Sprawca napadu na bank już w areszcie

Sprawca napadu na bank już w areszcie

Praca policjantów, leszczyńskiej prokuratury oraz liczne sygnały od mieszkańców Leszna doprowadziły do zatrzymania sprawcy marcowego napadu na placówkę bankową na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych. 25-letni mieszkaniec Leszna został już aresztowany przez leszczyński sąd na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 25 marca br. po godz. 14.00. Do placówki bankowej mieszczącej się przy ul. Zamenhofa w Lesznie wszedł zamaskowany mężczyzna. Na głowie miał kominiarkę, a w ręce trzymał przedmiot przypominający broń. Poinformował pracownicę, że to napad i zażądał wydania pieniędzy. Skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych, po czym wybiegł z budynku i uciekł w kierunku pobliskiego lasu.

Natychmiast po otrzymaniu informacji na miejsce wysłano policyjne patrole, także z Poznania. Na miejscu przez kilka godzin pracowali funkcjonariusze, przeprowadzali oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczał ślady kryminalistyczne, zabezpieczano zapisy monitoringów. W trakcie prowadzonego postępowania za pośrednictwem mediów wystosowano komunikaty do społeczeństwa z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji na temat świadków, czy też sprawcy przestępstwa.

Pod koniec czerwca br. śledztwo umorzono wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa. Jednak śledczy nie zapomnieli o sprawie, cały czas prowadzone były czynności tzw. pozaprocesowe, trwały badania zabezpieczonych śladów, przeprowadzane były laboratoryjne ekspertyzy. Jednocześnie regularnie docierały do Policji różne informacje od mieszkańców regionu, zwłaszcza osiedli Zamenhofa i Rejtana, które były precyzyjnie sprawdzane i weryfikowane.

Szereg czynności wykonanych w sprawie przez Policję i prokuraturę doprowadziło do zatrzymania w dniu 26 sierpnia br. sprawcy napadu na bank. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Leszna. Został zatrzymany przez policjantów w miejscu swojego zamieszkania. Był zaskoczony nagłą wizytą stróżów prawa.

Jeszcze tego samego dnia w Prokuraturze Rejonowej w Lesznie usłyszał zarzut dokonania rozboju. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Jak tłumaczył policjantom potrzebował pieniędzy, aby spłacić swoje długi.

27 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego okresu aresztowania. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Previous Uprawiał w szklarni pomidory i... marihuanę
Next Zatrzymani za niedopełnienie obowiązków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Amfetamina w podłokietniku

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Września, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna schował w swoim samochodzie 112 gramów amfetaminy. Za ten czyn grozi nawet do

Wiadomości 0 Comments

MŁ. INSP. RAFAŁ PAWŁOWSKI W KIEROWNICTWIE WIELKOPOLSKIEJ POLICJI

Policjanci służby kryminalnej z całej Wielkopolski od dziś będą pod nadzorem mł. insp. Rafała Pawłowskiego. Dotychczasowy wiceszef poznańskich policjantów z rąk insp. Piotra Mąki p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

Wiadomości 0 Comments

Poznań – zbliża się Światowy Kongres Politologów

24. Światowy Kongres Politologów rozpocznie się już w najbliższy weekend. W naszej części Europy tego rodzaju spotkanie organizowane jest po raz pierwszy. – Bardzo nam zależy na takich prestiżowych kongresach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź