POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ FAŁSZYWEGO ALARMU BOMBOWEGO

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ FAŁSZYWEGO ALARMU BOMBOWEGO

Nawet do 8 lat więzienia grozi 37-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Mężczyzna zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w konińskim szpitalu jest bomba. Dzięki szybkiemu zatrzymaniu, obyło się bez ewakuacji pacjentów.

22 lutego br. po godz.16:00 operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał telefon z informacją, że w konińskim szpitalu jest podłożona bomba. Rozmówca poinformował też, że jest ona w pudełku po butach i że na pewno wybuchnie, tylko nie wie kiedy.

Informacja natychmiast trafiła do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Bardzo szybka analiza zebranych danych i informacji pozwoliła na wytypowanie mężczyzny, który mógł zadzwonić do CPR z powyższą informacją.

Ustalenia policjantów okazały się prawidłowe. Kilkadziesiąt minut po alarmie, policjanci pojawili się w domu 37-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Biskupi. Mężczyzna przyznał się do wywołania fałszywego alarmu. Ogromne zdziwienie u policjantów wywołały wyjaśnienia sprawcy fałszywego alarmu. Z relacji mężczyzny wynika, iż powodem takiego zachowania było zdenerwowanie wywołane wskutek problemów z niedziałającym telefonem. Pomimo długiego okresu ładowania, bateria telefonu wciąż była nienaładowana.

Zatrzymany usłyszał zarzut zawiadomienia o zagrożeniu pomimo posiadania wiedzy, że ono nie istnieje. Przyznał się do jego popełnienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Previous Od marca przejazd A2 kosztuje więcej
Next WYŁUDZILI KREDYTY NA BLISKO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PRZESTRZEGAMY PRZED OSZUSTWAMI METODĄ „NA POLICJANTA”

Policjanci z Poznania przypominają i przestrzegają przed oszustami, którzy dzwonią do mieszkańców i podając się za policjanta, próbują wyłudzić pieniądze. W ostatnich dniach było 9 takich sytuacji – we wszystkich

Leszno 0 Comments

Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień

Radni Leszna chcą, by w wieży ciśnień, przy ul. Poniatowskiego powstało Leszczyńskie Centrum Naukowe. Wsparli też starania o dofinansowanie adaptacji budynku ze środków Unii Europejskiej. Wieża ciśnień należy do Miejskiego

Wiadomości 0 Comments

Policjantka po służbie uratowała ludzkie życie

St. post. Barbara Strzępka z obornickiej Policji jest przykładem tego, że policjantem jest się zawsze nawet w czasie wolnym od służby. Dzięki jej natychmiastowej reakcji na zdarzenie drogowe i udzielonej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź