Skuteczność laserowej korekcji wzroku

Skuteczność laserowej korekcji wzroku

Około 30 lat temu nastąpił ogromny przełom w leczeniu najpopularniejszych wad wzroku – krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu. Przełom stał się możliwy dzięki zastosowaniu lasera. Od tamtej pory laserowej korekcji wzroku poddało się prawie 25 milionów ludzi na całym świecie.

Szacunki co do skuteczności są dosyć rozbieżne – niektóre dane mówią o powrocie do pełnej ostrości wzroku u 93% pacjentów, inne zakładają konieczność około 20% „poprawek” po pierwszym zabiegu, ponieważ  nie uzyskano oczekiwanego efektu. Trudno więc z całą pewnością stwierdzić, czy te pierwsze dane, o 93% skuteczności wliczają również te poprawkowe, czy też statystyki podawane są bez nich.

Stanowczo jednak laserowa korekcja wzroku to zabieg jednorazowy, podczas którego można trwale wyleczyć wadę wzroku. Takie są założenia tej metody leczenia, a ewentualne reoperacje należą do sytuacji wyjątkowych.

Na czym polega laserowa korekcja wad wzroku?

W dużym skrócie metoda leczenia laserem polega na usunięciu cieniutkiej, zewnętrznej warstwy rogówki oraz odpowiednim modelowaniu warstw głębszych.

Przyjęcie odpowiedniej techniki zależy od rodzaju wady wzroku oraz zastosowanej aparatury. Każda z nich ma swoje zalety wady. Niektóre dotyczą komfortu zabiegu, inne procesu gojenia się. Przed zabiegiem warto dokładnie wypytać lekarza o wszystkie szczegóły proponowanej techniki operowania. Więcej informacji znaleźć można na https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Laser nie dla każdego.

Mimo, że laserowa korekcja wzroku jest niezwykle skuteczna i w większości jednorazowa, to jednak nie wszyscy mogą się jej poddać. Są liczne przeciwwskazania. Należy do nich na przykład wiek (zbyt młody, poniżej 21 roku życia), niektóre choroby przewlekłe, np.cukrzyca, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, reumatoidalne i inne. Ciąża i karmienie piersią jest również przeciwwskazaniem.

Proces przygotowania do zabiegu i gojenia się.

Sam zabieg jest krótki, maksymalnie pół godziny. Konsultacja lekarska kwalifikująca do zabiegu trwa znacznie dłużej, a jeszcze dłużej okres przygotowawczy.dyskomfort, na który narzekają pacjenci dotyczy przygotowań i czasu pooperacyjnego.

Przed zabiegiem należy odstawić niektóre leki, alkohole, kosmetyki, po zabiegu należy przyjmować krople do oczu i stosować się do wielu zaleceń lekarskich.

Kiedy odczuwa się efekty leczenia?

Pierwsze efekty leczenia odczuwane są w zasadzie krótko po zabiegu. Na pełne efekty trzeba czekać około pół roku do roku. W tym czasie już wiadomo, czy zabieg doprowadził do pełnej ostrości widzenia.

Kiedy reoperacja i czy zawsze jest możliwa?

Niepełna korekcja wad wzroku przy zastosowaniu lasera zdarza się bardzo rzadko. Ryzyko powstaje u kilku procent pacjentów z bardzo dużymi wadami. Po około 6 miesiącach od pierwszego zabiegu można ocenić, jaki jest procent niedokorekcji i w jakim zakresie można poprawić wadę. Na ogół, w takich przypadkach kolejnej operacji dokonuje się po pełnym zagojeniu i odbudowie rogówki, czyli po około roku od pierwszej operacji.Drugi zabieg jest wystarczający, by uzyskać pełną ostrość wzroku.

Pamiętać należy jednak, że takie sytuacje, jak uzyskanie mniejszej od oczekiwanej ostrości wzroku po leczeniu laserem zdarzają się niezwykle rzadko. Wspomniane 93% całkowitej korekcji wzroku u blisko 30 milionów ludzi na całym świecie świadczy o tym, że jest to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia, trudnych do uzyskania w innych dziedzinach medycyny.

Previous Leczenie atopowego zapalenia skóry
Next Jesienna garderoba

Może to Ci się spodoba

Gniezno 0 Comments

Na i z amfetaminą potrącił policjantkę

Mieszkaniec gminy Gniezno, który podczas Biegu Lechitów nie zastosował się do sygnałów dawanych przez policjantkę, a następnie ją potrącił, odpowie za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto mężczyzna

Wiadomości 0 Comments

Najlepsze miasto na studia? Poznań!

Tegoroczni maturzyści zapewne wybrali już wymarzone kierunki studiów oraz miasta, z którymi chcieliby związać najbliższe lata. Jednak osoby zdające maturę w przyszłym roku najprawdopodobniej już zastanawiają się, jakie miasto wybrać

Wiadomości 0 Comments

Podejrzany o włamanie i kradzież sejfu z zawartością sporej gotówki usłyszał zarzuty

Dzięki współpracy pokrzywdzonych z Policją, zarzut kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia powierzonego samochodu usłyszał 19 letni mieszkaniec gminy Stęszew. Mężczyzna jest podejrzewany m.in. o włamanie do domu u kradzież sejfu,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź