W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście

W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście

Metodą „na funkcjonariusza CBŚ” 52-letni mężczyzna próbował wyłudzić od seniorów mieszkających na Nowym Mieście w Poznaniu kwotę 40 tys. zł. Wpadł dzięki przytomności starszego małżeństwa.

Oszust zadzwonił do starszych ludzi 2 czerwca. Podawał się za policjanta CBŚ Andrzeja Stępnia. Podczas rozmowy przekonywał 71-latka, że jego pieniądze w banku są zagrożone, więc musi je wypłacić i przekazać do depozytu funkcjonariuszowi CBŚ. Żona seniora, która usłyszała tą rozmowę zorientowała się, że mają do czynienia z oszustem i o wszystkim poinformowała prawdziwych policjantów.

Po kolejnym telefonie od fałszywego funkcjonariusza, zdezorientowana kobieta zdecydowała się pojechać do banku i wypłacić 40 tys. złotych. Mężczyzna przyszedł po gotówkę, jednak do przekazania pieniędzy nie doszło. Doszło natomiast do zatrzymania oszusta, którego przez cały czas obserwowali policjanci.

Podejrzany to 52-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Za oszustwo grozi mu kara więzienia do lat 8. Decyzją Sadu mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci przestrzegają, by nie wydawać nieznajomym pieniędzy i zachowywać czujność.

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby, podającej się za policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem! W takiej sytuacji należy się rozłączyć i poinformować o wszystkim Policję pod numerem 997. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego życia!

 

Źródło: policja.pl

Previous Oborniki Wlkp - Formoza Challenge - jedyny taki survival
Next CBA w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Amfetamina w podłokietniku

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Września, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna schował w swoim samochodzie 112 gramów amfetaminy. Za ten czyn grozi nawet do

Wiadomości 0 Comments

MUNDUROWI URATOWALI NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ

Policjanci z pleszewskiej komendy uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. 39-latek wszedł na dach i groził, że skoczy. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarską. 24 kwietnia br.

Wiadomości 0 Comments

Leszno Air Picnic 2016 – Show, jakiego jeszcze nie było

– Oby tylko pogoda dopisała! – mówi krótko Michał Graczyk, dyrektor Pikniku Szybowcowego Leszno 2016. Impreza nazywana też Leszno Air Picnic w tym roku gwarantuje, że szybowce będą raczej przystawką

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź