Pinezki: drobne artykuły biurowe

Pinezki: drobne artykuły biurowe

Na wyposażeniu każdego biura powinny znaleźć się akcesoria, które ułatwią pracownikom wykonywanie obowiązków. Niezbędnych artykułów przydatnych w każdym biurze jest mnóstwo. Krótki gwoździk lub szpilka z dużą główką czyli pinezka należą do artykułów wykorzystywanych w biurach wyjątkowo często. Są niezbędne, gdy chcemy przypiąć coś do tablicy korkowej, kartonu, drewnianej listwy.

Krótka historia pinezek

Pinezki są znane od bardzo dawna. Do tej pory nie udało się jednak jednoznacznie ustalić, kto je wynalazł. W jednych źródłach można znaleźć informację, że wynalazł je niemiecki zegarmistrz Johann Kirsten. Do wynalezienie przez niego pinezki miało dojść w roku 1902 lub 1903 w miejscowości Lychen. Swój wynalazek Kirsten miał sprzedać za niewielką sumę pieniędzy Ottowi Lindstedtowi. W 1904 roku Otto opatentował pinezkę i bardzo szybko zarobił na niej fortunę. W innych źródłach można znaleźć informację, że wynalazcą pinezki jest Edwin Moore. Są też źródła, w których jako wynalazca pinezek wymieniany jest Austriak Heinrich Sachs.

Pinezki w biurze: jak je wykorzystać?

Bez względu na to, kto jest wynalazcą pinezek jedno jest pewne: są to bardzo małe akcesoria bardzo przydatne w biurze, szkole, w domu. Standardowo pinezki mają długość maksymalnie 10 mm. Ale dzisiaj w wielu sklepach i hurtowniach z artykułami biurowymi można dostać pinezki także o długości 15 mm. Wśród oferowanych pinezek do wyboru są zarówno takie w kolorze srebrnym jak i kolorowe. Kolorowe pinezki mają najczęściej główki wykonane z tworzywa sztucznego. Na rynku pojawiły się także pinezki magnetyczne. Ten specjalny rodzaj pinezek przeznaczony jest do mocowania na przykład kartek papieru na tablicach suchościeralnych.

Zobacz: Pinezki do tablicy korkowej na epinezki.pl >>

Przyczepienie karteczek z ważnymi informacjami przy pomocy pinezek jest bardzo proste, z reguły nie wymaga to użycia większej siły czy młotka. Wbijanie ułatwia ostry czubek. Plusem pinezek jest też to, że jeśli się nie zgubią, można je wykorzystać wielokrotnie. Warto wiedzieć, że producenci oferują dzisiaj pinezki, które mają bardzo różny kształt. Na rynku dostępne są w opakowaniach zawierających bardzo różną ilość pinezek; są takie, w których znajduje się ich 50, ale są też i takie, w których pinezek jest znacznie więcej. Pinezki należą do jednych z najtańszych artykułów biurowych. Opakowanie zawierające 50 sztuk zwykłych metalicznych pinezek kosztuje około 2 zł.

Jak pisać prawidłowo: pineska czy pineska?

Okazuje się, że już od pewnego czasu dopuszczalne są obie formy. „Pinezka” jest rzeczownikiem, którego nazwa została utworzona od francuskiego słowa „punaise”. Przez wiele lat jedyną poprawną formą była „pinezka”. Gdy dzisiaj napiszemy „pineska” nie zostanie to uznane za błąd ortograficzny.Pinezki to drobne elementy mocujące, które są przydatne nie tylko w biurze. Za ich pomocą można przyczepiać do miękkich materiałów plakaty, ogłoszenia, listę zakupów. Kosztują bardzo niewiele, są wyjątkowo proste w użyciu, a jednak sytuacji, w których nie można się bez nich obejść jest całe mnóstwo.

Previous Kilka słów o głośnikach tubowych Avantgarde Acoustic
Next Jaki telefon do 1500zł?

Może to Ci się spodoba

Gniezno 0 Comments

Gnieźnieńscy chirurdzy stracą pracę?

Chirurdzy zatrudnieni w szpitalu w Gnieźnie obawiają się, że utracą pracę. Powodem jest ogłoszony niedawno przez dyrektora szpitala konkurs na świadczenia chirurgiczne. Jako jedyna przystąpiła do niego firma Sowmed. Przypomnijmy,

Leszno 0 Comments

Leszno Air Picnic 2016 – Show, jakiego jeszcze nie było

– Oby tylko pogoda dopisała! – mówi krótko Michał Graczyk, dyrektor Pikniku Szybowcowego Leszno 2016. Impreza nazywana też Leszno Air Picnic w tym roku gwarantuje, że szybowce będą raczej przystawką

Poznań 0 Comments

Wielkopolscy KREWniacy oddali krew

Kolejny raz w tym roku wielkopolscy KREWniacy zbierali krew. Tym razem zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Przez cały dzień – policjanci i pracownicy cywilni Policji, mieli

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź