiada kompleksową ofertę i oferuje montaż wszystkich wyżej wymienionych typów schodów.  Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonuje się poszczególne elementy. Schody drewniane to specjalnie wyselekcjonowane gatunki drewna twardego i miękkiego. Dużą zaletą jest możliwość rzeźbienia ornamentów wedle życzenia klienta. Schody metalowe wykonuje się ze stali kwasoodpornej, która to jest materiałem zdecydowanie bardziej ekonomicznym niż drewno (schody drewniane wymagają regularnej konserwacji). Trzeba wspomnieć, że do schodów metalowych bardzo często wykorzystuje się drewniane podesty, które dodatkowo nadają całości uroku i klasycznego wyglądu. Dobrym pomysłem może być wybór schodów modułowych, ponieważ pozwalają one na wiele więcej niestandardowych kombinacji, dzięki którym można stworzyć aranżacje będące najbardziej odpowiednie wersją dla konkretnego typu domostwa. Pamiętajmy, że uwagę należy zwrócić również na wysokość i szerokość stopni, która to w każdym przypadku powinna być dobierana indywidualnie.

Podsumowując, niezależnie od tego na jaki typ klatki schodowej się zdecydujemy warto, aby decyzja była bardzo dokładnie przemyślana pod kontem całości kompozycji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy typ schodów będzie odpowiedni w danym projekcie.  Montując schody w Wielkopolsce warto zwrócić się do profesjonalistów takich jak Schody24, ponieważ to gwarancja dobrze wykonanego zlecenia i najlepsze nowoczesne schody w tej części kraju.

Previous Policjanci zabezpieczyli prawie pół tony nielegalnego tytoniu
Next Zatrzymany po pościgu, w bagażniku łom i przedmioty w kolorze złota

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Upadłość SKOK Wielkopolska – co z pieniędzmi klientów?

Wielkopolska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa zawiesiła działalność 3 lutego 2016 r., a Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość SKOK Wielkopolska. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zacznie wypłatę

Strefa Biznesu 0 Comments

Auta flotowe – czym jeżdżą pracownicy firm?

Samochód służbowy niezależnie od marki musi być wygodny i niezawodny. Jakie auta wybierają zazwyczaj polskie firmy? O tym piszemy w naszym artykule. Polscy przedsiębiorcy i właściciele firm stanowią sporą część

Strefa Biznesu 0 Comments

Regionalne seminarium podatkowe

7 czerwca 2016 w Poznaniu odbędzie się „Regionalne Seminarium Podatkowe” organizowane przez Impel Business Solutions we współpracy z Business Centre Club – Loża Wielkopolska. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!