SPOWODOWAŁ WYPADEK, NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ

SPOWODOWAŁ WYPADEK, NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ

Pięć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Jaraczewo. Opel, którego kierowca wymusił pierwszeństwo zderzył się z samochodem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. Sprawca nie miał uprawnień do kierowania.

O godz. 12.46 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Jaraczewo. Jak wynikało ze zgłoszenia, w jednym z pojazdów dwoje pasażerów było zakleszczonych.  Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się radiowozy Policji, straży pożarnej oraz karetki z trzech powiatów.

W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności ustalono, że na skrzyżowaniu drogi gminnej z krajową „12”, doszło do zderzenia dwóch samochodów: opla vivaro, którym kierował 24-letni mieszkaniec gminy Jarocin i samochodem osobowym marki VW Passat, którym kierował 56-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Wraz z nim jechało troje pasażerów.

W wyniku zderzenia do szpitali trafili wszyscy podróżujący pojazdami, w tym 12-letnie dziecko.  Najpoważniejsze obrażenia odnieśli obaj kierujący oraz jedna z pasażerek passata.

Z wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia doszło po tym, jak kierujący oplem wyjeżdżając z drogi gminnej na drogę krajową, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu „krajówką” volkswagenowi. Uderzenie było tak silne, że oba pojazdy wypadły z drogi.

Obecnie jarocińscy policjanci, pod nadzorem prokuratury w Jarocinie,  ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 24-latek, kierowca opla, jak się okazało, nie posiada uprawnień do kierowania. Zostały mu one zatrzymane w wyniku kumulacji punktów karnych za popełniane przez siebie wykroczenia w ruchu drogowym.

 

Jak wykazują policyjne statystyki, najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych, szczególnie tych najbardziej tragicznych, są: nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Śliska nawierzchnia spowodowana opadami deszczu, mgła i zachmurzenie w połączeniu z pośpiechem i brakiem koncentracji powodują, że w okresie jesienno – zimowym dochodzi do bardzo dużej ilości wypadków drogowych czy kolizji.

Od stycznia do końca września 2017 r. na polskich drogach doszło do 23528 wypadków, w których zginęły 1963 osoby a rannych zostało 28622. Na drogach samego woj. wielkopolskiego w tym okresie doszło do 2219 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 209 osób a 2594 odniosły poważne obrażenia.

Włącz wyobraźnię, zdejmij nogę z gazu i dojedź do celu – to hasło, które powinno przyświecać codziennie, każdemu siadającemu za kierownicą. To także hasło działań profilaktycznych, które od stycznia prowadzić będą policjanci z Jarocina. Po to, by wypadków, zabitych i rannych było mniej.

Previous W SZKOLE ZNALEZIONO ŁADUNEK WYBUCHOWY
Next KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCĘ FAŁSZYWEGO ALARMU BOMBOWEGO

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Plantacja z foliowego tunelu zlikwidowana

Zabezpieczone ponad 2 kg marihuany, krzewy konopi indyjskiej oraz zatrzymany 65-letni „plantator” to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Czarnorynkowa wartości zabezpieczonych

Poznań 0 Comments

Zawody strzeleckie ROMKI 2018

Na strzelnicy Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego „TARCZA 96” w Poznaniu po raz dwudziesty odbyły się Międzynarodowe Zawody Strzeleckie „ROMKI”. Imprezę uroczyście otworzył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster.

Poznań 0 Comments

Komendant podziękował odchodzącym na emeryturę

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka uroczyście pożegnał policjantów i pracowników Policji, którzy w ostatnim czasie odeszli na emeryturę. Spotkanie było okazją do podziękowania za ich dotychczasowe zaangażowanie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!