Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana

Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana

Zabezpieczone ponad 2 kg marihuany, krzewy konopi indyjskiej oraz zatrzymany 65-letni „plantator” to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Czarnorynkowa wartości zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 70 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

Po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu udowodnili swoją skuteczność w działaniach wymierzonych przeciwko osobom zajmującym się przestępczością narkotykową. Praca operacyjna kryminalnych doprowadziła do ustalenia mężczyzny, który w tunelu foliowym prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Do zatrzymania 65-letniego „plantatora” doszło 5 września br. na terenie gminy Szczytniki. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w tunelu foliowym krzewy konopi oraz donice z pozostałościami roślin. W trakcie dalszych czynności, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, który był zapakowany w woreczki strunowe, a także suszące się łodygi konopi.

Wstępne badanie testerem narkotykowym kilku próbek wykazało obecność THC, który odpowiada za działanie psychotropowe marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 2,3 kg narkotyków, które trafiły do policyjnego depozytu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to kwota blisko 70 tys. złotych.

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 65-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Previous Zatrzymany agresywny mężczyzna
Next Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu

Może to Ci się spodoba

Dzięki czujności pracownicy banku, zatrzymano fałszywego wnuczka

Dzięki czujności pracownicy banku 72-letnia mieszkanka Konina nie została oszukana metodą „na policjanta”. Kobieta chciała wziąć 530 tysięcy kredytu, żeby rzekomo pomóc synowi, który miał spowodować groźny wypadek. 30 marca

Wiadomości 0 Comments

Młodzieżowe drużyny pożarnicze – jaki sprzęt powinny posiadać?

Młodzieżowe drużyny pożarnicze powstają w celu zachęcenia młodych ludzi do tego niezwykle potrzebnego zawodu. Nastoletni ochotnicy mają ogromny wkład w szerzenie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zachęcają do pamiętania o

Wiadomości 0 Comments

Senior i pierwsza pomoc

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu spotkali się z seniorami w ramach akcji „Senior i pierwsza pomoc”. Głównym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź