Piła Rowerowa Niezadymiona – powodzenie festynu mile zaskoczyło organizatorów

Piła Rowerowa Niezadymiona – powodzenie festynu mile zaskoczyło organizatorów

Jak promować rowery jako środek transportu? Udaną akcję ekologiczną mają za sobą pilanie. 28 maja odbył się festyn pn. Piła Rowerowa Niezadymiona zorganizowany przez Gminę Piła, firmę ASTA-NET oraz Policję.

Piła od wielu lat inwestuje w rozwój sieci ścieżek rowerowych, teraz przekonuje mieszkańców do korzystania z nich. Oprócz promocji ścieżek, zachęcano do nauki Nordic Walking i rozdawano rowery jako nagrody w organizowanych konkursach. Wszystko po to, by pilanie rzadziej korzystali z pojazdów emitujących spaliny.

Podczas festynu uczestnicy otrzymywali też kamizelki odblaskowe, opaski i breloki odblaskowe, długopisy, ołówki oraz plecaki ekologiczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Rower na zdjęciu” prowadzona przez funkcjonariuszy Policji. W jej ramach oznakowano ponad 100 rowerów! W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, policjanci przygotowali dla dzieci konkursy i quizy z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności związane z pobytem nad wodą. Wśród nagród znalazł się m.in. sprzęt asekuracyjny do pływania.

Najmłodsi mieli zapewnione również inne atrakcje, m.in.: malowanie twarzy, liczne gry, zabawy i konkursy oraz dmuchane zjeżdżalnie.

Jak co roku uczestnicy imprezy mieli możliwość pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w zamian otrzymując drzewko ozdobne, krzew ozdobny, przyprawę w doniczce lub nasiona roślin. Ogromne zainteresowanie tym stoiskiem przerosło oczekiwania organizatorów.

Ekologia została wsparta przez kulturę. Na festynie gościły zespoły wokalne, muzyczne oraz grupy teatralne. Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich jako klasa patronacka Spółki Wodno-Ściekowej „GWDA” Sp. z o.o. oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mościskach.

 

źródło: pila.pl, policja.gov.pl

 

Previous Wybory Miss Wielkopolski 2016
Next W Kaliszu V Mistrzostwa w Pływaniu na „Byle czem”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Trwa poszukiwanie sprawcy fałszywego alarmu bombowego w Poznaniu

Policjanci z Poznania prowadzą czynności identyfikacyjne w związku z fałszywym alarmem bombowym, do którego doszło 5 kwietnia br. w Urzędzie Miasta w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956 r. Nieznany

Kalisz 0 Comments

Kalisz – CBŚP: Biznesmen zgodził się na haracz, szantażyści zażądali 10 razy więcej

O tym, że zgoda na zapłatę haraczu to tylko początek lawiny żądań, przekonał się biznesmen z Kalisza. Do przedsiębiorcy zgłosiła się kobieta, która chciała przeprowadzić rozmowę biznesową. Podczas spotkania nagle

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNA ESKORTA RODZĄCEJ KOBIETY

Poznański policjant – przewodnik psa służbowego pomógł rodzącej kobiecie błyskawiczne dotrzeć do szpitala. To już kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Do zdarzenia doszło 16 maja br. około godz.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!