O oprawie prac dyplomowych

O oprawie prac dyplomowych

Uzyskanie tytułu naukowego to marzenie wielu osób, Ale droga do zostanie licencjatem, magistrem, doktorem czy inżynierem jest długa i czasem bardzo wyboista. Każda osoba, która chce uzyskać jeden z wymienionych wyżej tytułów, musi na koniec studiów napisać oryginalną pracę licencjacką, magisterską lub doktorską. Praca musi być samodzielnym dziełem danego studenta, nie może to być plagiat. Wymaga to spędzenia mnóstwa czasu w bibliotekach czy archiwach. Studenci muszą też regularnie konsultować się z promotorem. Na zgromadzenie niezbędnych materiałów i napisanie pracy studenci mają kilkanaście miesięcy. Zwieńczeniem ich wysiłków jest oddanie gotowej pracy do wydruku. Znalezienie punktu, w którym można wydrukować pracę licencjacką, magisterską, doktorska nie jest dzisiaj trudne. Plusem jest także to, że w wielu punktach poligraficznych można jednocześnie zlecić nie tylko druk, ale także oprawę pracy dyplomowej.

Zanim Twoja praca zostanie wydrukowana i oprawiona

Na każdej uczelni obowiązują inne wymogi formalne dotyczące tego, jak ma wyglądać oddana praca dyplomowa. Każdy student ostatniego roku studiów powinien je poznać jeszcze zanim uda się do punktu poligraficznego, który oferuje druk i oprawę prac dyplomowych. Studenci, którzy przygotowują się do obrony pracy powinni zapytać o:sposób wydrukowania pracy. Pracę dyplomową można wydrukować jednostronnie lub dwustronnie;ilość egzemplarzy, które mają zostać wydrukowane jednostronnie, a ile należy wydrukować, gdy uczelnia wymaga druk dwustronny.

Na pewno też należy dowiedzieć się, jaki ma być rodzaj oprawy. Oprawa pracy dyplomowej może być naprawdę bardzo różna. Oprawa może być miękka lub twarda, praca może też zostać tylko zbindowana, oprawa może też być termobindowana. Do tego należy pamiętać o tym, że pracę można wydrukować tylko w kolorze czarno-białym lub w innym kolorze. O to również należy dopytać na uczelni. W przypadku drukowania także w kolorze, maszyna drukująca automatycznie zliczy wszystkie strony i te czarno-białe, i te kolorowe.

W przypadku pracy, w której znalazły się odnośniki do stron wydrukowanych w kolorze niebieskim, warto usunąć hiperłącza.

Inne kwestie formalne

Zapoznanie się z wymogami macierzystej uczelni odnośnie wyglądu gotowej pracy licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej lub inżynierskiej to obowiązek każdego studenta, który chce uzyskać dany tytuł naukowy. Przypominamy więc jedynie, że każdy student ostatniego roku ma obowiązek:złożyć w dziekanacie uczelni jeden egzemplarz pracy. To egzemplarz archiwalny, który najpierw zostanie włożony do teczki osobowej danego studenta, a później zostanie przekazany do uczelnianego archiwum;egzemplarz archiwalny musi podpisać promotor oraz dyrektor instytutu. Z reguły archiwalne egzemplarze pracy licencjackich, magisterskich, doktorskich i inżynierskich drukuje się dwustronnie. Praca, która ma zostać przekazana do archiwum, może zostać tylko zbindowana lub oprawiona w miękką oprawę. Druk i oprawę prac dyplomowych można dzisiaj zlecić przez internet.

Previous Prezenty Polaków 2019
Next Najlepsze kosmetyki marki Polytop

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak robić sok w domu?

Posiadanie sokowirówki to nie tylko wygoda. Przede wszystkim jest to kwestia odpowiedniego przygotowywania soków w domu. Dla bardzo wielu osób bywa to skomplikowane, ponieważ nie za bardzo wiedzą, w jaki

Life&Style 0 Comments

Ochrona wnętrz przed słońcem. Rolety, żaluzje, markizy – co wybrać?

Choć większość ludzi uwielbia słońce, nie można nie zgodzić się z tym, że w nadmiarze potrafi być ono wyjątkowo dokuczliwe. Łatwo można się o tym przekonać zwłaszcza w pomieszczeniach, które

Life&Style 0 Comments

Jakie kosmetyki zasługują na miano ekologicznych?

W XXI wieku dużego znaczenia nabiera bycie eko. Jest to trend, który wkracza w coraz więcej obszarów naszego życia. Coraz więcej osób stara się nie tylko prowadzić zdrowy styl życia,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź