SZKOLENIE W SĄDZIE OKRĘGOWYM W POZNANIU

SZKOLENIE W SĄDZIE OKRĘGOWYM W POZNANIU

31 marca 2017 roku na terenie Sądu Okręgowego w Poznaniu odbyło się szkolenie w którym brali udział funkcjonariusze Sekcji Policji Sądowej Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu, JRG – 1 i JRG – 6 Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz pracownicy Sądu Okręgowego w Poznaniu.

W pierwszej części szkolenia realizowano zajęcia teoretyczne z zakresu: „Bioterroryzm oraz zagrożenia chemiczne w budynkach użyteczności publicznej” oraz „Postępowanie w zakresie pozostawionych niezidentyfikowanych przedmiotów na terenie SO”. W drugiej części szkolenia odbyła się praktyczna ewakuacja budynku SO przy ul. Hejmowskiego w sytuacji zagrożenia chemicznego i radiologicznego. Na miejsce wezwana PSP w Poznaniu. Z sali wykładowej zostały ewakuowane trzy osoby z objawami zatrucia nieznaną substancją chemiczną.

Trzecia część szkolenia to symulacja – odbicie osoby konwojowanej przejętej przez napastników z których jeden został obezwładniony przez funkcjonariuszy Policji a drugiemu udało się przedostać na salę rozpraw, gdzie zabarykadował się biorąc kilku pracowników sądu jako zakładników.  O sytuacji kryzysowej zostali powiadomieni funkcjonariusze SPAP w Poznaniu, którzy opanowali sytuację kryzysową i uwolnili zakładników.

Działania odbyły się pod nadzorem Kierownictwa Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu. Całości szkolenia przyglądał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster wraz z Zastępcą Dyrektora SO Marcinem Jurgą.

Previous WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW
Next PRZEWOZIŁ PAPIEROSY BEZ AKCYZY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Skuteczność laserowej korekcji wzroku

Około 30 lat temu nastąpił ogromny przełom w leczeniu najpopularniejszych wad wzroku – krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu. Przełom stał się możliwy dzięki zastosowaniu lasera. Od tamtej pory laserowej korekcji wzroku

Wiadomości 0 Comments

Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jarocinie zatrzymali dwie osoby podejrzane o nabycie na terenie Belgii znacznej ilości narkotyków i przewiezienie ich do Polski. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna, mieszkańcy gminy

Wielkopolska 0 Comments

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź