Prezenty Polaków 2019

Prezenty Polaków 2019

Ulubione prezenty Polaków 2019 – tak brzmi tytuł raportu przygotowanego przez Instytut Badawczy Mobile Institute na zlecenie Allegro. To już czwarta edycja corocznej publikacji, która pozwala przyjrzeć się preferencjom zakupowym Polaków w okresie przedświątecznym.

Badanie zostało podzielone na trzy główne kategorie. Dzięki temu dowiadujemy się jaki budżet przeznaczają rodacy na prezenty świąteczne, gdzie robią zakupy i jakie upominki znajdują się na liście najbardziej popularnych i najbardziej pożądanych. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1330 dorosłych Polek i Polaków.

Budżet

Zgodne z wynikami raportu w tym roku na prezenty pod choinkę wydamy więcej niż w zeszłym. Respondenci planują średnio przeznaczyć 482 złote na zakupy świąteczne i to o 31 złotych większa kwota od tej wskazywanej w ubiegłorocznym badaniu. Co ciekawe kwota pojedynczego prezentu jest niższa (100 zł – 150 zł) niż w badaniu 2018, ale planujemy obdarować prezentami więcej osób. Coraz częściej poszukujemy promocji, które mają nam pomóc w ograniczeniu wydatków świątecznych, stąd też zakupy z myślą o Bożym Narodzeniu kupujemy już na 3-4 tygodnie przed świętami. Autorzy raportu zwracają uwagę, że duża w tym zasługa rosnącej popularności zniżek w ramach Black Friday, Black Week i Cyber Monday. Coraz więcej sklepów decyduje się również na rozpoczęcie wyprzedaży jeszcze przed świętami i zachęca użytkowników do wykorzystywania kodów rejestracyjnych i kodów bonusowych w trakcie zakupów.

Prezenty

Z pewnością kupić prezent to jedno, ale ważniejsze jest trafić z prezentem, aby spełnić oczekiwania obdarowywanego. Okazuje się, że najwięcej kłopotu sprawia nam znalezienie prezentu dla dziewczyny, żony oraz teściowej. Wynika to również z faktu, że zgodnie z wynikami badania kobiety wolą być zaskakiwane prezentem i nie chcą wcześniej wiedzieć co otrzymają. Jedno jest pewne: lepiej nie kupować skarpetek, ponieważ według większości respondentów jest to najgorszy prezent z możliwych zaraz obok drobnych przedmiotów wyposażenia wnętrz oraz kosmetyków do kąpieli. Równie małą popularnością cieszą się książki. Na liście prezentów, które badani wskazywali jako te najbardziej zapamiętane znajdują się laptopy, smartfony oraz konsole do gier, w czołówce znalazło się również miejsce dla karnetów SPA.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym myślimy nie tylko o bliskich, ale także o potrzebujących. 19% ankietowanych odpowiedziało, że weźmie udział w akcji ofiarującej pomoc obcym osobom.

Previous Podnóżek
Next O oprawie prac dyplomowych

Może to Ci się spodoba

Life&Style 5 komentarzy

Meble do przedpokoju: zadbaj o dobre pierwsze wrażenie

Przedpokój to miejsce, które żegna cię rano i wita wieczorem. Musi więc być ergonomiczny oraz wyposażony w funkcjonalne meble i dodatki, pozwalające na wygodne przechowywanie odzienia wierzchniego oraz akcesoriów. Sprawdź,

Life&Style 0 Comments

Wybieramy szafki na zabawki dziecięce

Myśl o domu jak z czasopisma zdaje się zanikać, gdy w równaniu pojawiają się dzieci. Nie jest tajemnicą, że utrzymywanie ładnego domu jest o wiele trudniejsze w przypadku dzieci, ale

Life&Style 0 Comments

Dużo, smacznie, w dobrym stylu – Cacao Republika

Niewielka kawiarnia w bocznej uliczce przy Starym Rynku przyciągnęła mój wzrok estetycznym ogródkiem i kwiatami puszącymi się w oknach. Gdy ma się dość ulicznego zgiełku i kelnerów pokrzykujących i biegających

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź