Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu

Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód dostawczy z najazdem. Był mu niezbędny do wyciągnięcia własnego samochodu z rowu. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Za kradzież i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat więzienia.

11 września br. w środku nocy dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Rydzyna o kradzieży jego samochodu dostawczego z najazdem. Zawiadamiający poinformował, że obudził się w nocy, kiedy ktoś wyjeżdżał jego samochodem, który był zapakowanym na posesji przed domem.  Właściciel samochodu jednocześnie poprosił o pomoc krewnego i razem pojechali w ślad za złodziejem.

W pewnym momencie na bocznej drodze zauważyli, że ktoś przy pomocy skradzionej lawety usiłuje wyciągnąć z rowu inny samochód. Natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego leszczyńskiej komendy, który we wskazane miejsce skierował policjantów. Na ich widok mężczyzna usiłujący wydobyć auto z rowu zaczął uciekać do lasu. Tam też został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Był to 36-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży autolawety wartości blisko 10 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Previous Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana
Next Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„DWIE STRONY SIECI” NA DWORCU GŁÓWNYM PKP W POZNANIU

W ramach programu profilaktycznego „Dwie strony sieci” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizował akcję prewencyjno – edukacyjną, która odbyła się w hali głównej Dworca Głównego PKP w Poznaniu.

Kalisz 0 Comments

Udaremnione oszustwo

Godną pochwały postawą wykazali się pracownicy jednej z placówek bankowych działających na terenie Kalisza. Dzięki ich czujności 76-letnia kobieta nie padła ofiarą przestępstwa. Łatwowierność seniorki chcieli wykorzystać oszuści, działający metodą

Poznań 0 Comments

Oficjalne stanowisko Prezydenta Miasta Poznanie w sprawie obchodów 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku

– Prezydent Miasta Poznania nie otrzymał odpowiedzi z Ministerstwa Obrony Narodowej na pismo z dnia 9 czerwca br., w którym prosił o odstąpienie od apelu pamięci, zawierającego wspomnienie ofiar katastrofy smoleńskiej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!