O oprawie prac dyplomowych

O oprawie prac dyplomowych

Uzyskanie tytułu naukowego to marzenie wielu osób, Ale droga do zostanie licencjatem, magistrem, doktorem czy inżynierem jest długa i czasem bardzo wyboista. Każda osoba, która chce uzyskać jeden z wymienionych wyżej tytułów, musi na koniec studiów napisać oryginalną pracę licencjacką, magisterską lub doktorską. Praca musi być samodzielnym dziełem danego studenta, nie może to być plagiat. Wymaga to spędzenia mnóstwa czasu w bibliotekach czy archiwach. Studenci muszą też regularnie konsultować się z promotorem. Na zgromadzenie niezbędnych materiałów i napisanie pracy studenci mają kilkanaście miesięcy. Zwieńczeniem ich wysiłków jest oddanie gotowej pracy do wydruku. Znalezienie punktu, w którym można wydrukować pracę licencjacką, magisterską, doktorska nie jest dzisiaj trudne. Plusem jest także to, że w wielu punktach poligraficznych można jednocześnie zlecić nie tylko druk, ale także oprawę pracy dyplomowej.

Zanim Twoja praca zostanie wydrukowana i oprawiona

Na każdej uczelni obowiązują inne wymogi formalne dotyczące tego, jak ma wyglądać oddana praca dyplomowa. Każdy student ostatniego roku studiów powinien je poznać jeszcze zanim uda się do punktu poligraficznego, który oferuje druk i oprawę prac dyplomowych. Studenci, którzy przygotowują się do obrony pracy powinni zapytać o:sposób wydrukowania pracy. Pracę dyplomową można wydrukować jednostronnie lub dwustronnie;ilość egzemplarzy, które mają zostać wydrukowane jednostronnie, a ile należy wydrukować, gdy uczelnia wymaga druk dwustronny.

Na pewno też należy dowiedzieć się, jaki ma być rodzaj oprawy. Oprawa pracy dyplomowej może być naprawdę bardzo różna. Oprawa może być miękka lub twarda, praca może też zostać tylko zbindowana, oprawa może też być termobindowana. Do tego należy pamiętać o tym, że pracę można wydrukować tylko w kolorze czarno-białym lub w innym kolorze. O to również należy dopytać na uczelni. W przypadku drukowania także w kolorze, maszyna drukująca automatycznie zliczy wszystkie strony i te czarno-białe, i te kolorowe.

W przypadku pracy, w której znalazły się odnośniki do stron wydrukowanych w kolorze niebieskim, warto usunąć hiperłącza.

Inne kwestie formalne

Zapoznanie się z wymogami macierzystej uczelni odnośnie wyglądu gotowej pracy licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej lub inżynierskiej to obowiązek każdego studenta, który chce uzyskać dany tytuł naukowy. Przypominamy więc jedynie, że każdy student ostatniego roku ma obowiązek:złożyć w dziekanacie uczelni jeden egzemplarz pracy. To egzemplarz archiwalny, który najpierw zostanie włożony do teczki osobowej danego studenta, a później zostanie przekazany do uczelnianego archiwum;egzemplarz archiwalny musi podpisać promotor oraz dyrektor instytutu. Z reguły archiwalne egzemplarze pracy licencjackich, magisterskich, doktorskich i inżynierskich drukuje się dwustronnie. Praca, która ma zostać przekazana do archiwum, może zostać tylko zbindowana lub oprawiona w miękką oprawę. Druk i oprawę prac dyplomowych można dzisiaj zlecić przez internet.

Previous Prezenty Polaków 2019
Next Najlepsze kosmetyki marki Polytop

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co na podłogę? Przegląd możliwości

Wybór podłogi to jeden z ważniejszych elementów urządzania wnętrz. To inwestycja, która musi być przemyślana, ponieważ ma służyć na dłużej – podłogę ciężko wymienić po miesiącu użytkowania. Podczas wybierania podłogi

Life&Style 0 Comments

Polscy mężczyźni dopiero uczą się, czym jest moda

Macademian Girl uważa, że polscy mężczyźni powinni z większą odwagą podchodzić do kwestii ubioru. Jej zdaniem Polacy dopiero uczą się mody i nie potrafią wyrażać siebie poprzez strój. Za stylowych mężczyzn blogerka

Life&Style 0 Comments

Debiut DJ-a i producenta – Pete Krola

19 lipca pojawił się pierwszy utwór Pete Krola. Piotr Król, bo tak nazywa się młody DJ i producent muzyczny, pochodzi z Krzycka Małego (pow. leszczyński). Długo szukał wsparcia u profesjonalistów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź