Skuteczność laserowej korekcji wzroku

Skuteczność laserowej korekcji wzroku

Około 30 lat temu nastąpił ogromny przełom w leczeniu najpopularniejszych wad wzroku – krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu. Przełom stał się możliwy dzięki zastosowaniu lasera. Od tamtej pory laserowej korekcji wzroku poddało się prawie 25 milionów ludzi na całym świecie.

Szacunki co do skuteczności są dosyć rozbieżne – niektóre dane mówią o powrocie do pełnej ostrości wzroku u 93% pacjentów, inne zakładają konieczność około 20% „poprawek” po pierwszym zabiegu, ponieważ  nie uzyskano oczekiwanego efektu. Trudno więc z całą pewnością stwierdzić, czy te pierwsze dane, o 93% skuteczności wliczają również te poprawkowe, czy też statystyki podawane są bez nich.

Stanowczo jednak laserowa korekcja wzroku to zabieg jednorazowy, podczas którego można trwale wyleczyć wadę wzroku. Takie są założenia tej metody leczenia, a ewentualne reoperacje należą do sytuacji wyjątkowych.

Na czym polega laserowa korekcja wad wzroku?

W dużym skrócie metoda leczenia laserem polega na usunięciu cieniutkiej, zewnętrznej warstwy rogówki oraz odpowiednim modelowaniu warstw głębszych.

Przyjęcie odpowiedniej techniki zależy od rodzaju wady wzroku oraz zastosowanej aparatury. Każda z nich ma swoje zalety wady. Niektóre dotyczą komfortu zabiegu, inne procesu gojenia się. Przed zabiegiem warto dokładnie wypytać lekarza o wszystkie szczegóły proponowanej techniki operowania. Więcej informacji znaleźć można na https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Laser nie dla każdego.

Mimo, że laserowa korekcja wzroku jest niezwykle skuteczna i w większości jednorazowa, to jednak nie wszyscy mogą się jej poddać. Są liczne przeciwwskazania. Należy do nich na przykład wiek (zbyt młody, poniżej 21 roku życia), niektóre choroby przewlekłe, np.cukrzyca, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, reumatoidalne i inne. Ciąża i karmienie piersią jest również przeciwwskazaniem.

Proces przygotowania do zabiegu i gojenia się.

Sam zabieg jest krótki, maksymalnie pół godziny. Konsultacja lekarska kwalifikująca do zabiegu trwa znacznie dłużej, a jeszcze dłużej okres przygotowawczy.dyskomfort, na który narzekają pacjenci dotyczy przygotowań i czasu pooperacyjnego.

Przed zabiegiem należy odstawić niektóre leki, alkohole, kosmetyki, po zabiegu należy przyjmować krople do oczu i stosować się do wielu zaleceń lekarskich.

Kiedy odczuwa się efekty leczenia?

Pierwsze efekty leczenia odczuwane są w zasadzie krótko po zabiegu. Na pełne efekty trzeba czekać około pół roku do roku. W tym czasie już wiadomo, czy zabieg doprowadził do pełnej ostrości widzenia.

Kiedy reoperacja i czy zawsze jest możliwa?

Niepełna korekcja wad wzroku przy zastosowaniu lasera zdarza się bardzo rzadko. Ryzyko powstaje u kilku procent pacjentów z bardzo dużymi wadami. Po około 6 miesiącach od pierwszego zabiegu można ocenić, jaki jest procent niedokorekcji i w jakim zakresie można poprawić wadę. Na ogół, w takich przypadkach kolejnej operacji dokonuje się po pełnym zagojeniu i odbudowie rogówki, czyli po około roku od pierwszej operacji.Drugi zabieg jest wystarczający, by uzyskać pełną ostrość wzroku.

Pamiętać należy jednak, że takie sytuacje, jak uzyskanie mniejszej od oczekiwanej ostrości wzroku po leczeniu laserem zdarzają się niezwykle rzadko. Wspomniane 93% całkowitej korekcji wzroku u blisko 30 milionów ludzi na całym świecie świadczy o tym, że jest to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia, trudnych do uzyskania w innych dziedzinach medycyny.

Previous Leczenie atopowego zapalenia skóry
Next Jesienna garderoba

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Słupca – nietypowa akcja strażaków

Wczoraj strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy uczestniczyli w nietypowej akcji. W jednym z zakładów zasłabła kobieta obsługująca suwnicę na wysokości 8 m. Strażacy, aby udzielić pomocy, użyli

Poznań 0 Comments

„MAJÓWKA U ZAMOJSKICH” – RODZINNY FESTYN Z BEZPIECZEŃSTWEM W TLE

Policjanci wzięli udział w festynie pn. „Majówka u Zamoyskich, który odbył się na terenie Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy. Program wydarzenia był niezwykle bogaty czym zainteresował

Wiadomości 0 Comments

ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO 2 LISTAMI GOŃCZYMI

Gnieźnieńscy policjanci kryminalni zatrzymali 41-latka. Gnieźnianin poszukiwany był 2 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Zatrzymany zgodnie z dyspozycją sądu trafił do Zakładu Karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź