PONAD 150 POLICJANTÓW ZABEZPIECZAŁO ŻUŻLOWY FINAŁ

PONAD 150 POLICJANTÓW ZABEZPIECZAŁO ŻUŻLOWY FINAŁ

Ponad 16 tysięcy fanów żużla spotkało się na leszczyńskim Smoczyku, aby kibicować drużynom z Leszna i Wrocławia podczas finału ekstraligi żużlowej. Nad ich bezpieczeństwem czuwało ponad 150 policjantów z Leszna i Poznania. Na szczęście obyło się bez jakichkolwiek wydarzeń z udziałem kibiców.

17 września br. na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbył się finał ekstraligi żużlowej. Do rywalizacji o pierwsze miejsce na podium stanęli zawodnicy z drużyn Fogo Unia Leszno i Betard Sparta Wrocław.

Ponad 16 tysięcy fanów czarnego sportu zasiadło na trybunach stadionu, aby móc kibicować swojej drużynie. Wśród nich blisko tysiąc kibiców z drużyny wrocławskiej, którzy przyjechali do Leszna ponad 100 samochodami osobowymi oraz 7 autokarami.

Ponad 150 policjantów z Leszna i Poznania dbało o bezpieczeństwo podczas trwania imprezy masowej. Głównym celem mundurowych było niedopuszczenie do zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta i powiatu leszczyńskiego. Policyjne radiowozy eskortowały autokary przewożące kibiców Sparty Wrocław, od granic województwa do miejsca rozgrywek.

Policjanci drogówki zapewniali płynności ruchu na ciągach komunikacyjnych w pobliżu stadionu, ale także na całej trasie dojazdu do obiektu sportowego. Czuwali nad prawidłowym parkowaniem pojazdów w rejonie stadionu.

W działania policyjne zaangażowanych było 15 przewodników psów ze swoimi czworonożnymi partnerami oraz funkcjonariusze z Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Oni w szczególności zabezpieczali przemarsz kibiców gości z parkingu oddalonego od stadionu do miejsca odbywania się rozgrywek.

Te ostatnie w tym sezonie rozgrywki na leszczyńskim torze odbyły się w atmosferze pokojowej, pełnej emocji, zakończonej sukcesem dla drużyny leszczyńskich byków.

Previous Najlepsze miasto na studia? Poznań!
Next POLICJANCI WALCZĄCY Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ GOSPODARCZĄ ZABEZPIECZYLI PONAD 1000 SZTUK NIELEGALNYCH LEKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ARESZT DLA RECYDYWISTY

18 lat więzienia grozi 30-latkowi z Konina, zatrzymanemu przez konińskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach wielokrotnej recydywy. Sąd zastosował wobec niego areszt na 2 miesiące. 19 lutego

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZNAKOWALI ZABYTKI

Policjanci rozpoczęli II etap „Programu znakowania zabytków ruchomych w obiektach sakralnych na terenie województwa wielkopolskiego”. Znakowanie tego typu przedmiotów stanowi dodatkowy element systemu zabezpieczeń, którym obejmowane są obiekty sakralne, wpływając

Leszno 0 Comments

FIKCYJNA KRADZIEŻ SAMOCHODU I ZARZUTY DLA DWÓCH OSÓB

Zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań usłyszała 42-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, która zawiadomiła leszczyńską Policję o fikcyjnej kradzieży samochodu wraz z towarem, wartego ponad 100 tysięcy złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!