Tanie i szybkie łącze w Poznaniu

Tanie i szybkie łącze w Poznaniu

W zależności od tego, w jakim regionie Polski mieszkamy, do wyboru są inni dostawcy internetu. Działalność części operatorów ma charakter ogólnokrajowy, ale jest też szereg firm regionalnych, których oferty są bardzo konkurencyjne. Z czyich usług możemy skorzystać na terenie Poznania?

Poznań jest jednym z większych miast Polski, dlatego na brak wyboru nie możemy narzekać. Szeroki wachlarz możliwości pozwala wybrać najbardziej dopasowaną do potrzeb opcję, zarówno pod kątem szybkości internetu, jak i jego ceny. Nie raz dochodzą do niego dodatkowe korzyści. W poniższym zestawieniu znajdują się wszyscy operatorzy, z którymi można podpisać umowę na internet kablowy o prędkości 100 Mb/s lub zbliżonej. To właśnie ta szybkość jest uważana za wystarczającą dla przeciętnego użytkownika i to właśnie nią wybiera najwięcej klientów.

INEA od 49,90 zł

Decydując się na tego dostawcę, za internet 100 Mb/s płacimy 49,90 zł przy dwuletniej umowie. Abonent nie ponosi żadnych kosztów związanych z aktywacją usługi. Zachęcający jest też czteromiesięczny okres promocyjny, w trakcie którego nie płaci się abonamentu. Dodatkowo w pierwszym miesiącu dostaje się darmowy dostęp do HBO GO. Jest też oferta dla tych osób, które potrzebują lepszej przepustowości. Do wyboru jest prędkość 300 Mb/s za 69,90 zł albo 1000 Mb/s za cenę 109,90 zł. Za cenę 9,90 zł można wykupić pakiet bezpieczeństwa F-Secure, przy czym pierwszy miesiąc kosztuje 1 gr.

Orange od 69,99 zł

Orange jest jednym z ogólnopolskich operatorów, z których usług korzysta wiele osób. Koszt internetu o szybkości 100 Mb/s wynosi 69,99 zł. Umowę podpisuje się na dwa lata, a przez pierwszy rok płaci się niższą kwotę – 39,90 zł. Po przeliczeniu okazuje się, że średnio miesięcznie płaci się 54,95 zł. Podobnie jak INEA, Orange nie pobiera opłaty za aktywację usługi. Można się też zdecydować na internet 600 Mb/s za 99,99 zł. Umowa też jest dwuletnia, a miesięczny średni abonament wynosi 84,99 zł.

Netia od 49,90 zł

Tutaj za prędkość 100 Mb/s płaci się 49,90 zł. Abonent dostaje kartę SIM, która pozwala na bezlimitowe dzwonienie i SMS-y bez dodatkowych kosztów. Aktywacja usługi wiąże się z opłatą 29 zł. Operator wprowadził trzymiesięczny okres promocyjny, w którym abonament wynosi złotówkę. Umowa na dostarczenie internetu jest podpisywana na dwa lata.

Echostar od 53 zł

Echostar to pierwszy z dostawców lokalnych. W jego ofercie nie ma w ogóle prędkości 100 Mb/s. Wartością zbliżoną jest 150 Mb/s, co wiąże się z abonamentem w kwocie 53 zł na miesiąc. Umowę podpisuje się na okres dwóch lat, a opłata aktywacyjna to 36 zł. Istnieje możliwość wyboru internetu o większej szybkości. Za 1 Tb/s płaci się 99 zł miesięcznie.

East & West od 64 zł

Drugą firmą działającą tylko w okolicy Poznania jest East & West. Podobnie jak u wcześniejszego dostawcy internetu, umowę podpisuje się na prędkość 150 Mb/s, a abonament wynosi 64 zł. Umowę podpisuje się na czas nieokreślony, a za aktywację płaci się 1 zł. Zainteresowani szybszym łączem, mogą zdecydować się na abonament 500 Mb/s za cenę 70 zł albo 750 Mb/s za cenę 90 zł.

Winogradzka Telewizja Kablowa od 74 zł

Ten dostawca nie pozostawia dużego wyboru, jeżeli chodzi o prędkość. Umowę podpisuje się na czas nieokreślony na szybkość 500 Mb/s za cenę 74 zł miesięcznie. Za aktywację usługi klient płaci 1 zł. Umowę można rozszerzyć o internet mobilny z transferem 40 GB. Wtedy do abonamentu jest doliczana kwota 13 zł na miesiąc.

Komster od 89,90 zł

Warto przyjrzeć się też temu, co oferuje firma Komster. Za dostęp do internetu 120 Mb/s płaci się miesięcznie 89,90 zł, a za 300 Mb/s jest to koszt 109, 90 zł. W zależności od potrzeb można podpisać umowę na 12 albo 24 miesiące. Proponowane przez tego dostawcę łącza są symetryczne, więc prędkość pobierania i wysyłania danych będzie identyczna.

Wszystkie wymienione przedsiębiorstwa oferują internet w Poznaniu, ale są miejsca, w których mogą pojawić się problemy. Dlatego też warto się upewnić, że dom znajduje się w miejscu obsługiwanym przez danego dostawcę. Porównanie cen i dostępność usług można zweryfikować na stronie PanWybierak.pl

Previous Wypożyczamy samochód w Poznaniu: formalności, ceny, na co uważać, lista popularnych wypożyczalni aut w Poznaniu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

25 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IV Powiatowy Turniej Gimnazjów, nad którym patronat objęli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Komendant Powiatowy Policji

Wiadomości 0 Comments

„DWIE STRONY SIECI” – EDUKACJA NA TEMAT CYBERZAGROŻEŃ

Poznańscy policjanci w ramach projektu: „Dwie strony sieci” spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu. Podczas spotkania rozmawiano o cyberzagrożeniach. 15

Wiadomości 0 Comments

Kalisz – KLA odświeża tabor

Kaliskie Linie Autobusowe zakupiły pięć autobusów, które zostały wprowadzone do ruchu by zastąpić najstarsze, najbardziej wysłużone pojazdy. Wymiana części taboru ma zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróży mieszkańców Kalisza. Obecnie KLA

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź