Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu

Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód dostawczy z najazdem. Był mu niezbędny do wyciągnięcia własnego samochodu z rowu. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Za kradzież i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat więzienia.

11 września br. w środku nocy dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Rydzyna o kradzieży jego samochodu dostawczego z najazdem. Zawiadamiający poinformował, że obudził się w nocy, kiedy ktoś wyjeżdżał jego samochodem, który był zapakowanym na posesji przed domem.  Właściciel samochodu jednocześnie poprosił o pomoc krewnego i razem pojechali w ślad za złodziejem.

W pewnym momencie na bocznej drodze zauważyli, że ktoś przy pomocy skradzionej lawety usiłuje wyciągnąć z rowu inny samochód. Natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego leszczyńskiej komendy, który we wskazane miejsce skierował policjantów. Na ich widok mężczyzna usiłujący wydobyć auto z rowu zaczął uciekać do lasu. Tam też został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży autolawety wartości blisko 10 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Previous Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana
Next Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Może to Ci się spodoba

Piła Rowerowa Niezadymiona – powodzenie festynu mile zaskoczyło organizatorów

Jak promować rowery jako środek transportu? Udaną akcję ekologiczną mają za sobą pilanie. 28 maja odbył się festyn pn. Piła Rowerowa Niezadymiona zorganizowany przez Gminę Piła, firmę ASTA-NET oraz Policję.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zabezpieczyli blisko tonę tytoniu

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli blisko

Kalisz 0 Comments

„Bezpiecznie – Chce się żyć!” po raz kolejny w Kaliszu

Program „Bezpiecznie – chce się żyć!”, to połączenie edukacji z rozrywką. Program, którego celem jest upowszechnianie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stał się cyklicznym wydarzeniem wpisanym w kalendarz działań prewencyjnych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź