Policjanci zabezpieczyli blisko tonę tytoniu

Policjanci zabezpieczyli blisko tonę tytoniu

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli blisko tonę nielegalnego towaru. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na blisko 400 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny oraz kara do 3 lat więzienia.

1 i 2 sierpnia br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z pilskiej komendy przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, Wydziału Prewencji oraz Krajowej Administracji Skarbowej w Pile, przeprowadzili działania na ternie miasta Piły oraz powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego wymierzone w przestępczość akcyzową.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkańcy Piły mogą być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. Na terenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego i Piły w czasie przeszukania funkcjonariusze w kilku pojazdach i pomieszczeniach zabezpieczyli łącznie blisko tonę tytoniu, który był zapakowany w worki parciane.

Dodatkowo podczas realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli dwie maszyny służące do cięcia liści tytoniu. Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 400 000 zł.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 53 lat. Dwóch z nich wcześniej było już karanych między innymi za przestępstwa akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz kara więzienia do 3 lat.

Previous Kolejny sukces policji w walce ze złodziejami samochodów
Next Policjanci zabezpieczyli narkotyki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SPOWODOWAŁ WYPADEK, NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ

Pięć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Jaraczewo. Opel, którego kierowca wymusił pierwszeństwo zderzył się z samochodem, którym

ARESZT DLA RECYDYWISTY

18 lat więzienia grozi 30-latkowi z Konina, zatrzymanemu przez konińskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach wielokrotnej recydywy. Sąd zastosował wobec niego areszt na 2 miesiące. 19 lutego

Zdecydowane działania przeciwko dopalaczom

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie 13 marca br. przeprowadzili działania wymierzone w handel dopalaczami. Żeby wejść do sklepu – mundurowi musieli wyważać drzwi. Zabezpieczone specyfiki zostaną przebadane. Dopalacze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź