Sprawca napadu na bank już w areszcie

Sprawca napadu na bank już w areszcie

Praca policjantów, leszczyńskiej prokuratury oraz liczne sygnały od mieszkańców Leszna doprowadziły do zatrzymania sprawcy marcowego napadu na placówkę bankową na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych. 25-letni mieszkaniec Leszna został już aresztowany przez leszczyński sąd na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 25 marca br. po godz. 14.00. Do placówki bankowej mieszczącej się przy ul. Zamenhofa w Lesznie wszedł zamaskowany mężczyzna. Na głowie miał kominiarkę, a w ręce trzymał przedmiot przypominający broń. Poinformował pracownicę, że to napad i zażądał wydania pieniędzy. Skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych, po czym wybiegł z budynku i uciekł w kierunku pobliskiego lasu.

Natychmiast po otrzymaniu informacji na miejsce wysłano policyjne patrole, także z Poznania. Na miejscu przez kilka godzin pracowali funkcjonariusze, przeprowadzali oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczał ślady kryminalistyczne, zabezpieczano zapisy monitoringów. W trakcie prowadzonego postępowania za pośrednictwem mediów wystosowano komunikaty do społeczeństwa z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji na temat świadków, czy też sprawcy przestępstwa.

Pod koniec czerwca br. śledztwo umorzono wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa. Jednak śledczy nie zapomnieli o sprawie, cały czas prowadzone były czynności tzw. pozaprocesowe, trwały badania zabezpieczonych śladów, przeprowadzane były laboratoryjne ekspertyzy. Jednocześnie regularnie docierały do Policji różne informacje od mieszkańców regionu, zwłaszcza osiedli Zamenhofa i Rejtana, które były precyzyjnie sprawdzane i weryfikowane.

Szereg czynności wykonanych w sprawie przez Policję i prokuraturę doprowadziło do zatrzymania w dniu 26 sierpnia br. sprawcy napadu na bank. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Leszna. Został zatrzymany przez policjantów w miejscu swojego zamieszkania. Był zaskoczony nagłą wizytą stróżów prawa.

Jeszcze tego samego dnia w Prokuraturze Rejonowej w Lesznie usłyszał zarzut dokonania rozboju. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Jak tłumaczył policjantom potrzebował pieniędzy, aby spłacić swoje długi.

27 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego okresu aresztowania. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Previous Uprawiał w szklarni pomidory i... marihuanę
Next Zatrzymani za niedopełnienie obowiązków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci podczas wakacji zatrzymali 63 osoby poszukiwane

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie wakacji zostały zatrzymane 63 osoby poszukiwane od kilku miesięcy, a nawet

Leszno 0 Comments

FIKCYJNA KRADZIEŻ SAMOCHODU I ZARZUTY DLA DWÓCH OSÓB

Zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań usłyszała 42-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, która zawiadomiła leszczyńską Policję o fikcyjnej kradzieży samochodu wraz z towarem, wartego ponad 100 tysięcy złotych.

Poznań 0 Comments

POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI SZKOLILI PRACOWNIKÓW MPK

Agresywny mężczyzna zaatakował nożem pasażerów poznańskiego tramwaju. Dzięki prawidłowej reakcji motorniczego nikomu nic się nie stało. Policjanci, którzy szybko przyjechali na miejsce zatrzymali i obezwładnili napastnika. To na szczęście tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź