POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

25 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IV Powiatowy Turniej Gimnazjów, nad którym patronat objęli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniew Raczak.

W Turnieju brali udział uczniowie klas III szkół gimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. Głównym celem Turnieju było upowszechnianie wśród młodzieży postaw edukacyjnych, polegających na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, kształtowanie umiejętności integrowania wiedzy teoretycznej z praktycznymi działaniami. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz przestrzegać zasad uczciwej rywalizacji.

Młodzież wykazywała się swoją wiedzą i umiejętnościami w różnych dziedzinach. Gimnazjaliści zdobywali punkty w konkursach: matematycznym, ekonomicznym, poprawności językowej, języka niemieckiego, języka angielskiego, wiedzy o świecie i na policyjnym torze przeszkód.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkursów czuwali nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim – specjaliści w poszczególnych dziedzinach. Z kolei przebieg rywalizacji na policyjnym torze przeszkód, koordynowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci przygotowali dla uczestników niespodziankę – był nią pokaz samoobrony oraz możliwość założenia stroju policyjnego wykorzystywanego np. podczas zabezpieczania meczów.

Na zakończenie, zwycięzcom IV Powiatowego Turnieju Gimnazjów wręczone zostały puchary. Każdy z uczestników otrzymał również upominki i gratulacje od I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – mł. insp. Piotra Wilkowskiego oraz Sekretarza Powiatu Mirosława Rychlika.

Previous POLICYJNE ZABEZPIECZENIE ZAWODÓW ŻUŻLOWYCH
Next POLICJANCI UDAREMNILI KRADZIEŻ ALUFELG WARTYCH 17 TYS. ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Prezydent Jaśkowiak przyznaje – będzie walczył o Poznań z całą Europą

„Razem powalczmy dla Poznania w rowerowej rywalizacji miast!” – tak na facebook’owym profilu, prezydent Jaśkowiak zachęca Poznaniaków do wzięcia udziału w Cycling Challenge. Cycling Challenge to wyzwanie stawiane przed mieszkańcami

Wiadomości 0 Comments

Poznań – blisko 100 straganów i weekendowe imprezy na Jarmarku Świętojańskim

W sobotę Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak przekazał klucze do bram miasta zastępcy prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Antoniemu Odzimkowi. Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła obecność reprezentantów poznańskich cechów, członków Bractwa

Leszno 0 Comments

Tragiczny wypadek pod Lesznem

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj ok. godz. 18:00 na Drodze Krajowej nr 5 w okolicach miejscowościami Klonówiec, gm. Lipno. Z pojazdem ciężarowym Renaulut Premium zderzyły się dwa samochody osobowe: Renault Laguna oraz Dacia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź