POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

25 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IV Powiatowy Turniej Gimnazjów, nad którym patronat objęli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniew Raczak.

W Turnieju brali udział uczniowie klas III szkół gimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. Głównym celem Turnieju było upowszechnianie wśród młodzieży postaw edukacyjnych, polegających na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, kształtowanie umiejętności integrowania wiedzy teoretycznej z praktycznymi działaniami. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz przestrzegać zasad uczciwej rywalizacji.

Młodzież wykazywała się swoją wiedzą i umiejętnościami w różnych dziedzinach. Gimnazjaliści zdobywali punkty w konkursach: matematycznym, ekonomicznym, poprawności językowej, języka niemieckiego, języka angielskiego, wiedzy o świecie i na policyjnym torze przeszkód.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkursów czuwali nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim – specjaliści w poszczególnych dziedzinach. Z kolei przebieg rywalizacji na policyjnym torze przeszkód, koordynowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci przygotowali dla uczestników niespodziankę – był nią pokaz samoobrony oraz możliwość założenia stroju policyjnego wykorzystywanego np. podczas zabezpieczania meczów.

Na zakończenie, zwycięzcom IV Powiatowego Turnieju Gimnazjów wręczone zostały puchary. Każdy z uczestników otrzymał również upominki i gratulacje od I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – mł. insp. Piotra Wilkowskiego oraz Sekretarza Powiatu Mirosława Rychlika.

Previous POLICYJNE ZABEZPIECZENIE ZAWODÓW ŻUŻLOWYCH
Next POLICJANCI UDAREMNILI KRADZIEŻ ALUFELG WARTYCH 17 TYS. ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wypożyczamy samochód w Poznaniu: formalności, ceny, na co uważać, lista popularnych wypożyczalni aut w Poznaniu

Potrzebujesz samochodu, ale nie wiesz, gdzie w Poznaniu można go wypożyczyć? Którą wypożyczalnię wybrać i na co zwrócić uwagę, zawierając z nią umowę? Bez paniki, zaraz omówimy te wszystkie kwestie.

Poznań 0 Comments

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego ENA

Policjanci z Komornik zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez holenderską policję Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz odpowie za udział w zorganizowanej grupie

Wiadomości 0 Comments

Przewoził znaczne ilości narkotyków

Ponad pół kilograma marihuany znaleźli policjanci w samochodzie 30-letniego mieszkańca gminy Osieczna. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź