SZKOLENIE POLICJANTÓW Z GRUPY „BLOKERS”

SZKOLENIE POLICJANTÓW Z GRUPY „BLOKERS”

16 października br. odbyło się kolejne doskonalenie zawodowe dla policjantów Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, wchodzących w skład nieetatowej grupy „BLOKERS’’. W szkoleniu uczestniczyli także policyjni antyterroryści.

Grupa „BLOKERS”, realizuje działania prewencyjno-kontrolne, głównie na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu, w zakresie ograniczania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz ujawniania i zatrzymywania nieletnich sprawców czynów karalnych na terenie wielkomiejskich osiedli mieszkaniowych, w miejscach szczególnie zagrożonych przestępczością i demoralizacją nieletnich, a także miejscach w których najczęściej dochodzi do łamania prawa oraz w miejscach nie objętych monitoringiem.

„BLOKERS”, jak sama nazwa wskazuje, został powołany przede wszystkim po to, aby zapewniać bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonach blokowisk. Zwiększony skład osobowy, liczący od 6-8 policjantów z OPP w Poznaniu, pozwala na natychmiastową i zdecydowaną reakcję nawet wobec większej grupy osób, bez konieczności uzyskiwania wsparcia i pomocy innych patroli.

Policjanci realizujący działania w grupie „BLOKERS”, na bieżąco są szkoleni przez specjalistów z Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego, Wydziału Narkotykowego czy SPAP-u. W trakcie realizacji każdego ze szkoleń specjaliści z poszczególnych wydziałów omawiają zagadnienia dotyczące m.in.: kontaktów z mediami, problematyki nieletnich, procedur postępowania (stosowanych m.in. w trakcie ujawnienia przestępstwa, wykroczenia lub przejawów demoralizacji), zasad dotyczących postępowania oraz sporządzania dokumentacji w przypadku zatrzymania osoby poszukiwanej lub ustalenia miejsca pobytu małoletniej osoby zaginionej, okoliczności i procedur dotyczących sporządzania Niebieskiej Karty, a także zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów ukierunkowanych na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych policjantów.

Ponadto w trakcie zajęć pokazywane i omawiane są sytuacje niebezpieczne, z którymi policjanci mogą spotkać się w trakcie wykonywanych zadań służbowych. Mając na względzie bezpieczeństwo policjantów oraz przygotowanie do podejmowania interwencji wobec grupy osób agresywnych policjanci SPAP w Poznaniu podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w takich działaniach z policjantami grupy ‚BLOKERS”, gdzie w praktyce prezentowali jak postępować w stosunku do agresywnych grup osób, dzielili się również wiedzą z zakresu zasad ich obezwładniania, a także bezpiecznego wchodzenia do pomieszczeń. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób praktyczny co będzie miało wpływ na wzrost bezpieczeństwa w trakcie pełnienia służby.

W najbliższym czasie zaplanowane zostaną kolejne szkolenia, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa wśród obywateli miasta Poznania oraz całego województwa wielkopolskiego. Policjantów grupy ,,BLOKERS” każdego dnia możemy spotkać na ulicach miasta.

Previous Atrakcyjny leasing samochodowy? Zobacz wyprzedaż, która Cię zaskoczy
Next PRÓBOWAŁ OSZUKAĆ NA PONAD MILION ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W Kaliszu trwa budowa trybun i areny sportowej

Obiekt sportowy ma powstać na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Łódzkiej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 26 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trybuny arena oraz infrastruktura towarzysząca będą

Wiadomości 0 Comments

Sprzedający „dopalacze” jak handlarze narkotyków

Osoby sprzedające „dopalacze” traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki – od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.

Wielkopolska 0 Comments

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź