SZKOLENIE POLICJANTÓW Z GRUPY „BLOKERS”

SZKOLENIE POLICJANTÓW Z GRUPY „BLOKERS”

16 października br. odbyło się kolejne doskonalenie zawodowe dla policjantów Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, wchodzących w skład nieetatowej grupy „BLOKERS’’. W szkoleniu uczestniczyli także policyjni antyterroryści.

Grupa „BLOKERS”, realizuje działania prewencyjno-kontrolne, głównie na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu, w zakresie ograniczania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz ujawniania i zatrzymywania nieletnich sprawców czynów karalnych na terenie wielkomiejskich osiedli mieszkaniowych, w miejscach szczególnie zagrożonych przestępczością i demoralizacją nieletnich, a także miejscach w których najczęściej dochodzi do łamania prawa oraz w miejscach nie objętych monitoringiem.

„BLOKERS”, jak sama nazwa wskazuje, został powołany przede wszystkim po to, aby zapewniać bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonach blokowisk. Zwiększony skład osobowy, liczący od 6-8 policjantów z OPP w Poznaniu, pozwala na natychmiastową i zdecydowaną reakcję nawet wobec większej grupy osób, bez konieczności uzyskiwania wsparcia i pomocy innych patroli.

Policjanci realizujący działania w grupie „BLOKERS”, na bieżąco są szkoleni przez specjalistów z Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego, Wydziału Narkotykowego czy SPAP-u. W trakcie realizacji każdego ze szkoleń specjaliści z poszczególnych wydziałów omawiają zagadnienia dotyczące m.in.: kontaktów z mediami, problematyki nieletnich, procedur postępowania (stosowanych m.in. w trakcie ujawnienia przestępstwa, wykroczenia lub przejawów demoralizacji), zasad dotyczących postępowania oraz sporządzania dokumentacji w przypadku zatrzymania osoby poszukiwanej lub ustalenia miejsca pobytu małoletniej osoby zaginionej, okoliczności i procedur dotyczących sporządzania Niebieskiej Karty, a także zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów ukierunkowanych na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych policjantów.

Ponadto w trakcie zajęć pokazywane i omawiane są sytuacje niebezpieczne, z którymi policjanci mogą spotkać się w trakcie wykonywanych zadań służbowych. Mając na względzie bezpieczeństwo policjantów oraz przygotowanie do podejmowania interwencji wobec grupy osób agresywnych policjanci SPAP w Poznaniu podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w takich działaniach z policjantami grupy ‚BLOKERS”, gdzie w praktyce prezentowali jak postępować w stosunku do agresywnych grup osób, dzielili się również wiedzą z zakresu zasad ich obezwładniania, a także bezpiecznego wchodzenia do pomieszczeń. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób praktyczny co będzie miało wpływ na wzrost bezpieczeństwa w trakcie pełnienia służby.

W najbliższym czasie zaplanowane zostaną kolejne szkolenia, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa wśród obywateli miasta Poznania oraz całego województwa wielkopolskiego. Policjantów grupy ,,BLOKERS” każdego dnia możemy spotkać na ulicach miasta.

Previous Atrakcyjny leasing samochodowy? Zobacz wyprzedaż, która Cię zaskoczy
Next PRÓBOWAŁ OSZUKAĆ NA PONAD MILION ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Leszno 0 Comments

Kingsize w Lesznie – miasto pięknieje na lato

Leszno cieszy się nowym wystrojem ulic. Piękna zieleń i nietypowy rozmiar donic zachwyciły mieszkańców miasta. Nowe elementy miejskiej architektury delikatnie nawiązują do klimatu filmu „Kingsize” J.Machulskiego. Zabawny pomysł z pewnością

Poznań 0 Comments

Uwaga na oszustów działających „pod legendą”

Oszuści działający metodą „na policjanta” niestety nie ustają w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Tylko jednego dnia zadzwonili do seniorów kilkanaście razy i próbowali ich oszukać. Niestety w dwóch przypadkach skutecznie. Policjanci

Leszno 0 Comments

Leszno w hołdzie Bohaterom Poznańskiego Czerwca ’56

Leszczyński samorząd upamiętni 60. rocznicę Czerwca’56. Miasto odda hołd bohaterom społecznego zrywu przeciw komunistycznej władzy. 28 czerwca br. o godz. 6.30 na terenie miasta uruchomione zostaną wszystkie syreny alarmowe. Emitować

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź