W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście

W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście

Metodą „na funkcjonariusza CBŚ” 52-letni mężczyzna próbował wyłudzić od seniorów mieszkających na Nowym Mieście w Poznaniu kwotę 40 tys. zł. Wpadł dzięki przytomności starszego małżeństwa.

Oszust zadzwonił do starszych ludzi 2 czerwca. Podawał się za policjanta CBŚ Andrzeja Stępnia. Podczas rozmowy przekonywał 71-latka, że jego pieniądze w banku są zagrożone, więc musi je wypłacić i przekazać do depozytu funkcjonariuszowi CBŚ. Żona seniora, która usłyszała tą rozmowę zorientowała się, że mają do czynienia z oszustem i o wszystkim poinformowała prawdziwych policjantów.

Po kolejnym telefonie od fałszywego funkcjonariusza, zdezorientowana kobieta zdecydowała się pojechać do banku i wypłacić 40 tys. złotych. Mężczyzna przyszedł po gotówkę, jednak do przekazania pieniędzy nie doszło. Doszło natomiast do zatrzymania oszusta, którego przez cały czas obserwowali policjanci.

Podejrzany to 52-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Za oszustwo grozi mu kara więzienia do lat 8. Decyzją Sadu mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci przestrzegają, by nie wydawać nieznajomym pieniędzy i zachowywać czujność.

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby, podającej się za policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem! W takiej sytuacji należy się rozłączyć i poinformować o wszystkim Policję pod numerem 997. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego życia!

 

Źródło: policja.pl

Previous Oborniki Wlkp - Formoza Challenge - jedyny taki survival
Next CBA w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poznań – festyn na Ostrowie Tumskim pełen zdrowia i kolorów

Ostrów Tumski odwiedziły dziś dziesiątki poznańskich rodzin. Stare mury okalające Katedrę stały się niecodziennym tłem dla miasteczka zdrowia oraz atrakcji przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Dziecka. Poznaniacy mogli zbadać m.in.:

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

KOLSCY POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ

Kolscy policjanci pionu kryminalnego zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie jednej z posesji gminy Grzegorzew. Funkcjonariusze odkryli dwa częściowo zdemontowane samochody i mnóstwo części pochodzących z kradzionych pojazdów. Policjanci

Poznań 0 Comments

Powstało Centrum Inicjatyw Rodzinnych – jedyne takie miejsce w Polsce

W Poznaniu właśnie rozpoczęło swoją działalność Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Powstanie tej placówki zainicjowała Elżbieta Lachmann z Fundacji „Głos dla życia”. To wyjątkowy projekt, który ma ułatwić codzienne funkcjonowanie poznańskich rodzin

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź