PIŁKA NOŻNA PASJĄ WIELKOPOLSKICH POLICJANTEK

PIŁKA NOŻNA PASJĄ WIELKOPOLSKICH POLICJANTEK

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu od roku ma swoją drużynę piłki nożnej składającą się z przedstawicielek płci pięknej. Choć reprezentacja piłkarska wielkopolskich policjantek jest młodą drużyną, ma na swoim koncie coraz więcej sukcesów. Ostatnim z nich jest drugie miejsce na IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji. Za kolejne medale naszej wyjątkowej „jedenastki” będziemy trzymać kciuki!

Policjantki wchodzące w skład piłkarskiej jedenastki na co dzień służą w różnych wydziałach Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz w komendach w Poznaniu, Środzie Wlkp. Wrześni i Kościanie. Choć wcześniej się nie znały połączyła je pasja – miłość do piłki nożnej. Pomysłodawczynią i inicjatorką powołania drużyny jest nadkom. Anna Król – stojąca na bramce kapitan zespołu. Od dnia powołania teamu upłynął niespełna rok, a policjantki już mogą pochwalić się niejednym trofeum.

W dniach od 6 do 8 września br. drużyna policjantek z Wielkopolski wzięła udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł.asp. Marka Cekały, który zginął tragicznie 15 lat temu w Mikołajkach. Nagrody oraz pamiątki uczestniczkom zawodów wręczyła mama nieżyjącego policjanta, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek oraz przedstawiciel olsztyńskich NSZZP. Wśród pięciu kobiecych drużyn reprezentantki Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu znalazły się na drugim miejscu, a podczas turnieju nie przegrały żadnego meczu.

Pierwszy mecz drużyna rozegrała z Komendą Stołeczną Policji z wynikiem 1:1, w tym samym dniu kolejny mecz policjantki zagrały z reprezentacją KWP w Łodzi. Zmagania zakończyły zwycięsko zdobywając 3 bramki i nie tracąc żadnej.  W drugim dniu turnieju pierwszy mecz reprezentantki KWP w Poznaniu rozegrały z policjantkami z Komendy Głównej Policji, pokazały ducha walki i jako jedyna z drużyn kobiecych mecz z KGP zakończyły remisem 2:2. Ostatni mecz został rozegrany z gospodarzami turnieju, tj. KWP w Olsztynie, zakończony z wynikiem 8:2 dla funkcjonariuszek z KWP Poznań.

Mimo kiepskiej pogody turniej odbył się w miłej atmosferze.

Wśród reprezentantek z Wielkopolski znalazły się: Anna Król, Daria Saukens, Alicja Cichoradzka, Karolina Grześkowiak, Agata Wieczorek, Zuzanna Piętka, Marta Zielińska, Sonia Wojciuch, Monika Witt, Anna Rozbicka, Anna Nowicka.

Przed finałem rozgrywek rozegrano mecz towarzyski pomiędzy najlepszymi zawodniczkami turnieju, a kadrą kierowniczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Z drużyny KWP w Poznaniu zagrała Karolina Grześkowiak oraz Marta Zielińska. Kapitanem męskiej drużyny został Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla kadry kierowniczej.

Policjantki podkreślają, że ich udział w turnieju był możliwy dzięki wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZP województwa wielkopolskiego, za co bardzo dziękują.

Previous PO RAZ KOLEJNY "KALISZ ŚWIECI PRZYKŁADEM"
Next ARESZT WOBEC PODEJRZANEGO O ROZPOWSZECHNIANIE I POSIADANIE PORNOGRAFII DZIECIĘCEJ

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Na A2 ogromny korek, utrudnienia potrwają jeszcze ok. 6 godzin

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na autostradzie A2 (307 km +100), w Kozankach Wielkich cysterna z paliwem zjechała na lewy pas i uderzyła w filar wiaduktu. Prawdopodobna

Wiadomości 0 Comments

PO RAZ KOLEJNY „KALISZ ŚWIECI PRZYKŁADEM”

III rajd rolkowo-rowerowy „Kalisz Świeci Przykładem” za nami. Blisko 400 miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego włączyło się w przedsięwzięcie, którego współorganizatorami byli Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Urząd Miejski oraz

Wiadomości 0 Comments

Sprawa Ewy Tylman – Dziś rusza proces przeciwko Adamowi Z.

O godz. 9:00 w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpocznie się pierwsza rozprawa przeciwko Adamowi Z. oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman. Sala rozpraw nr 100, przeznaczona do prowadzenia tego typu procesów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!